MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI-2 - 29.11.2015

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6118 przez Mrcn
Egzamin DI-2 - 29.11.2015 was created by Mrcn
Nie wiedziałem gdzie z tym pytaniem mogę pójść, więc wklejam je tutaj.

Pytanie, w sumie bardziej do Admina, na kiedy szacujecie termin egzaminu DI 2 w tym roku?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6119 przez Roubini
Replied by Roubini on topic Egzamin DI-2 - 29.11.2015

Nie wiedziałem gdzie z tym pytaniem mogę pójść, więc wklejam je tutaj.

Pytanie, w sumie bardziej do Admina, na kiedy szacujecie termin egzaminu DI 2 w tym roku?


Pierwszy etap jest stosunkowo wcześnie, zatem osobiście obstawiam 6 grudnia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6122 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-2 - 29.11.2015
Egzamin DI-2 odbędzie się prawdopodobnie 06.12.2015 - czyli 8 tygodni po egzaminie DI-1 (najpóźniejszy możliwy termin). Aczkolwiek niewykluczony jest wcześniejszy termin (w listopadzie...).

Zapraszamy do dyskusji!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6130 przez Mrcn
Replied by Mrcn on topic Egzamin DI-2 - 29.11.2015
Zakładając termin grudniowy to mamy jeszcze jakieś 2,5 miesiąca. Zastanawiam się na czym skupić uwagę podczas nauki - Hull już został niemal cały przerobiony, Fabozzi podobnie, więc Komisja może iść jeszcze bardziej w komplikowanie zadań od strony matematycznej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6151 przez Roubini
Replied by Roubini on topic Egzamin DI-2 - 29.11.2015
Jest jeszcze kilka zagadnień których nie było z Hulla. Może też sie zdarzyć, że Komisja odgrzeje jakiegoś kotleta i zrobi zadanie które było dawno temu, np. strategie opcyjne czy wycena obligacji z drzewa dwumianowego. Poczekamy, zobaczymy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 7 miesiąc temu #6159 przez lyzwad
Replied by lyzwad on topic Egzamin DI-2 - 29.11.2015
Dzwoniłem przed chwilą do KNF. Pani bez wahania odpowiedziała, że drugi etap będzie 13 grudnia. Mariusz, czyli wygląda na to, że jest możliwy późniejszy termin niż 06.12?

Dominik

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #6213 przez lyzwad
Replied by lyzwad on topic Egzamin DI-2 - 29.11.2015
Mam pytanie do osób, które już podchodziły do tego egzaminu oraz do tych, którzy mają go za sobą. Na ile ocenialiście poziom swojej wiedzy przed samym egzaminem? W moim przypadku, porównując z DI1 czy z egzaminem maklerskim, na tym etapie przygotowań już teraz wiem, że do grudnia nie będę tak obcykany ze wszystkich typów zadań które się pojawiły i tego, co może się pojawić. Mam wątpliwości czy jest to normalne przy takiej ilości materiału, czy raczej zdanie DI2 jest osiągalne jeżeli całość wymagań jest w małym palcu.

PS. Podziwiam osoby, którym wystarczyło 8 tygodni. Naprawdę.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #6215 przez kudku
Replied by kudku on topic Egzamin DI-2 - 29.11.2015
lyzwad,

Podchodząc do egzaminu czułem się osobiście dość dobrze obkuty. Naukę do DI2 tak na poważnie zacząłem około miesiąc przed DI1, czyli dałem sobie ok. 12 tygodni (tak właściwie to chyba 11, bo drugi etap był po 7 tygodniach od DI1 w tym przypadku). 8 tygodni to dość mało czasu, jednak zważywszy na formułę egzaminu (nie przychodząc tracisz po prostu 1 z 3 podejść) myślę, że warto już poświęcić te 500 zł nawet nie czując się na 100% pewnym. Stopień trudności jest różny na poszczególnych terminach, a do tego może akurat pytania by podpasowały ;). Ja mimo iż czułem się dobrze to ze stresu popełniłem kilka głupich błędów, które nie wynikały z braku wiedzy tylko szybkiego czytania zadań. Dla mnie rozłożenie materiału na 12 tygodni wynikało z ułatwienia dla mnie, 8 tygodni jest w mojej ocenie jak najbardziej realne, tylko to są 2 miesiące wycięte z życia.

Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Za tę wiadomość podziękował(a): Roubini

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #6396 przez Roubini
Replied by Roubini on topic Egzamin DI-2 - 29.11.2015
Dzisiaj kontaktowałem się z KNF i z informacji które tam otrzymałem data egzaminu będzie opublikowana po ogłoszeniu wyników odwołań (czyli za jakieś 2 tygodnie) i najprawdopodobniej będzie to 6 grudnia.
Za tę wiadomość podziękował(a): admin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 6 miesiąc temu #6415 przez marekSz
Replied by marekSz on topic Egzamin DI-2 - 29.11.2015
Egzamin już niedługo. Macie jakieś przeczucia, co do potencjalnych zadań z instrumentów pochodnych i dłużnych?

Wydaje się, że ostatnio komisja z instrumentów dłużnych idzie "parami", tj. dwa razy podrząd daje podobne tematy. Było już BPV (sty/maj 2014), modelowanie i analiza stóp procentowych (ostatnie dwa). Zdaje się, że były również już dwa razy podrząd zadania z obligacji zamiennych.
Trzeba zaznaczyć, że było także sporo pojedynczych tematów i nie zdarzyło się wystąpienie podobnych zadań trzy razy podrząd.
Mimo iż, zadań z analizy stóp procentowych, tj. wyliczania stóp terminowych, natychmiastowych, modelowania krzywej dochodowości, wyliczania podstawowych parametrów obligacji na podstawie krzywej dochodowości, w tym wartości bieżacej, duration, MD, CX, BPV, stóp zwrotu z portfela, było najwięcej na egzaminach DI2, to jednak prawo tej serii mówi, że "analizy stóp procentowych" w takiej formie może nie być.
W obszarze instrumentów dłużnych dawno nie było harmonizacji/immunizacji portfela, innego podejścia do analizy stóp procentowych, tj. analiza drzew dwumianowych stóp procentowych, w tym capy, floory, obligacje z opcjami przedterminowego wykupu.
Brzydko mi pachnie też zagadnienie z analizy kontraktów FRA. Był taki podpunkt na egzaminie gru2014. Może Komisja powtórzy temat i da kontrakty FRA na całe zadanie?
A może ktoś z was zaobserwował, jakiś "sygnał" od Komisji z DI1?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.139 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.