MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW - 20.03.2016

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #7044 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Witam serdecznie,

Wielkie gratulacje dla Wszystkich nad kreską! :)

Bardzo dziękuję za miłe słowa napisane na tym forum i w mailach. Wyniki i radość osób, którym miało się przyjemność pomagać nastrajają optymizmem i zachęcają do dalszej pracy. :) Pamiętajcie jednak, że sukces zależał głównie od Waszej ciężkiej pracy, cieszę się jednak, że Maklers dołożył kilka cegiełek do sukcesu. :)

Poniżej wstępne statystyki.

Zdawalność na egzaminie: podeszło 160 osób (było zapisanych na egzamin 177 osób, ale 17 nie dotarło), zdało 35 osób. Zdawaloność wynosi zatem 21,9%, zatem jest istotnie niższa niż na 2 poprzednich egzaminach.

Wśród naszych Klientów wyniki przedstawiają się następująco:

- kurs maklerski stacjonarny/online/wideo - 9 osób / 35 wszystkich Laureatów - w tym kilka osób znalazło się w pierwszej 10-tce Laureatów - miejsca 2, 5, 6 i inne (poza pierwszą 10-tką)
- superpakiet MPW - 4 osoby / 35 wszystkich Laureatów - w tym 1 osoba tuż za pierwszą 10-tką Laureatów - miejsce 11.
- testy online Maklers.Arslege.pl - 12 osób / 35 wszystkich Laureatów - w tym 3 osoby w pierwszej 10-tce Laueratów - miejsca 1, 7, 9.
- inne pomoce komercyjne - 1 osoba / 35 wszystkich Laureatów - poza pierwszą 10-tką.

Łącznie z pomocy Maklers.pl w procesie nauki korzystało min. 26 osób / 35 Laureatów ostatniego egzaminu MPW (74,3% Laueratów). :)

Tym, którzy są pod kreską, zachęcamy do podjęcia kolejnej próby już za kilka miesięcy (następny egzamin odbędzie się prawdopodobnie w październiku 2016).
Za tę wiadomość podziękował(a): martajes

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #7045 przez kudku
Replied by kudku on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

Wszystkim, którzy zdali serdecznie gratuluje, a tym którym sie nie udalo, życze powodzenia w pazdzierniuku. Mam natomiast pytanie- powiedzcie szczerze (Ci, którzy zdali) ile zajeła Wam nauka na egzamin i czy mieliscie wczesniej jakies podstawe, czy siadaliście do materiałów Maklers jako "świeżaki" w tematyce rynków finansowych. Z góry dziękuje i pozdrawiam :)


Przez 3-4 miesiące w miarę systematycznie (raz na jakieś 2-3 dni) powtarzałem materiał. Ostatnie 2 miesiące przed egzaminem to była systematyczna nauka, w tym ostatni tydzień przed egzaminem wolny w pracy i nauka do oporu. Wcześniej zdałem DI co chyba ułatwiło zdanie MPW teraz.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu - 8 lata 1 miesiąc temu #7047 przez gsg9
Replied by gsg9 on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
167 pkt pierwsze podejście :)

materiały maklers.pl przygotowujące do tego egzaminu to jest kompletne mistrzostwo świata, to jest po prostu przecinak na absurdalność i trudność tego egzaminu.

Dla tych co nie zdali, albo będe podchodzic raz jeszcze - moze to sie wyda dosyc kontrowersyjne co teraz powiem, ale Ustawy o Rachunkowości nie przeczytałem ani razu! Prawie nie miałem jej w rękach! Bazowałem tylko i wyłącznie na pytaniach historycznych z tej ustawy i czytałem dokładnie całe artykuły z których po 2010 pojawiło się pytanie. Moja ustawa o rachunkowości miała 3 strony A4.
Tą ustawe mozna czytac i 50 razy od A do Z i nie dac rady odpowiedziec na pytania komisji wiec uznałem, ze nakład pracy w stosunku do potencjalnych korzysci jest niewspółmierny. Efekt był taki, ze na tym egzaminie odpowiedziałem poprawnie na 3 pytania z ustawy o rachunkowości na 5 czy 6 które sie pojawily (resztę zostawiłem bez odp.).
Ryzyko wg mnie sie oplacilo, ale zeby nie bylo latwo mialem obkute prawie na maxa cześć pozaprawną zeby tam nadrobić stracone punkty

"Bardziej boję się trzech gazet niż trzech tysięcy bagnetów."
– Napoleon Bonaparte
Ostatnia8 lata 1 miesiąc temu edycja: gsg9 od.
Za tę wiadomość podziękował(a): admin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #7060 przez martajes
Replied by martajes on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Ja również gratuluję wszystkim którzy zdali!!!!!!! Jeśli chodzi o mnie, ja rozpoczęłam naukę pod koniec stycznia ubiegłego roku, przygotowywałam się na podstawie Maklers video, jako "świeżynka" w świecie giełdy. W październiku niestety się nie udało się, ale za to teraz PEŁNIA SZCZĘŚCIA!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Jednak nie ukrywam, uczyłam się bardzo dużo i systematycznie.....ale było warto :)
W 100 % mogę polecić materiały Maklers.pl dla osób, które wcześniej nie miały styczności z rynkiem finansowym. Wszystko jest opracowane perfekcyjnie, od podstaw i tłumaczone prostym językiem:)
Jak się chce, to wszystko można !!!!!! Dziękuję Panie Mariuszu!!!!! Pozdrawiam :)
Za tę wiadomość podziękował(a): admin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #7061 przez Kijaszek
Replied by Kijaszek on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
166 pkt
Bardzo dobre materiały. Pochwały dla Pana Mariusza ! Potwierdzam, iż dzięki temu serwisowi w dość krótkim czasie można pozytywnie zdać egzamin MPW. Jako student 3 roku dałem radę przygotować się pomimo pracy licencjackiej, sesji, pracy. Moje przygotowania trwały niecałe 3 miesiące średnio po 8h.
Z pewnością startuje na DI w październiku razem z tym serwisem. Teraz będę miał dosyć sporo czasu na naukę, więc z pewnością zdobędę więcej punktów.
Super ! Dzięki ! Do zobaczenia na kursie !
Za tę wiadomość podziękował(a): admin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #7064 przez nadel
Replied by nadel on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Witam,

mam takie pytanie/prośbę. Zdobyłem 154 pkt. także nie za wiele zabrakło. Zastanawiam się czy pisać odwołanie. Czy znaleźliście może jakieś zadania w teście, które można by podważyć. Teoretycznie w mojej sytuacji wystarczyłyby dwa. Z góry dziękuję za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #7065 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 20.03.2016

Witam,

mam takie pytanie/prośbę. Zdobyłem 154 pkt. także nie za wiele zabrakło. Zastanawiam się czy pisać odwołanie. Czy znaleźliście może jakieś zadania w teście, które można by podważyć. Teoretycznie w mojej sytuacji wystarczyłyby dwa. Z góry dziękuję za odpowiedź.


Tomku,

Przykro mi, odwrócenie tego wyniku (154pkt) na pozytywny w ramach odwołań jest praktycznie niemożliwe. Komisja MPW od 5 testów nie uznała żadnego zadania w wyniku odwołań, mimo że odwołania były bardzo dobre, a same zadania niejednoznaczne lub błędne. Taka polityka... Moim zdaniem pozostaje walka w kolejnym terminie.

To co ważnego warto zrobić, to wysłanie maila do KNF z prośbą o przesłanie skanu karty swoich odpowiedzi (wraz z podaniem nr rejestru) i dogłębne przeanalizowanie wszelkich popełnianych przez siebie błędów.

Głowa do góry! Październik 2016 będzie Twój! :)
Za tę wiadomość podziękował(a): sete85

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #7066 przez nadel
Replied by nadel on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Serdecznie dziękuję za odpowiedź :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #7067 przez sete85
Replied by sete85 on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Macie jakies instrukcje, co teraz dalej w kolejności jak sie zdalo?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #7068 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin MPW - 20.03.2016
Dostaniesz od komisji pismo z informacja o pozytywnym zlozeniu egzaminu. Następnie skladasz wniosek o wpis na listę maklerów i oplacasz oplate nazwijmy ja "administracyjna", po wposie na listę dostaniesz dyplom ;)
Za tę wiadomość podziękował(a): sete85

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.228 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.