MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Rozważasz uzyskanie innych licencji/certyfikacji niż AFI/MPW/DI. Zachęcamy do dyskusji.

CIIA - Certified International Investment Analyst

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #9154 przez Blazej
W takim razie pojawiła się ciekawa możliwość zdobycia licencji DI przez maklerów. Mimo, że egzamin finałowy CIIA jest na pewno wymagający to jednak znacznie skraca to drogę uzyskania tej licencji. Czy sprawdzian umiejętności dla DI jest bardzo wymagający? Z tego co widzę składa się z 30 pytań zamkniętych, ale nie wiem jak z poziomem trudności i procentowym zakresem materiału (tj. część prawna i pozaprawna). Patrząc logicznie, jeśli CIIA obejmuje większość materiału DI to sprawdzian umiejętności powinien skupiać się głównie na prawie. Uzyskiwał ktoś może licencję w ten sposób albo słyszał jak to mniej więcej wygląda?

Jestem też ciekawy jak wygląda postrzeganie tej licencji np. przy rekrutacjach w instytucjach finansowych. Chyba na ten moment jednak pójście w stronę CFA jest rozsądniejsze (przynajmniej w polskich warunkach), ale może się to zmieni w ciągu kilku lat. Patrząc z innej strony, zdobycie CIIA mając MPW lub DI powinno zająć mniej czasu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 9 miesiąc temu #9157 przez admin

W takim razie pojawiła się ciekawa możliwość zdobycia licencji DI przez maklerów. Mimo, że egzamin finałowy CIIA jest na pewno wymagający to jednak znacznie skraca to drogę uzyskania tej licencji. Czy sprawdzian umiejętności dla DI jest bardzo wymagający? Z tego co widzę składa się z 30 pytań zamkniętych, ale nie wiem jak z poziomem trudności i procentowym zakresem materiału (tj. część prawna i pozaprawna). Patrząc logicznie, jeśli CIIA obejmuje większość materiału DI to sprawdzian umiejętności powinien skupiać się głównie na prawie. Uzyskiwał ktoś może licencję w ten sposób albo słyszał jak to mniej więcej wygląda?

Jestem też ciekawy jak wygląda postrzeganie tej licencji np. przy rekrutacjach w instytucjach finansowych. Chyba na ten moment jednak pójście w stronę CFA jest rozsądniejsze (przynajmniej w polskich warunkach), ale może się to zmieni w ciągu kilku lat. Patrząc z innej strony, zdobycie CIIA mając MPW lub DI powinno zająć mniej czasu.


Tutaj znajdziecie część historycznych sprawdzianów umiejętności: www.knf.gov.pl/dla_rynku/egzaminy/sprawd...miejetnosci/Testy_su

30 pytań i aż 2 godziny.


Międzynarodowe korporacje znają i często cenią CFA. W przypadku TFI czy DM najważniejsze i tak jest doświadczenie, a z licencji DI czy MPW (w zależności od potrzeb) z uwagi na konieczność zatrudniania ludzi z papierkami wynikającą z przepisów prawa. CFA nie daje licencji wymaganej polskimi przepisami, stąd możliwość upgrade z CFA na DI jest dla posiadaczy CFA bardzo cenna. CIIA jest na tą chwilę prawie nieznane na polskim rynku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu #9189 przez killer
Interesuje mnie licencja CIIA. Mam pytanie. Czy znając angielski na poziomie B2 jest sens podchodzenia do CIIA do fianałowego egzaminu czy trzeba znac język przynajmniej na B1/C1 ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 10 miesiąc temu #10039 przez TT23456
Hej

Mam pytanie do osób, które ten egzamin zdawały. Czy ktoś z was wie jaki jest próg zaliczeniowy tego egzaminu? Jak wygląda sprawa z przedstawieniem obliczeń - czy wszystko musi być rozpisane tak jak w rozwiązaniach modelowych ? oraz czy poza kalkulatorem można mieć przedmioty na egzaminie jak linijka do zadań z makroekonomii ? Z góry dzięki za odpowiedz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.164 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.