MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Chcemy poznać Twoje uwagi, by uczynić to miejsce bardziej przyjaznym naszym gościom i użytkownikom. Nie wstydź się zostawić nam swojej pochwały lub krytyki. Będziemy wdzięczni za wszelkie sugestie. :)

STUDIA II STOPIEŃ

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu - 7 lata 11 miesiąc temu #7161 przez Kijaszek
STUDIA II STOPIEŃ was created by Kijaszek
Witam

Właśnie jestem na ukończeniu I stopnia na Wydziale Ekonomii Zarządzania w Białymstoku. Niestety na tym wydziale rynek kapitałowy jest 'olewany'. W marcu 2016 udało mi się zdobyć licencję MPW.
Zwracam się do Was z zapytaniem, którą uczelnie polecacie na II stopień, aby kształcić się głównie w kierunku rynków finansowych, analiz finansowych, oceny ryzyka itp aby sylwetka absolwenta zawierała wiedzę na DI (CFA), CIIA, biegły rewident ... .
Zainteresowałem się Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu na specjalności Analiza finansowa i zarządzanie ryzykiem pod kierunkiem prof. Jajuga. Czy ten kierunek nie jest już przereklamowany tzw. czy prof. Jajuga nie jest już zamęczony studentami. Proszę o opinię

Pozdrawiam
Maciej Bagiński
Ostatnia7 lata 11 miesiąc temu edycja: Kijaszek od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #7163 przez admin
Replied by admin on topic STUDIA II STOPIEŃ

Witam

Właśnie jestem na ukończeniu I stopnia na Wydziale Ekonomii Zarządzania w Białymstoku. Niestety na tym wydziale rynek kapitałowy jest 'olewany'. W marcu 2016 udało mi się zdobyć licencję MPW.
Zwracam się do Was z zapytaniem, którą uczelnie polecacie na II stopień, aby kształcić się głównie w kierunku rynków finansowych, analiz finansowych, oceny ryzyka itp aby sylwetka absolwenta zawierała wiedzę na DI (CFA), CIIA, biegły rewident ... .
Zainteresowałem się Uniwersytetem Ekonomicznym we Wrocławiu na specjalności Analiza finansowa i zarządzanie ryzykiem pod kierunkiem prof. Jajuga. Czy ten kierunek nie jest już przereklamowany tzw. czy prof. Jajuga nie jest już zamęczony studentami. Proszę o opinię

Pozdrawiam
Maciej Bagiński


Maćku,

Zachęcam do rozważenia studiów w Warszawie. Z bardzo prostych i praktycznych powodów:
1. Na SGH lub UW znajdziesz na pewno stosowne kierunki. Jakie? O wypowiedzi na ten temat prosiłbym inne osoby, bardziej znające bieżące programy warszawskich uczelni.
2. Warszawa to zdecydowanie najmocniejszy, zarówno pod kątem zarobków, jak i możliwości rozwoju w branży rynku kapitałowego rynek w Polsce! Tj. w Warszawie możesz jednocześnie np. studiować na studiach zaocznych i pracować w branży. Praca etatowa w Warszawie dla świeżego MPW to obecnie ok. 3,5-4k PLN netto.
3. Warszawa jest bliżej do Białegostoku niż Wrocław.

Absolutnie nie wybierałbym Wrocławia, tylko i wyłącznie ze względu na prof. Jajugę. W Warszawie jest wielu świetnych profesorów i doktorów specjalizujących się w rynku kapitałowym i dodatkowo wszystko masz na miejscu.

Co do konkretnego kierunku i uczelni, proszę osoby znające temat o wypowiedź w tej sprawie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #7164 przez jason
Replied by jason on topic STUDIA II STOPIEŃ
Po pierwsze to na twoim miejscu nie szedł bym na studia 2 stopnia - strata czasu i pieniędzy. Nikt nie patrzy jakie studia i gdzie skończyłeś tylko co potrafisz. Przeznacz te 2 lata na licencję DI a gwarantuję ci, że dużo lepiej na tym wyjdziesz niz na papier magistra otwierający drzwi do pracy w KFC.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #7165 przez admin
Replied by admin on topic STUDIA II STOPIEŃ

Po pierwsze to na twoim miejscu nie szedł bym na studia 2 stopnia - strata czasu i pieniędzy. Nikt nie patrzy jakie studia i gdzie skończyłeś tylko co potrafisz. Przeznacz te 2 lata na licencję DI a gwarantuję ci, że dużo lepiej na tym wyjdziesz niz na papier magistra otwierający drzwi do pracy w KFC.


Absolutnie nie ignorowałbym studiów magisterskich. Natomiast rozważyłbym je w formie zaocznej i jednoczesne jak najszybsze rozpoczęcie kariery na rynku. DI/CFA robić przy okazji pracy zawodowej i studiów. To jest orka, ale potrafi ustawić życie zawodowe już młodym wieku.
Alternatywnie, jeśli chcesz mieć jeszcze to beztroskie życie studenckie, co jest bardzo fajne :), to wtedy wybierz studia dzienne - ale raczej w Warszawie, gdyż tam będzie najmniejszy problem ze znalezieniem pracy, jak będziesz sobie chciał trochę popracować. :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 11 miesiąc temu #7166 przez oiuytre
Replied by oiuytre on topic STUDIA II STOPIEŃ
Cześć,
Uniwersytet Warszawski prowadzi na Wydziale Nauk Ekonomicznych kierunek o nazwie "Quantitative Finance". Jego program jest w sporej części oparty na zakresie wymaganym do CFA oraz dodatkowo sporo wiedzy dot. programowania np. pod kątem high frequency trading (C++, VBA, R, ewentualnie SAS i Matlab) - jeden przedmiot zalicza się nawet na podstawie napisania aplikacji transakcyjnej na danych o wysokiej częstotliwości. Wykładowcy ok., kilku ludzi z rynku, kilku akademików.
Studia tylko po angielsku, więc dobry sposób żeby szlifować język.
Studia tylko płatne, niestacjonarne (czyli zajęcia od poniedziałku do piątku), ale da się łączyć z pracą na pełen etat. Istnieje możliwość otrzymania zwolnienia z opłat (dosyć często stosowana, imo).
Więcej info tutaj:
www.wne.uw.edu.pl/index.php?cID=1986
Pozdrawiam.
Za tę wiadomość podziękował(a): maciek3108

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #7246 przez marekm
Replied by marekm on topic STUDIA II STOPIEŃ

Praca etatowa w Warszawie dla świeżego MPW to obecnie ok. 3,5-4k PLN netto.


Pewnie to zależy a wielu czynników, ale jako świeży MPW wziąłbym pracę za 3000brutto byle zacząć pracować. Wysłałem CV do kilkunastu domów maklerskich, nie dostałem nawet propozycji przyjścia na rozmowę :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu - 7 lata 10 miesiąc temu #7253 przez admin
Replied by admin on topic STUDIA II STOPIEŃ

Praca etatowa w Warszawie dla świeżego MPW to obecnie ok. 3,5-4k PLN netto.


Pewnie to zależy a wielu czynników, ale jako świeży MPW wziąłbym pracę za 3000brutto byle zacząć pracować. Wysłałem CV do kilkunastu domów maklerskich, nie dostałem nawet propozycji przyjścia na rozmowę :)


Marek - w jakim mieście wysyłałeś te papiery - w Warszawie?

Mam kolejne dość świeże info z pracą otrzymaną przez świeżego MPW (osoba ta ma doświadczenie w sprzedaży ubezpieczeń, ale w rynku maklerskim nie ma żadnego doświadczenia) - bezpośrednio po zrobieniu licencji MPW - właśnie zaczyna pracę w dużym domu maklerskim - Warszawa - stawka mieści się w górnej granicy podanych przeze mnie widełek 3,5-4k PLN netto/mies.

P.S. 3.000zł brutto to możesz mieć w dużym mieście na kasie w markecie jak chwilę ponegocjujesz stawkę, gdzie nie wymaga się praktycznie żadnego lepszego wykształcenia, doświadczenia czy specjalistycznej wiedzy... Ludzie, szanujcie się trochę...
Ostatnia7 lata 10 miesiąc temu edycja: admin od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu - 7 lata 10 miesiąc temu #7254 przez maciek3108
Replied by maciek3108 on topic STUDIA II STOPIEŃ
Poza tym w grę wchodzi jeszcze wykształcenie, j. angielski, itp. Sama licencja przecież nie zagwarantuje pracy, gdyż podaż maklerów jest stosunkowo duża. Trzeba wyróżnić się czymś jeszcze, przynajmniej tak mi się wydaje
Ostatnia7 lata 10 miesiąc temu edycja: maciek3108 od.
Za tę wiadomość podziękował(a): marekm

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu - 7 lata 10 miesiąc temu #7262 przez marekm
Replied by marekm on topic STUDIA II STOPIEŃ

Marek - w jakim mieście wysyłałeś te papiery - w Warszawie?

Tak, w Warszawie.

P.S. 3.000zł brutto to możesz mieć w dużym mieście na kasie w markecie jak chwilę ponegocjujesz stawkę, gdzie nie wymaga się praktycznie żadnego lepszego wykształcenia, doświadczenia czy specjalistycznej wiedzy... Ludzie, szanujcie się trochę...

Najbardziej zależy mi na samym rozpoczęciu pracy i zdobyciu doświadczeniu. 3000zł brutto na początek np. w formie stażu wziąłbym bez wahania. Ciężko negocjować, nie chodząc na rozmowy :)

Poza tym w grę wchodzi jeszcze wykształcenie, j. angielski, itp. Sama licencja przecież nie zagwarantuje pracy, gdyż podaż maklerów jest stosunkowo duża. Trzeba wyróżnić się czymś jeszcze, przynajmniej tak mi się wydaje


Właśnie tu chyba mam problem, że jestem raczej przeciętny. Kończę ekonomię, angielski bez szału - B1/B2.
Ostatnia7 lata 10 miesiąc temu edycja: marekm od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 10 miesiąc temu #7264 przez maciek3108
Replied by maciek3108 on topic STUDIA II STOPIEŃ
Mimo wszystko dziwna sytuacja, że nikt się z Tobą nie skontaktował. Próbowałeś w hubach np. CS? Tylko, że tam niestety angielski na poziomie komunikatywnym w mowie i piśmie. Tak czy owak akurat angielski nie jest jakimś problemem w Twoim przypadku. Masz solidne podstawy także wystarczy szlifować. Również kończę ekonomię, ale pierwszy stopień. Ty też licencjat, czy już magister?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.133 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.