MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI - 17.11.2013r

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #3218 przez Dariusz2
Replied by Dariusz2 on topic Egzamin DI - 17.11.2013r
Mariusz,

Piszesz że od 127 uznali, a ja dostałem negatywną decyzję pomimo 129pkt uzyskanych. Sic!

I te wszystkie zdublowane, bony skarbowe, ekonomię ująłem w odwołaniu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 5 miesiąc temu #3220 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI - 17.11.2013r

Mariusz,

Piszesz że od 127 uznali, a ja dostałem negatywną decyzję pomimo 129pkt uzyskanych. Sic!

I te wszystkie zdublowane, bony skarbowe, ekonomię ująłem w odwołaniu.


Widocznie uznali coś innego.

Jedna osoba została wyciągnięta ze 127 nad próg, inna ze 129 nad próg.

Jak już otrzymacie odpowiedzi z KNF, to proszę o informację, jakie zadania Komisja uznała w odwołaniach.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #3253 przez Viaces
Replied by Viaces on topic Egzamin DI - 17.11.2013r
Mam pytanie odnośnie 1 zadania zestaw 3, a więc brzmi następująco:
KW spółki Presto składa się z 1 mln akcji zwykłych. Przewiduje się, że na koniec 1 roku spółka wykaże się zyskiem netto w wysokości 20 mln PLN.....

Zaznaczyliście, że D jest poprawna. Ja za to zadanie nic nie dostałem, bo i nie zaznaczyłem żadnej odpowiedzi. Kwestia jest taka, jak uwzględnić buyback w modelu Gordona (bo zakładam, że o ten model chodzi). Ponieważ "Buyback" to teorytycznie przychód dla inwestora (firma spłaca mu kase za posiadane przez niego akcje, czym ilość akcji (outstanding- zwykłych) również maleje, mi ciągle nie wychodzi D. Co robie zle?

Price = (DVD(t+1))/(r(koszta kapitału własnego) - g (stopa wzrostu zysku (i tym samym dywidendy))

Please o pomoc, ja pewnie posiedze jeszcze nad tym, by lepiej to zrozumiec. Proszę również o podanie literatury, gdzie jest to zastosowane w modelu deyskontowym.

Serdeczne dzięskuję

Czekam na odpowiedz

Przy okazji wesołych świat i szampańskiej imprezy a po niej do marca he;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #3254 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI - 17.11.2013r

Mam pytanie odnośnie 1 zadania zestaw 3, a więc brzmi następująco:
KW spółki Presto składa się z 1 mln akcji zwykłych. Przewiduje się, że na koniec 1 roku spółka wykaże się zyskiem netto w wysokości 20 mln PLN.....

Zaznaczyliście, że D jest poprawna. Ja za to zadanie nic nie dostałem, bo i nie zaznaczyłem żadnej odpowiedzi. Kwestia jest taka, jak uwzględnić buyback w modelu Gordona (bo zakładam, że o ten model chodzi). Ponieważ "Buyback" to teorytycznie przychód dla inwestora (firma spłaca mu kase za posiadane przez niego akcje, czym ilość akcji (outstanding- zwykłych) również maleje, mi ciągle nie wychodzi D. Co robie zle?

Price = (DVD(t+1))/(r(koszta kapitału własnego) - g (stopa wzrostu zysku (i tym samym dywidendy))

Please o pomoc, ja pewnie posiedze jeszcze nad tym, by lepiej to zrozumiec. Proszę również o podanie literatury, gdzie jest to zastosowane w modelu deyskontowym.

Serdeczne dzięskuję

Czekam na odpowiedz

Przy okazji wesołych świat i szampańskiej imprezy a po niej do marca he;)


buyback, jest też swego rodzaju dywidendą, stąd trzeba bo uwzględnić.

Po uwzględnieniu buybacku mamy:

P0 = [(0,2+0,15)*20]/(0,15-0,07) = 87,5

Poszukaj dokładnie w tomie 2 Gajdki. To typowe Gajdkowe zadanko.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #3255 przez Viaces
Replied by Viaces on topic Egzamin DI - 17.11.2013r
To onzacza, iz buyback (repurchase stocks) nie ma wpywu na ilosc akcji zwyklych? Mi sie wydawalo, ze jak wykupuja, to ich jest mniej.
Z 2str jednak, widze ze buyback jest we wzorze (a wiec bedzie sie powtarzal), co oznacza ze ilosc akcji rowniez powinna ulegac caly czas zmianom?

Dzieki za wytlumaczenie

Pozdrawiam
Slawek

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #3256 przez Viaces
Replied by Viaces on topic Egzamin DI - 17.11.2013r
Więc na razie nie rozumiem tej zaleznosci

Również pytania z inflacja, w której można bez problemu zanegować. piate pytanie w 3 zestawie, zwiaznanym prawdziwą tezą.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #3271 przez Dariusz2
Replied by Dariusz2 on topic Egzamin DI - 17.11.2013r
Mariusz czy masz już wieści co uznali w odwołaniach?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu - 10 lata 4 miesiąc temu #3272 przez miltony
Replied by miltony on topic Egzamin DI - 17.11.2013r
Z tego co wiem uznane zostały: zadanie zdublowane (poprawna odpowiedź A), bony skarbowe (brak odpowiedzi w przypadku istnienia dwóch poprawnych odpowiedzi w zależności od przyjętych założeń) i Theta (poprawna odpowiedź D przy uprawnionym założeniu pozycji krótkiej), nieuznane: ekonomia, spółka TAU i strona transakcji giełdowej.
Ostatnia10 lata 4 miesiąc temu edycja: miltony od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #3273 przez Dariusz2
Replied by Dariusz2 on topic Egzamin DI - 17.11.2013r
No i te pytania miałem ujęte w odwołaniu i nie przeszedłem. Miltony dostałeś już pisemną odpowiedź z KNF?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 4 miesiąc temu #3274 przez miltony
Replied by miltony on topic Egzamin DI - 17.11.2013r
Tak, ale Komisja nie podaje, dlaczego uwzględniła odwołanie odnośnie konkretnego pytania.
Jest natomiast uzasadnienie odrzucenia odwołania dotyczące każdego pytania. Co było powodem odrzucenia odwołania w Twoim przypadku?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.184 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.