MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin maklerski - 27.10.2013r.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2457 przez jasiekw
Replied by jasiekw on topic Egzamin maklerski - 27.10.2013r.
Powodzenia dla wszystkich jutro zdających !!!!
Za tę wiadomość podziękował(a): admin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2458 przez Grzegorz1
Replied by Grzegorz1 on topic Egzamin maklerski - 27.10.2013r.

Czy aby napewno? bo w SZOGU mam takie oto informacje i nie wiem do konca jak to jest:


Okej, ale musisz pamietać, ze TKO i TWO publikowane jest w fazie przed otwarciem/przed zamknięciem - w tych fazach nie obowiązują ograniczenia (bo nie sa zawierane transakcje - sa to wartości teoretyczne, co by było gdyby w tym momencie był fixing). Nawet możesz czasami zauważyć na rynku jak TKO w fazie przed otwarciem jest odstrzelony od ostatniego kursu odniesienia :) zazwyczaj takie zlecenia znikają około 8,59 :)
Za tę wiadomość podziękował(a): marcinzc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2459 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin maklerski - 27.10.2013r.

Ja bym widział to tak:
realizacja
1) 50 szt 4 z 1
2) 100 szt 4 z 2
3) 50 szt 4 z 3
4) 244 szt 4 z 1
5) 50 szt 5 z 1
6) 5 szt 5 z 3
7) 45 szt 6 z 3
8) 5 szt 6 z 1

7 - odrzucone - nie można łączyć WUJ i WIA
8 - za mały WUJ
10 - zawiesza karnet i jest odrzucone

pełna realizacja 2, 4, 5 ,6
częściowa 1 i 3
w arkuszo zostaje 1,3,9

Mam tylko wątpliwość między 4 a 5 zleceniem, czy po pełnej realizacji zlecenia 4 uderzającego w 1, przy kolejnym wpadającym zleceniu zabawę z WUJkami zaczynamy od nowa i 1 znowy pierwsze zaczyna, tu mogę mieć bląd i 5 zlecenie od 3 zaczeło by realizację.


Zgodnie z tym co publikuje giełda i mówił Pan Mazur, Twoje rozwiązanie Tomku jak najbardziej jest ok.

Sam lepiej bym tego nie wytłumaczył ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2460 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin maklerski - 27.10.2013r.

Powodzenia dla wszystkich jutro zdających !!!!


Ja również trzymam kciuki za wszystkich zdających! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2464 przez geniekk
Replied by geniekk on topic Egzamin maklerski - 27.10.2013r.
Moim zdaniem w pkc 7 jest źle ponieważ jak wchodzi 6 zlecenie to najpierw uderzy w pierwsze bo ma najwyższy priorytet czasu. Poza tym 9 zlecenie wykona się w widełkach i nie zawiesi, dopiero 10 zawiesi

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2466 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin maklerski - 27.10.2013r.

Moim zdaniem w pkc 7 jest źle ponieważ jak wchodzi 6 zlecenie to najpierw uderzy w pierwsze bo ma najwyższy priorytet czasu. Poza tym 9 zlecenie wykona się w widełkach i nie zawiesi, dopiero 10 zawiesi


Gienekk, zobacz w ostatniej transakcji ze zleceniem 5, zostało nadgryzione zlecenie 3 i pozostała część ukryta zlecenia 3 (45szt), ma pierwszeństwo przed zleceniem 1. Tak to działa.

Co do zlecenia 7, to nie bardzo rozumiem w jaki sposób zlecenie 9 może wykonać się w widełkach, skoro jest złożone jako S po 9,86 i wchodząc nie spotka się z niczym, natomiast jest to zlecenie poza widłami, dlatego też wchodzące zlecenie 10 (K, PKC, WIA), zawiesi arkusz, gdyż spróbuje się zrealizować poza widełkami.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2468 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin maklerski - 27.10.2013r.
Z uwagi na fakt, iż już jutro egzamin maklerski, życzę w imieniu firmy Maklers.pl wszystkim śmiałkom POŁAMANIA OŁÓWKÓW ;)

Bardzo proszę, osoby, które dysponują skanerem, o przesłanie wszystkich 4 zestawów testowych na e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Osoby, które prześlą zestawy jako pierwsze, mają zupełnie darmowy udział w Chmurze 5 MPW Maklers.pl (maklers.pl/mpw/mpw-chmura), jest to projekt idealny do ew. odwołań.

Również jutro - wieczorem, na Maklers.pl zostaną opublikowane nasze typy odpowiedzi.

Zachęcam też do dyskusji o ostatnim egzaminie na Maklers Forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2469 przez geniekk
Replied by geniekk on topic Egzamin maklerski - 27.10.2013r.
Tak racja, pomyliłem się

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2479 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin maklerski - 27.10.2013r.
I już po egzaminie MPW. Dochodzą do nas pierwsze sygnały, że pytania z UTP były zjadliwe; natomiast problem sprawiały pytania np. z rachunkowości funduszy... CZEKAMY NA 4 ZESTAWY TESTOWE, PROSIMY O PRZESŁANIE NA MAIL: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Zapraszamy też do dyskusji na Maklers Forum

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2480 przez TomaszJakubiec
Replied by TomaszJakubiec on topic Egzamin maklerski - 27.10.2013r.
Nie mam skanera więc będę liczył na innych.

UTP okej, ale rachunkowość i rozporządzenia trudne. 2-3 pytania nie wiem co miały sprawdzać(komisja pewnie tylko wie)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.183 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.