MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI - 17.11.2013r

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #3275 przez Bieniasxyz
Replied by Bieniasxyz on topic Egzamin DI - 17.11.2013r
Mi uznali tylko zdublowane zadanie i pytanie o bony skarbowe.

Trzecim, które pewnie uznawali było w mojej ocenie pytanie o współczynniki greckie (theta)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #3276 przez Viaces
Replied by Viaces on topic Egzamin DI - 17.11.2013r
Witam po nowym roku,

czy mógłby mi kto odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytanie?
jest to o tyle istotne, że mogłem wcale źle egzaminu nie napisać, chociaż uważam sam, że to z własnej głupoty zabrakło mi 2 pnkt.

Więc jeszcze raz ponawiam pytanie dotyczącym pytania nr 1, a więc czy buy back ma jakiś wpływ na kapitał zwykły (według mnie powinien, bo to oczywiste że jest mniej akcji, EPS w górę), ale może coś przeoczyłem.

Proszę o pomoc

Serdecznie z góry dziekuję

Z poważaniem
Sławek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #3279 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI - 17.11.2013r

Z tego co wiem uznane zostały: zadanie zdublowane (poprawna odpowiedź A), bony skarbowe (brak odpowiedzi w przypadku istnienia dwóch poprawnych odpowiedzi w zależności od przyjętych założeń) i Theta (poprawna odpowiedź D przy uprawnionym założeniu pozycji krótkiej), nieuznane: ekonomia, spółka TAU i strona transakcji giełdowej.


Jakie jest wytłumaczenie do tego zadania z ekonomii? Tak się spodziewałem, że z ekonomią będzie bardzo ciężko.

Thetą jestem pozytywnie zaskoczony.

Bonów skarbowych i dubla spodziewałem się.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #3280 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI - 17.11.2013r

No i te pytania miałem ujęte w odwołaniu i nie przeszedłem. Miltony dostałeś już pisemną odpowiedź z KNF?


Musisz poczekać na uzasadnienie...

Na pocieszenie... Już 30.03 masz kolejną możliwość porządnego zdania egzaminu DI-1. To niecałe 3 miesiące.

Prawdopodobieństwo zaliczenia przez Ciebie egzaminu w listopadzie 2013 zmalało w okolice 0,01%. Tylko wyjątkowy przypadek może Ciebie jeszcze uratować (np. źle policzone dodatkowe punkty).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #3281 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI - 17.11.2013r

Witam po nowym roku,

czy mógłby mi kto odpowiedzieć na moje wcześniejsze pytanie?
jest to o tyle istotne, że mogłem wcale źle egzaminu nie napisać, chociaż uważam sam, że to z własnej głupoty zabrakło mi 2 pnkt.

Więc jeszcze raz ponawiam pytanie dotyczącym pytania nr 1, a więc czy buy back ma jakiś wpływ na kapitał zwykły (według mnie powinien, bo to oczywiste że jest mniej akcji, EPS w górę), ale może coś przeoczyłem.

Proszę o pomoc

Serdecznie z góry dziekuję

Z poważaniem
Sławek


Sławek. Buyback jest rodzajem alternatywnej formy dywidendy. Jak odrzucimy kwestie podatkowe, jest to mniej więcej to samo (szacując, iż buyback odbywa się po cenie rynkowej).

Nie wiesz po jakiej cenie zostaną wykupione akcje. Możemy zatem założyć, iż rynek jest efektywny i zostały one wykupione po cenie 87,5 (rynkowa). Jeśli firma wykupiłaby akcje powyżej tej ceny np. po 1000zł - to ceny akcji powinny spaść, jeśli po niższej cenie np. po 0,01zł, to ceny akcji powinny wzrosnąć.

Buyback, podobnie jak dywidenda pomniejsza możliwości inwestycyjne firmy, stąd dzięki/przez buyback maleje jednocześnie wi, czyli g = wi*ROE, zaś wd to jest 1-wi. I w tym przypadku wd możesz podzielić na to co idzie na oddanie wolnych CF akcjonariuszom w formie dywidendy, jak i w formie buybacku.

Tak to mniej więcej rozumuję. Nie znalazłem jednak szczegółowego potwierdzenia w literaturze źródłowej, ale jest to jak najbardziej logiczne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #3282 przez Dariusz2
Replied by Dariusz2 on topic Egzamin DI - 17.11.2013r
Bienias a miałeś w odwołaniu pytanie z Thety? Dostałeś już pismo z KNF?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #3283 przez Bieniasxyz
Replied by Bieniasxyz on topic Egzamin DI - 17.11.2013r
Pytania o thecie nie odwoływałem, bo uznali mi je dobrze w pierwszej fazie ;p

Co do uzasadnienia ekonomi:

Prawidłową odpowiedzią była odpowiedź A stwierdzająca, że płacę realną obliczamy
pomniejszając płacę nominalną o zmiany w kosztach utrzymania. Płaca realna to ilość dóbr i
usług, które można nabyć za daną płacę pieniężną. Procentową zmianę płacy realnej
obliczamy pomniejszając procentowy przyrost płacy nominalnej o procentowy przyrost
kosztów utrzymania; w dokładnym rachunku dzielimy wskaźnik płacy nominalnej przez
indeks kosztów utrzymania.


Swoją drogą KNF ma w głębokim poważaniu terminy, odpowiedź pisemna z datą 24.12 wysłana w dniu 27.12...
Ostatnia10 lata 4 miesiąc temu edycja: Bieniasxyz od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #3284 przez Dariusz2
Replied by Dariusz2 on topic Egzamin DI - 17.11.2013r
Czyli uznali Ci 2 zadania i dostałeś formalnie 4 punkty więcej? Ale zabrakło do progu, dobrze rozumuję?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #3285 przez Bieniasxyz
Replied by Bieniasxyz on topic Egzamin DI - 17.11.2013r

Czyli uznali Ci 2 zadania i dostałeś formalnie 4 punkty więcej? Ale zabrakło do progu, dobrze rozumuję?


dokładnie rzecz biorąc dostałem 5 pkt.
3 za zdublowane zadanie (bo w karcie miałem raz +2 i -1) oraz 2 za zadanie z bonów. Do pełni szczęścia zabrakło 2 punktów.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #3286 przez Dariusz2
Replied by Dariusz2 on topic Egzamin DI - 17.11.2013r
A w bonach nie miałeś po prosu odpowiedzi, u mnie 5 pkt by wystarczyło

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.193 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.