MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW - 11.10.2015

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #6205 przez gsg9
Replied by gsg9 on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
Cześć wszystkim,
czy ktoś moze mi pomoc w kwestiach tych dwoch ponizszych zadań? Sa tą zadania z matematyki finansowej, kredyty bez PMT. W opracowaniach każde z tych zadań rozwiązane jest innym sposobem i podobnym, ale innym wzorem.

Pytanie brzmi: dlaczego poniższe zadania rozwiązuje się inaczej? Mimo iz wg mnie zadania są identyczne i pytają o to samo

Pierwsze zadanie (nr 9) jest z egzaminu 27.03.2011
Drugie zadanie (nr 102) jest z egzaminu 29.03.2015



"Bardziej boję się trzech gazet niż trzech tysięcy bagnetów."
– Napoleon Bonaparte
Ostatnia8 lata 6 miesiąc temu edycja: gsg9 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #6206 przez michal.woloszyn
Replied by michal.woloszyn on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
W 9 chodzi o to, że 6 rata zawiera kapitał oraz odsetki (2450), natomiast w zadaniu 102 jest mowa tylko o odsetkach (2500).
Za tę wiadomość podziękował(a): gsg9

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #6207 przez bazinga
Replied by bazinga on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
już miałem nadzieję, że ktoś zarzuci pomysł jak je rozwiązywać - te, w których odsetki to w racie a nie same odsetki - bo ja to robię sprawdzając wszystkie ;( i która wyjdzie to zaznaczam. Te z samymi odsetkami wiem jak liczyć

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu - 8 lata 6 miesiąc temu #6208 przez michal.woloszyn
Replied by michal.woloszyn on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
ZAD 9.

Załączniki:
Ostatnia8 lata 6 miesiąc temu edycja: michal.woloszyn od.
Za tę wiadomość podziękował(a): bazinga

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #6209 przez gsg9
Replied by gsg9 on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
dzięki Michał o to chodziło :)

"Bardziej boję się trzech gazet niż trzech tysięcy bagnetów."
– Napoleon Bonaparte

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #6211 przez Czacha
Replied by Czacha on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
Cześć, mam pytanie odnośnie zawodu maklera. Zastanawiam się na licencją maklerską, inwestuje na GPW od czterech i interesuje się ekonomią. Nie wiem jak to jest w branży jeżeli chodzi o wykształcenie czy pasuje jeżeli starałbym się o pracę. Licencjat zdałem na Akademii Humanistyczno-ekonomicznej Politologię, a teraz studia magisterskie na Uniwersytecie ekonomicznym Zarządzanie specjalność menadżerska. Czy z licencją MPW i takim wykształceniem są jakieś szanse podjęcia pracy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #6216 przez krzychol18
Replied by krzychol18 on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
Życzę szczęścia wszystkim podchodzącym do egzaminu. Motywujący dla Was będzie pewnie dzisiejszy artykuł w Parkiecie traktujący o licencjach, rynku kapitałowym i o tym, że pracy na rynku dla osób z licencją na pewno nie zabraknie. Powodzenia!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #6217 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
Trzymamy kciuki za powodzenie walczących na MPW już jutro! Życzymy Wszystkim Forumowiczom pozytywnego wyniku! :)

Jednocześnie zapraszamy po egzaminie na Maklers Forum, a także prosimy o przesłanie skanu ZESTAWU 1, na bazie którego będziemy opracowywali najnowszy test i tworzyli klucz odpowiedzi. Klucz odpowiedzi Maklers.pl do testu, postaramy się mieć gotowy do północy z niedzieli na poniedziałek.

Pozdrawiamy,

Maklers.pl

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #6219 przez motin
Replied by motin on topic Egzamin MPW - 11.10.2015
Proszę jeszcze ostatni raz przed egzaminem o pomoc przy zadaniu 50 z testu 29 marca 2015, jak na ogół radze sobie z zadaniami UTP tak to mnie pogrążyło, bardzo proszę o rozpisanie tego zadania.
Z góry dziękuje
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #6220 przez piotrbk
Replied by piotrbk on topic Egzamin MPW - 11.10.2015

Proszę jeszcze ostatni raz przed egzaminem o pomoc przy zadaniu 50 z testu 29 marca 2015, jak na ogół radze sobie z zadaniami UTP tak to mnie pogrążyło, bardzo proszę o rozpisanie tego zadania.
Z góry dziękuje
Pozdrawiam


1. W faze notowan ciaglych nie widac WNZ. Pojawi sie dopiero w fazie przed zamknieciem z zachowaniem czasu zlozenia tego zlecenia na giełdę (wepchnie sie przed wszystkie inne zlozone po nim; podobnie zachwuja sie WNF-y dla faz przed otwarciem, zamknieciem i w okresie rownowazenia).

2. Poniewaz w fazie notowan ciaglych nie widac WNZ, PEG wypada nie majac sie do czego podpiac.

3. W faze notowan ciaglych 5 zlecenie realizuje sie ze zleceniem 3 i zostaje jedynie 4.

4. Rozpoczyna sie faza przed zamknięciem, pojawia sie WNZ, jest pierwsze w arkuszu. Zlozone 6 zlecenie zlecenie trafia na sam koniec. Kolejnosc w arkuszu: 1,4 i 6.

5. W faze przed zamknieciem realizuje sie zlecenie 1 z 6 calkowicie. W arkuszu pozostanie niezrealizowane zlecenie 4.

Odpowiedz A

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.279 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.