MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin maklerski - 27.10.2013r.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #2577 przez tymonz
Replied by tymonz on topic Egzamin maklerski - 27.10.2013r.
Jakby ktoś się jutro dowiedział, że są wyniki, to niech wyśle mi sms wyskoczę z pracy i zrobię zdjęcia. Mam 10 min.

Nie rozumiem, też motywu z tą gablotą, skoro to drukują to mają wyniki w komputerze, a jak mają to co za problem umieścić na stronie?

nr 691 119 568
Ostatnia10 lata 6 miesiąc temu edycja: tymonz od.
Za tę wiadomość podziękował(a): admin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #2578 przez salanr
Replied by salanr on topic Egzamin maklerski - 27.10.2013r.
Pozwolę sobie niezgodzić się ze stwierdzeniem, że egzamin jest "dobrze" napisany. Z pewnością lepiej napisany niż poprzednie, ale wydaje mi się że i tak nie reprezentuje poziomu jakiego można by się spodziewać po egzaminie maklerskim.
Co sądzicie o poniższym zadaniu ? (zad.39 zestaw.4)

Załącznik he8f63d7.jpg nie został znaleziony



Prawidłowa odpowiedź to podobno B.
1. Ja rozumiem że średnia Arytmetyczna jest większa do Geometrycznej, ale w treści nie jest podane o jaką oczekiwaną stopę zwrotu się rozchodzi.
2. Wiem że są modele finansowe przyjmujące założenie, że stopy zwrotu mają rozkład ciągły, ale jest to tylko nierealne założenie - tak samo jak założenie o braku kosztów transakcyjnych itp. A w realnym świecie rozkład stóp zwrotu wg. mnie może być tylko dyskretny (akcje nie mogą kosztować pół grosza, 1/100 grosza itd.)
Załączniki:
Ostatnia10 lata 6 miesiąc temu edycja: salanr od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2579 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin maklerski - 27.10.2013r.

Pozwolę sobie niezgodzić się ze stwierdzeniem, że egzamin jest "dobrze" napisany. Z pewnością lepiej napisany niż poprzednie, ale wydaje mi się że i tak nie reprezentuje poziomu jakiego można by się spodziewać po egzaminie maklerskim.
Co sądzicie o poniższym zadaniu ? (zad.39 zestaw.4)

Załącznik he8f63d7.jpg nie został znaleziony



Prawidłowa odpowiedź to podobno B.
1. Ja rozumiem że średnia Arytmetyczna jest większa do Geometrycznej, ale w treści nie jest podane o jaką oczekiwaną stopę zwrotu się rozchodzi.
2. Wiem że są modele finansowe przyjmujące założenie, że stopy zwrotu mają rozkład ciągły, ale jest to tylko nierealne założenie - tak samo jak założenie o braku kosztów transakcyjnych itp. A w realnym świecie rozkład stóp zwrotu wg. mnie może być tylko dyskretny (akcje nie mogą kosztować pół grosza, 1/100 grosza itd.)


Salanr,

Powinieneś zdać egzamin z jednym z najlepszych wyników. Jeśli wyrazisz taką wolę, to z przyjemnością zaproszę Ciebie by pomóc innym kandydatom w tworzeniu argumentacji i odwołań. Twoja dociekliwa natura, w procesie odwołań, może być bezcenna...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2581 przez salanr
Replied by salanr on topic Egzamin maklerski - 27.10.2013r.
Dzięki za miłe słowa Mariuszu :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2582 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin maklerski - 27.10.2013r.
Co do wyników (Tymon, Remigiusz, inni), to Komisja z reguły umieszcza w gablocie i chwilę później w internecie, ale zdarzyło się tak na DI-1, że w gablocie wisiały we wtorek, a w internecie dopiero w środę. Także może być różnie...

Jest prośba od jednego kolegi. Jak będziecie robili zdjęcia, to cyknijcie też MGT. Przyda się lub się nie przyda.

Moim zdaniem, jeśli Komisja nie umieści wyników od razu w necie, to strzeli sobie w kolano, bo będzie miała naprawdę duuuużo telefonów do odbierania.

Najgorszy scenariusz jest jednak taki, że do gabloty wrzucą wyniki o 16:00, o 16:30 zakończą pracę. Rozpoczną kolejnego dnia o godz. 8:00 i po lawinie telefonów, wrzucą wyniki o 10:00 lub po prostu nie będą odbierali telefonów.

Dlatego lepiej zrobić zdjęcia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #2583 przez salanr
Replied by salanr on topic Egzamin maklerski - 27.10.2013r.
A co myślicie o możliwości anulowania zadania nr.59 zestaw.4 ?

Prawidłowa odpowiedź to podobno C.

Poniżej przytaczam definicje alokacji bezpiecznej i taktycznej z polskiego tłumaczenia książki Reilly'ego :

Taktyczna - "umożliwi utrzymać stały poziom ryzyka w dłuższym okresie"

Bezpieczna - "aby przewidywana stopa zwrotu oraz prognozowany wskaźnik ryzyka były utrzymywane na stałym poziomie"

1. Więc wydaje mi się, że w Bezpiecznej celem też jest utrzymanie ryzyka na stałym poziomie - ?!
2. Drugi powód do anulacji jest taki, że polskie tłumaczenie CAŁKOWICIE wypacza sens tych wszystkich 4 metod alokacji. W oryginale rozróżnienie pomiędzy nimi jest jasne i opiera się na dwóch zmiennych - warunkach rynkowych oraz celach inwestora. W zależności od tego czy są one stałe czy zmienne Reilly wyróżnił 4 metody alokacji.


Załącznik h6eb6e35.JPG nie został znaleziony

Załączniki:
Ostatnia10 lata 6 miesiąc temu edycja: salanr od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2584 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin maklerski - 27.10.2013r.

A co myślicie o możliwości anulowania zadania nr.59 zestaw.4 ?

Prawidłowa odpowiedź to podobno C.

Poniżej przytaczam definicje alokacji bezpiecznej i taktycznej z polskiego tłumaczenia książki Reilly'ego :

Taktyczna - "umożliwi utrzymać stały poziom ryzyka w dłuższym okresie"

Bezpieczna - "aby przewidywana stopa zwrotu oraz prognozowany wskaźnik ryzyka były utrzymywane na stałym poziomie"

1. Więc wydaje mi się, że w Bezpiecznej celem też jest utrzymanie ryzyka na stałym poziomie - ?!
2. Drugi powód do anulacji jest taki, że polskie tłumaczenie CAŁKOWICIE wypacza sens tych wszystkich 4 metod alokacji. W oryginale rozróżnienie pomiędzy nimi jest jasne i opiera się na dwóch zmiennych - warunkach rynkowych oraz celach inwestora. W zależności od tego czy są one stałe czy zmienne Reilly wyróżnił 4 metody alokacji.

Załącznik h6eb6e35.JPG nie został znaleziony


Salanr,

Na pewno można i trzeba się przyczepić.

Jak dasz radę to podeślij proszę skan z oryginału eng.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2585 przez salanr
Replied by salanr on topic Egzamin maklerski - 27.10.2013r.
Ze skanem z oryginału jest mały problem. Zakupiłem tą książkę na ebay. Było to wydanie 4-te, jednocześnie wiedziałem, że polskie wydanie bazuje na wydaniu 5-tym. Pomyślałem, że nie będzie znaczących różnic. I zgadnij co się stało? W wydaniu 4-tym nie ma WŁAŚNIE TEGO ROZDZIAŁU!!! :) Więc musiałem sobie "zorganizować" ten brakujący rozdział i doczytać już we własnym zakresie :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2586 przez tymonz
Replied by tymonz on topic Egzamin maklerski - 27.10.2013r.
No można zadzwonić do nich i podpytać się o której zamierzają wywiesić.
Co do zadania, to nie sprawdzałem, ale wydaje mi się, że bezpieczna zakłada stałą stopę zwrotu i ryzyka, a w zadaniu jest tylko o ryzyku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2587 przez Roubini
Replied by Roubini on topic Egzamin maklerski - 27.10.2013r.
Dzisiaj dzwoniłem i jak tylko Pani usłyszała w jakim celu dzwonię, odłożyła słuchawkę i już później nie mogłem się dodzwonić.

Ostatnio też mówiono na egzaminie, że wyniki będą dzień później niż w KNFie, a okazało się że były od razu. Wnioskuję więc, że pojawią się w internecie jutro ok 16.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.235 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.