MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI-1 24.03.2019

Więcej
5 lata 4 tygodni temu #9409 przez peter1pl
Replied by peter1pl on topic Egzamin DI-1 24.03.2019
Zgadza się, w dlugim okresie krzywa Philipsa jest pionowa. Ale odp. C też nie wskazuje na taką zależność (a raczej jej brak).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 4 tygodni temu #9410 przez peter1pl
Replied by peter1pl on topic Egzamin DI-1 24.03.2019
Pyt. 66. LBO owszem jest transakcja wykorzystująca lewar, ale kapitał własny też jest tam użyty. Kwestia proporcji. Dlatego wstrzymalem się tam z odpowiedzią.
Pyt. 21. Niby takie proste, a jednak sprawiło problem. Dopiero teraz zobaczyłem że jest tam "Down Jones" zamiast Dow Jones. Czy to znaczy że odpowiedź A jest z tego powodu niepoprawna, czy to tylko literówka i komisja uważała że A jest poprawne?
Pyt. 5. Nie odpowiadałem na to pytanie. Tak normalnie, wszyscy wiemy że prawdopodobienstwo zawsze powinno zawierać się w przedziale od 0 do 1. Inaczej to jest od strony logicznej bezsens. Ale w tym zadaniu pytają o formułę do jego wyliczanie w drzewie czyli p=(a-d) /(u-d). Mianownik tego wyrażenia nie moze być ujemny bo u zawsze bedzie wyższe od d. Ale licznik? Przy ujemnej stopie procentowej, a<1 i jesli d>a licznik wyjdzue ujemny, przec co całt ułamek wyjdzue ujemny. Dobrze myślę, czy gdzieś się pomyliłem? A może gdzieś w tym wzorze jest moduł (wartość bezwzględna), tylko ja używam bez? Dzięki z góry za wyjaśnienie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 4 tygodni temu - 5 lata 4 tygodni temu #9411 przez Michaello
Replied by Michaello on topic Egzamin DI-1 24.03.2019
BARDZO WAŻNA WIADOMOŚĆ:

Dzwoniłem do KNF żeby zapytać gdzie mam zaadresować skargę, żeby dotarła wprost do Przewodniczącego KNF.

Otrzymałem najpierw wiadomość, żeby:
1) napisać skargę mailowo na adres ogólny KNF, tj. Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
oraz równocześnie
2) przesłać skargę listownie na adres:
Plac Powstańców Warszawy 1, skr. poczt. 419, 00-950 Warszawa 1, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego, kierując w liście skargę do Przewodniczącego Komisji.

!!!!!
Po kilkunastu minutach oddzwoniono do mnie, żeby napisać skargę mailowo już dziś (26 marca), gdyż w czwartek będzie posiedzenie Komisji Egzaminacyjnej, na którym będzie poruszony temat przebiegu di1 z 24 marca i jest pożądane, aby zapoznać się z szerszą opinią osób egzaminowanych co do tej kwestii.

!!!!!
Należy opisać sytuację jaka miała miejsce na egzaminie i wysłać wiadomość na:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zachęcam do tego, żeby taką skargę napisała możliwie szeroka grupa osób, która pisała ten egzamin. Ja jeszcze dziś prześlę do KNF taką skargę w swoim imieniu. KNF zdaje się musiał przyjąć już pewną liczbę telefonicznych skarg i jest pole do tego, żeby do KNF bardzo skutecznie dotarł głos osób egzaminowanych w tak fatalny sposób.

Ja będę pisał skargę:
1) na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., do Komisji Egzaminacyjnej
oraz
2) na adres ogólny: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.,
jak również
3) list ze skargą pisemnie skierowany do Przewodniczącego Komisji (Plac Powstańców Warszawy 1, skr. poczt. 419, 00-950 Warszawa 1, Urząd Komisji Nadzoru Finansowego)
Ostatnia5 lata 4 tygodni temu edycja: Michaello od.
Za tę wiadomość podziękował(a): Malwina, Damian Ce

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 4 tygodni temu - 5 lata 4 tygodni temu #9412 przez Damian Ce
Replied by Damian Ce on topic Egzamin DI-1 24.03.2019
72. Chyba D - formacja trójkąta symetrycznego jestem formacją zapowiadającą kontynuację trendu czyli nie jest formacją zapowiadającą odwrócenie trendu.
Ostatnia5 lata 4 tygodni temu edycja: Damian Ce od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 4 tygodni temu #9413 przez andrejos
Replied by andrejos on topic Egzamin DI-1 24.03.2019
Pytanie 72. Na pewno "C"?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 4 tygodni temu #9414 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 24.03.2019

Pytanie 72. Na pewno "C"?


Oczywiście 72 - D. Źle wpisałem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 4 tygodni temu - 5 lata 4 tygodni temu #9415 przez michalk
Replied by michalk on topic Egzamin DI-1 24.03.2019
W zad.61 nie powinno być C?

edit: źle spojrzałem ;)
Ostatnia5 lata 4 tygodni temu edycja: michalk od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 4 tygodni temu #9416 przez Damian Ce
Replied by Damian Ce on topic Egzamin DI-1 24.03.2019
Zadanie 107 nie powinno być C? Pamiętam, że mi wyszedł wynik 5,44%.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 4 tygodni temu #9417 przez mike96
Replied by mike96 on topic Egzamin DI-1 24.03.2019
mi też wyszło 5,44% w tym kredycie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 4 tygodni temu - 5 lata 4 tygodni temu #9418 przez Damian Ce
Replied by Damian Ce on topic Egzamin DI-1 24.03.2019
.
Ostatnia5 lata 4 tygodni temu edycja: Damian Ce od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.235 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.