MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× W tym miejscu systematycznie będziemy publikować pojawiające się oferty z rynku pracy, dotyczące rynku kapitałowego. Zachęcamy też do dyskusji na temat perspektyw kariery na rynku kapitałowym.

Praca w BPO

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu - 9 lata 11 miesiąc temu #4297 przez admin
Oferty pracy. was created by admin
Rozpoczynamy publikację PRACA W HUBACH. ;)

HUB - oficjalna nazwa to miejsce pracy typu outsourcing procesów biznesowych (Business Process Outsourcing/BPO). Wiele osób narzeka, że to monotonia, nuda, praca dla robotów. My jednak jesteśmy zdania, że z jednej strony otworzyliśmy rynek dla wszystkich z całego świata i powiedzieliśmy "róbcie co chcecie", a z drugiej strony firmy z całego świata (szczególnie świata zachodniego), potworzyły w Polsce różne przyczółki, które systematycznie rozwijają. Nic dziwnego, że zaczęli od przenoszenia najprostszych czynności (a co mieli przenieść od razu ZARZĄDZANIE MILIARDAMI DOLARÓW?). Mamy nadzieję, że w przyszłości firmy w ramach BPO, będą przenosiły coraz ciekawsze usługi.

Ale już teraz do niezaprzeczalnych cech BPO należą:
- praca w międzynarodowym środowisku
- praca w dużej mierze w języku angielskim
- praca w największych światowych finansowych korporacjach, takich jak Citi, RBS, HSBC, UBS, Credit Suisse, Franklin Templeton, NY Bank of Mellon, State Street - innymi słowy - jest co wpisaćw CV!
- brak konieczności akwizycji i wbijania "genialnych produktów do inwestycji"
- dla wielu osób, możliwość delegacji i szkoleń poza granicami Polski (np. Londyn, Singapur, Nowy Jork)
- uczciwe wynagrodzenie - dość atrakcyjne - szczególnie na początku kariery
- bardzo dobre i uczciwe warunki pracy

Na początek coś od HAYS: www.hays.pl/search?q=&locationToSearch=&...-PL&sort=date:D:L:d1

Swoją drogą, co myślicie o BPO? Jakie są Wasze doświadczenia pracą w BPO?
Ostatnia9 lata 11 miesiąc temu edycja: admin od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4298 przez admin
Replied by admin on topic Oferty pracy.
Royal Bank of Scotland (RBS), WARSZAWA:

europe.jobs.rbs.com/jobs/search?q=&title...on_country=Poland&cf[CST_RBS_BRAND]=&location_state=&cf[job_function]=#

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4299 przez admin
Replied by admin on topic Oferty pracy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4300 przez cuter
Replied by cuter on topic Oferty pracy.
W sektorze BPO pracuję ja i sporo moich znajomych. Jest tego dużo i to bardzo dobrze. Po pierwsze i co najważniejsze, że jest praca. Ze znajomymi zartujemy sobie, że to taka trochę praca jak w fabryce, tyle, że nie stoimy przy taśmie ale księgujemy dokumenty itp. Są boksy, sztywne zasady, brak elastyczności. Przede wszystkim co nam się wydaje (mi i moim znajomym) stanowiska te nie są decyzyjne. Pracujesz, robisz swoje i idziesz do domu. Pewnie wielu zaraz po studiach wydaje się, że bedzie prezesować albo coś w tym stylu. Tak nie jest. Wielu rzeczy trzeba nauczyć się w praktyce. Nie narzekam, bo robię to czego uczyłem się na studiach i pracuję w zawodzie - jestem księgowym. Nie jest to księgowość polska, ale gra to podobnie. Różnica jest taka, że pracuję praktycznie cały czas po angielsku. Niedawno wróciłem z Helsinek (gdzie byłem kilka tygodni, ps. jadłem pieczonego renifera ;)), bo byłem na przejęciu procesów księgowych klienta (loty samolotem, taksówki, hotele, stołówki - wszystko za free :)). Codzienny kontakt z klientem zagranicznym, kilka razy w tygodniu telekoferencja on-line, dużo maili po angielsku, dużo pisania instrukcji itp. Generalnie międzynarodowe środowisko, wśród ogarniętych osób. Praca jest momentami monotonna, ale sporo się uczę, używam cały czas języka obcego, a w międzyczasie ucze się sam czegoś dla siebie (może tej jesieni podejdę w końcu do egzaminu na MPW :)). Jasne i czytelne warunki pracy, umowa o pracę, benefity - wynagrodzenie podstawowe mogłoby być jednak większe. Doskonale wiem, że to nie potrwa w nieskończoność, dlatego wykorzystuję szansę jaką daje obecny rynek pracy i rozwijam się, aby za jakiś czas swobodnie zmienić pracę i nie obawiać się o płynność finansową. Nie każdemu musi się to podobać, każdy ma swoją wizję na przyszłość, ale moim zdaniem jest to niezłe preludium do fajnego rozwoju w szeroko pojętej branży finansowej :) byle się nie zatrzymać... :) Pozdrawiam walczących na froncie BPO! :D
Za tę wiadomość podziękował(a): admin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4312 przez admin
Replied by admin on topic Oferty pracy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4313 przez admin
Replied by admin on topic Oferty pracy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4314 przez admin
Replied by admin on topic Oferty pracy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4387 przez Siwy1111
Replied by Siwy1111 on topic Oferty pracy.

W sektorze BPO pracuję ja i sporo moich znajomych. Jest tego dużo i to bardzo dobrze. Po pierwsze i co najważniejsze, że jest praca. Ze znajomymi zartujemy sobie, że to taka trochę praca jak w fabryce, tyle, że nie stoimy przy taśmie ale księgujemy dokumenty itp. Są boksy, sztywne zasady, brak elastyczności. Przede wszystkim co nam się wydaje (mi i moim znajomym) stanowiska te nie są decyzyjne. Pracujesz, robisz swoje i idziesz do domu. Pewnie wielu zaraz po studiach wydaje się, że bedzie prezesować albo coś w tym stylu. Tak nie jest. Wielu rzeczy trzeba nauczyć się w praktyce. Nie narzekam, bo robię to czego uczyłem się na studiach i pracuję w zawodzie - jestem księgowym. Nie jest to księgowość polska, ale gra to podobnie. Różnica jest taka, że pracuję praktycznie cały czas po angielsku. Niedawno wróciłem z Helsinek (gdzie byłem kilka tygodni, ps. jadłem pieczonego renifera ;)), bo byłem na przejęciu procesów księgowych klienta (loty samolotem, taksówki, hotele, stołówki - wszystko za free :)). Codzienny kontakt z klientem zagranicznym, kilka razy w tygodniu telekoferencja on-line, dużo maili po angielsku, dużo pisania instrukcji itp. Generalnie międzynarodowe środowisko, wśród ogarniętych osób. Praca jest momentami monotonna, ale sporo się uczę, używam cały czas języka obcego, a w międzyczasie ucze się sam czegoś dla siebie (może tej jesieni podejdę w końcu do egzaminu na MPW :)). Jasne i czytelne warunki pracy, umowa o pracę, benefity - wynagrodzenie podstawowe mogłoby być jednak większe. Doskonale wiem, że to nie potrwa w nieskończoność, dlatego wykorzystuję szansę jaką daje obecny rynek pracy i rozwijam się, aby za jakiś czas swobodnie zmienić pracę i nie obawiać się o płynność finansową. Nie każdemu musi się to podobać, każdy ma swoją wizję na przyszłość, ale moim zdaniem jest to niezłe preludium do fajnego rozwoju w szeroko pojętej branży finansowej :) byle się nie zatrzymać... :) Pozdrawiam walczących na froncie BPO! :D


A czy mógłbyś opisać jak wygląda proces rekrutacji w jednej z takich firm ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4452 przez Grzegorz1
Replied by Grzegorz1 on topic Oferty pracy.
Ja właśnie podpisałem umowę o pracę z Citibank Europe PLC.
Jak na razie wszystko wydaję się być okej.
Po pierwszych, trzech próbnych miesiącach będę wiedział więcej to napiszę.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roubini

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4466 przez admin
Replied by admin on topic Oferty pracy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.201 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.