MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× W tym miejscu systematycznie będziemy publikować pojawiające się oferty z rynku pracy, dotyczące rynku kapitałowego. Zachęcamy też do dyskusji na temat perspektyw kariery na rynku kapitałowym.

Wynagrodzenie Maklera

Więcej
9 lata 3 tygodni temu - 9 lata 3 tygodni temu #5759 przez admin
Replied by admin on topic Wynagrodzenie Maklera
Tak, znajomości dużo znaczą i zawsze będą znaczyły.

Możecie sobie odpowiedzieć sami na pytanie, jakbyście prowadzili swoją firmę (kilkuosobową), skąd byście brali ludzi do pracy?

1. Z łapanki (CV).
2. Z polecenia (znajomości).
3. Z rodziny lub z kręgu znajomych.

?

Firmy zarządzające aktywami to często małe rodzinne zespoły.

Inaczej sytuacja wygląda w "fabrykach", czyli w firmach BPO zatrudniających np. 2.000 ludzi. Tutaj znajomości nie mają aż tak dużego znaczenia, aczkolwiek też często nie przeszkadzają.

Co do cech osobowościowych. Z cechami się rodzisz (masz to w genach), przez lata kształtujesz swój sposób zachowania / postępowania, ale genów nie zmienisz i nie oszukasz. To jest po prostu Twoja konstrukcja. Albo biorą Ciebie takiego jak jesteś, albo nie. Są osoby doskonale rozmawiający na rozmowach kwalifikacyjnych i pływający w korporacjach. Ja np. do nich nie należę. Zawsze miałem problem z rekruterami, możliwe że byłem w stosunku do nich za szczery i czasem bezczelny. Widocznie jestem skazany na własną firmę, ale dzięki temu jest więcej miejsca na rynku dla najemników. ;)

Jakoś muszę z tym żyć, a nie grać kogoś kim nie jestem, lub kim nie chcę być. :)
Ostatnia9 lata 3 tygodni temu edycja: admin od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 8 miesiąc temu #10246 przez grajek17
Replied by grajek17 on topic Wynagrodzenie Maklera
No jak czyatłem tutaj  workhere.pl/ile-zarabia-makler/  to się napaliłem na kase, ale dobrze, że to zbiliście, nie wiem co mi przyszlo do głowy żeby w to wierzyć

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 7 miesiąc temu #10295 przez SallyJane
Replied by SallyJane on topic Wynagrodzenie Maklera
Ja też inaczej sobie wyobrażałam ten rynek. Czytam wypowiedzi (co prawda są już sprzed kilku lat), ale trudno mi uwierzyć, że takie dziwne konszachty i układy dotyczą również zatrudnienia dla maklerów. Mimo wszystko w tym zawodzie umiejętności i "dryg" są wyjątkowo ważne, a jaka szansa, że kuzyn wujka Staszka będzie akurat się w tym sprawdzał? Wynagrodzenie szałowe też nie jest, taki na przykład Tauron wystawił ofertę, a tam oferowana wyplata w zasadzie jak na infolinii:  www.gowork.pl/oferta-zewnetrzna/glowny-s...811caa18430,jaworzno
 

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 7 miesiąc temu #10296 przez SallyJane
Replied by SallyJane on topic Wynagrodzenie Maklera
może za dużo oczekuję, ale wydaje mi się, że tak długa nauka i fakt, że to jednak nie jest zawód dla każdego to powód żeby płacić więcej niż 4 - 6 k :/

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 6 miesiąc temu #10301 przez admin
Replied by admin on topic Wynagrodzenie Maklera

może za dużo oczekuję, ale wydaje mi się, że tak długa nauka i fakt, że to jednak nie jest zawód dla każdego to powód żeby płacić więcej niż 4 - 6 k :/

Napiszę mocno przewrotnie.
Sytuacja jaka jest na giełdzie - każdy widzi...
  • W20 spadł w ciągu roku o niemal 45%, w USD blisko 60%,
  • Liczba TFI czy domów maklerskich kurczy się, tym samym ubywa miejsc pracy,
  • Mimo wszystko jeśli chce się znaleźć konkretną osobę - juniora to jest z tym duży problem. Czemu? Albo kandydaci przychodzą na rozmowy nieprzygotowani, albo są niedouczeni, albo np. studiują w miejsce XYZ i nie w smak im np. przeniesienie na studia zaoczne i przeprowadzka do Warszawy - znam wiele takich przypadków,
  • Międzynarodowe huby w dużych miastach Polski mimo mniej ciekawych zajęć - z reguły płacą lepsze pieniądze na start niż DMy czy TFI.
Jeśli mimo wszystko chcesz powalczyć to można to robić, niemniej pamiętaj by mieć dużo determinacji i przygotować się na niełatwą drogę...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.170 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.