MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI-2 - 14.05.2016

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #6605 przez admin
Egzamin DI-2 - 14.05.2016 was created by admin
Zapraszam do dyskusji na temat egzaminu DI-2, który odbędzie się w maju 2015 roku.

1 etap egzaminu DI odbędzie się 20.03.2016, więc 2 etap, który musi być zorganizowany najpóźniej w terminie 8 tygodni od 1 etapu, odbędzie się najprawdopodobniej:
- 8.05.2016
lub
- 15.05.2016

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #6608 przez sokole_oko_1980
Replied by sokole_oko_1980 on topic Egzamin DI-2 - 14.05.2016
Witam,

Mam pytania do admina lub innych forumowiczów, którzy są doświadczeni w nauce do II etapu (wiem, że ten watek był już gdzieś poruszany albo na tym forum albo na goldeline ale niestety nie mogę go odszukać):
1. Które rozdziały Fabboziego trzeba analizować?? Chodzi mi o konkretne nazwy rozdziałów i numery ( mam wydanie z 2000 roku ). Wiem, że kiedyś ktoś pisał o tym które są najważniejsze, a których można nie czytać. Wiem, że najlepiej przeczytać całego ale ma 700 str. a jak tyko połowa jest ważna to już się robi 350. Choć wydaje mi się, że zadania z instrumentów dłużnych rzadko pochodzą z Fabboziego.
2. Które rozdziały z Gajdki?? Z tego co kojarzę to pierwsze 300 str. z tomu II?? Czy tak??
No bo Hull to wiadomo w całości i to kilka razy. Jeszcze chyba Darmodoran jest dobry ale go nie mam i skupię się na Gajdce.
Z góry dziękuję za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • SebastianOlchawa
  • SebastianOlchawa Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Yupi Łipi Łipi Łipi - Kaiser Wilhelm
Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #6609 przez SebastianOlchawa
Replied by SebastianOlchawa on topic Egzamin DI-2 - 14.05.2016
Hej
Z Fabozziego to tak: pierwsze pięć rozdziałów, zwłaszcza wszystkie bootstrappingi (rozdział 5ty -- MEGA WAZNY) i wypukłości/convexity (rozdział 4). Dla mnie te dwa rozdziały są najważniejsze z całej książki
Dalej: rozdział jedenasty, PSA, kiedyś to było - więc na wszelki wypadek...
Rozdział 14 - analiza obligacji z opcjami dodatkowymi - tu masz nasze ukochane drzewka
rozdział 15 na wszelki wypadek - znowu tam masz te PSA
dalej..
rozdział 16 - analiza obli zamiennych - całe 4rte zadanie raz z tego było, bardzo ważny rozdział i ciężko się tego wykuć, lepiej zrozumieć.
R17 - aktywne zarządzanie portfelem obligacji
R19 - strategie finansowania zobowiązań - tam masz o immunizacji - tez bardzo ważne
R23 - swa[u procentowe. Jak zaglądniesz to historycznych DI-2, kiedyś tez to było i to 2 razy ;)

Gdajka - najważniejsze są strony 164 - 240 coś z tomu II, ale lepiej przeczytać sobie całość, żeby wiedzieć ocb. :)
Wiesz ja też nie miałem Damodarana i niestety z zadaniami z opcji leżałem. Tak że postaraj się zdobyć tą książkę.

Ps. W opinii wielu osób książka Fabozziego nie wystarcza do przejścia zadania 4tego obecnie, bo poprzeczka jednak systematycznie rośnie. Ważny jest też skrypt Waluś/Baryłło z UW, "Inżynieria finansowa" oraz pewne rozdziały z Hulla niebieskiego.


To chyba tyle, jak ktoś coś może uzupełnić...

Sprzedam Opla
Za tę wiadomość podziękował(a): sokole_oko_1980

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #6610 przez sokole_oko_1980
Replied by sokole_oko_1980 on topic Egzamin DI-2 - 14.05.2016
Wielkie dzięki za tak szczegółową i precyzyjną odpowiedź.
Pozdrawiam i życzę powodzenia na egzaminach.
Za tę wiadomość podziękował(a): SebastianOlchawa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6679 przez Jakub Stasik
Replied by Jakub Stasik on topic Egzamin DI-2 - 14.05.2016
Cześć,

Przerobiłem Hulla i Fabozziego, ale patrząc na historyczne zadania (zwłaszcza 4) widzę, iż trafiają się rzeczy spoza tych książek. Wiecie może z jakich warto uzupełnić wiedzę?

Maklers, co polecacie? :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 miesiąc temu #6680 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-2 - 14.05.2016

Cześć,

Przerobiłem Hulla i Fabozziego, ale patrząc na historyczne zadania (zwłaszcza 4) widzę, iż trafiają się rzeczy spoza tych książek. Wiecie może z jakich warto uzupełnić wiedzę?

Maklers, co polecacie? :)


Jakub,

Masz spis literatury dodany do pakietu - przejrzyj go najlepiej. Ponadto bardzo ważny jest też skrypt z Uniwersytetu Warszawskiego dodany do pakietu (na darmowej licencji). Pan Stopczyński przy układaniu zadań bazuje też na swojej głowie i wiedzy opartej na 20-letnim doświadczeniu... Niestety nie mamy wstępu do jego głowy...

Polecam też rozwiązywać zadania historyczne, a także przerobić zbiorki zadaniami z pochodnych i dłużnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 tygodni temu #7091 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-2 - 14.05.2016
Czas podbić temat po DI-1.

Kto się melduje w maju na DI-2? ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 tygodni temu #7093 przez Jakub Stasik
Replied by Jakub Stasik on topic Egzamin DI-2 - 14.05.2016
Ja! :)

Tylko kiedy on będzie? Są jakieś plotki/przecieki?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 tydzień temu #7129 przez Roubini
Replied by Roubini on topic Egzamin DI-2 - 14.05.2016

Ja! :)

Tylko kiedy on będzie? Są jakieś plotki/przecieki?


No właśnie, dobre pytanie. Teoretycznie powinien być 15 maja, licząc 8 tygodni od egzaminu DI-1, ale 15 maja to "Zielone Świątki", czyli dzień normalnie wolny od pracy gdyby był w tygodniu. Myśle, że z tego względu to może być nawet 22 maja...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 1 tydzień temu - 7 lata 11 miesiąc temu #7130 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-2 - 14.05.2016

Ja! :)

Tylko kiedy on będzie? Są jakieś plotki/przecieki?


No właśnie, dobre pytanie. Teoretycznie powinien być 15 maja, licząc 8 tygodni od egzaminu DI-1, ale 15 maja to "Zielone Świątki", czyli dzień normalnie wolny od pracy gdyby był w tygodniu. Myśle, że z tego względu to może być nawet 22 maja...


KNF jest zobligowane rozporządzeniem Ministra Finansów zorganizować egzamin DI-2 najpóźniej w ciągu 8 tygodni od DI-1. Takie jest prawo. Jeśli Komisja podejmie decyzję o organizacji egzaminu 22.05 to złamie prawo i tym samym może narazić się na konsekwencje. Zatem moim zdaniem bardziej prawdopodobnym terminem jest 8.05, aczkolwiek pamiętajcie, że 2 lata temu zdarzyła się organizacja egzaminu DI-2 w sobotę, zatem teoretycznie KNF mógłby zorganizować egzamin np. 14.05.

Zalecam męczyć Komisję - powinni lada dzień mieć potwierdzony termin.
Ostatnia7 lata 11 miesiąc temu edycja: admin od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.161 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.