MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI-2 - 29.11.2015

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #6480 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-2 - 29.11.2015
Witam,

Jak samopoczucie po egzaminie? Na razie dotarły do nas 2 opinie. Uczucia mieszane, ale przekaz generalny "egzamin był do zdania".

Przypominam, iż jutro, lub najpóźniej we wtorek powinien pojawić się ważny komunikat na stronie KNF: www.knf.gov.pl/dla_rynku/egzaminy/Doradc...ce_egzaminow_di.html w sprawie udostępnienia skanów Waszych prac z DI-2. Otrzymacie kilka dni na wysłanie maila do KNF (prawdopodobnie do końca tygodnia, czyli do 04.12. Jeśli ten termin prześpicie, to prawdopodobnie nie będzie już możliwości udostępnienia Wam Waszej pracy!

Jak ktoś już dojrzy komunikat, to proszę go podlinkować na forum.

Po otrzymaniu Waszej pracy, będę wdzięczny za jej przesłanie na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Obiecujemy, iż Wasza praca nie wyjdzie poza Maklers.pl.
Za tę wiadomość podziękował(a): SebastianOlchawa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • SebastianOlchawa
  • SebastianOlchawa Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Yupi Łipi Łipi Łipi - Kaiser Wilhelm
Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #6481 przez SebastianOlchawa
Replied by SebastianOlchawa on topic Egzamin DI-2 - 29.11.2015
Samopoczucie beznadziejne.
3 zadanie mnie uwaliło, kompletnie zapomniałem drugiego rozdziału w Hullu. A robiłem to tydzień przed egzaminem, gdybym tylko wiedział....
Pozostałe pytania standardowo ale W CHOLERE liczenia, dużo osób narzekało na brak czasu.
Mi pozostaje tylko pogratulować ludziom, co kumali o co chodzi w 3cim zadaniu i się przygotowywowywać na marzec na DI-1 :P

Sprzedam Opla

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu - 8 lata 5 miesiąc temu #6482 przez lyzwad
Replied by lyzwad on topic Egzamin DI-2 - 29.11.2015
Ja mam największe wątpliwości co do zadania z pochodnych. Wzór i ogólne założenia akurat pamiętałem z maklera, ale mam wrażenie, że p. Szuszkiewicz rozciągnął jedną kwestię na całe zadanie i zastanawiam się czy nie będzie to skutkowało skrajnymi wynikami z tego zadania wśród zdających. Pytanie jak zostanie ono ocenione - mam nadzieję, że przy natłoku obliczeń w całym egzaminie raczej łagodnie :) . Rzeczywiście zadanie z obligacjami zajmowało bardzo dużo czasu i nawet znając metody i bez głębszego zastanawiania się robiło się to ponad godzinę. Bardzo ciekawe zadanie z przedsiębiorstw (z podziałem spółki i jej sprzedażą), ale do zrobienia bez większych problemów.

Czy maila o skan pracy można wysyłać już teraz czy trzeba poczekać na komunikat?
Ostatnia8 lata 5 miesiąc temu edycja: lyzwad od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #6483 przez Viaces
Replied by Viaces on topic Egzamin DI-2 - 29.11.2015
Witam,

Miałem przyjemność porozmawiać z przewodniczącym komisji. Moim zdarniem pierwszy raz dał coś niestandardowego. Już poprzednie zadania wskazywały na takie właśnie podejśie. Zadanie 3 50/50. Wzór również pamiętałem, lecz wyleciało mi z głowy, że dla inwestycyjnych musi być równe zero, zwłaszcza, że o stopie carry pis ałem w obliczu trzymania obligacji. Więc tu policzyłem. Faktycznie, tym razem zadanie 4 proste, ale jak ktoś określić, rozbudowane technicznie. :Pierwszy raz na egzaminie pojawił się model APT (2-czynnikowy!!!) nie było co prawda napisane, no ale to oczywiste. Niestety to zadanie udało mi się jedynie rozwiązać na 40 pkt, wiec maj na 100%. Nawet nie mam szans w odwołaniach, choc uważam, że w pozostałych dawał radęęę. Gratuluje i zachęcam do walki

pozdrawiam serdecznieeeeeee

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #6484 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-2 - 29.11.2015
Komunikat: www.knf.gov.pl/Images/komunikat_180_30112015_tcm75-43703.pdf

Macie czas na złożenie prośby o skan pracy do 7 grudnia!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #6486 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-2 - 29.11.2015
Przykładowa treść maila do KNF (na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.):

"W dniu 29.11.2015 zdawałem 2 etap egzaminu na Doradcę Inwestycyjnego.
Uprzejmie proszę o przesłaniu skanu mojej pracy na ten e-mail.
Imię i nazwisko, nr rejestru ............."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #6489 przez Roubini
Replied by Roubini on topic Egzamin DI-2 - 29.11.2015
Ile trzeba średnio czekać na przesłanie skanu pracy?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #6490 przez affinity
Replied by affinity on topic Egzamin DI-2 - 29.11.2015
U mnie trwało to prawie 3 tygodnie od dnia egzaminu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #6515 przez lyzwad
Replied by lyzwad on topic Egzamin DI-2 - 29.11.2015
Mój właśnie wpłynął, szybcy są :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #6516 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-2 - 29.11.2015
Potwierdzam,

Mamy już kilka prac na naszym e-mailu (oczywiście są one przeznaczone tylko i wyłącznie do naszej dyspozycji na potrzeby opracowania modelowego rozwiązania, jak i na potrzeby ew. odwołań).

Najpóźniej w przyszłym tygodniu powinniśmy mieć opracowane modelowe rozwiązania.
Za tę wiadomość podziękował(a): SebastianOlchawa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.167 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.