MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW 25.03.2018

Więcej
6 lata 2 tygodni temu #9066 przez HubertusK
Replied by HubertusK on topic Egzamin MPW 25.03.2018
na kanwie mojego klucza odpowiedzi znalazłem rozbieżność pomiędzy oficjalnym kluczem odpowiedzi a kluczami zmid i maklers.

W pytaniu 61 (zestaw 1) prawidłowa odpowiedź to C

Na początku wydaje się, że to błąd ponieważ w wersji jednolitej rozporządzenia:
prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20090330259
jest faktycznie termin 2 miesięcy (tak zmid i maklers)

Sprawdziłem jednak to rozporządzenie w legalisie (baza dla prawników posiada najbardziej aktualne wersje)
w tej bazie jest znowelizowana treść przepisu:
§101
Raport półroczny i skonsolidowany raport półroczny przekazuje się jednocześnie, w dniu określonym przez emitenta w raporcie bieżącym, o którym mowa w § 103, nie później jednak niż w terminie trzech miesięcy od dnia zakończenia półrocza roku obrotowego, którego dotyczy. Raport półroczny i skonsolidowany raport półroczny jest przekazywany wyłącznie za pierwsze półrocze danego roku obrotowego.
8. Raport półroczny emitenta będącego funduszem przekazuje się w dniu określonym przez emitenta w raporcie bieżącym, o którym mowa w § 103, niezwłocznie po wydaniu raportu z przeglądu przez podmiot uprawniony do badania sprawozdań finansowych, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia jego otrzymania przez emitenta oraz nie później niż w terminie dwóch miesięcy od daty zakończenia pierwszego półrocza roku obrotowego, którego dotyczy. Raport półroczny jest przekazywany wyłącznie za pierwsze półrocze danego roku obrotowego.

Z przypisem :
§ 101 ust. 7 w brzmieniu rozporządzenia z dnia 25.05.2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 860), które wchodzi w życie 30.06.2016 r., mają po raz pierwszy zastosowanie do raportów okresowych i skonsolidowanych raportów okresowych przekazywanych po dniu wejścia w życie niniejszego rozporządzenia zmieniającego - za okresy sprawozdawcze rozpoczynające się w 2016 r.

De facto Komisja ma rację - obowiązuje termin 3 miesięcy, jednak dla osób nie mających dostępu do baz danych z aktualnymi wersjami aktów prawnych było to praktycznie nie do znalezienia.

Ja osobiście zrobiłem to zadanie na logikę i z praktyki (kojarzyłem raporty z marca/września więc zaznaczyłem 3 miesiące i dzięki temu mam 162 pkty a nie 159), natomiast myślę, że brak wersji jednolitej może być jakimś argumentem przy potencjalnych odwołaniach.

Pozdrawiam,

Hubert :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 2 tygodni temu #9068 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW 25.03.2018

na kanwie mojego klucza odpowiedzi znalazłem rozbieżność pomiędzy oficjalnym kluczem odpowiedzi a kluczami zmid i maklers.

W pytaniu 61 (zestaw 1) prawidłowa odpowiedź to C

Na początku wydaje się, że to błąd ponieważ w wersji jednolitej rozporządzenia:
prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/DocDetails.xsp?id=WDU20090330259
jest faktycznie termin 2 miesięcy (tak zmid i maklers)

Sprawdziłem jednak to rozporządzenie w legalisie (baza dla prawników posiada najbardziej aktualne wersje)
w tej bazie jest znowelizowana treść przepisu:
§101
Raport półroczny i skonsolidowany raport półroczny przekazuje się jednocześnie, w dniu określonym przez emitenta w raporcie bieżącym, o którym mowa w § 103, nie później jednak niż w terminie trzech miesięcy od dnia zakończenia półrocza roku obrotowego, którego dotyczy. Raport półroczny i skonsolidowany raport półroczny jest przekazywany wyłącznie za pierwsze półrocze danego roku obrotowego.
8. Raport półroczny emitenta będącego funduszem przekazuje się w dniu określonym przez emitenta w raporcie bieżącym, o którym mowa w § 103, niezwłocznie po wydaniu raportu z przeglądu przez podmiot uprawniony do badania sprawozdań finansowych, nie później jednak niż w terminie 7 dni od dnia jego otrzymania przez emitenta oraz nie później niż w terminie dwóch miesięcy od daty zakończenia pierwszego półrocza roku obrotowego, którego dotyczy. Raport półroczny jest przekazywany wyłącznie za pierwsze półrocze danego roku obrotowego.

Z przypisem :
§ 101 ust. 7 w brzmieniu rozporządzenia z dnia 25.05.2016 r. (Dz.U. z 2016 r. poz. 860), które wchodzi w życie 30.06.2016 r., mają po raz pierwszy zastosowanie do raportów okresowych i skonsolidowanych raportów okresowych przekazywanych po dniu wejścia w życie niniejszego rozporządzenia zmieniającego - za okresy sprawozdawcze rozpoczynające się w 2016 r.

De facto Komisja ma rację - obowiązuje termin 3 miesięcy, jednak dla osób nie mających dostępu do baz danych z aktualnymi wersjami aktów prawnych było to praktycznie nie do znalezienia.

Ja osobiście zrobiłem to zadanie na logikę i z praktyki (kojarzyłem raporty z marca/września więc zaznaczyłem 3 miesiące i dzięki temu mam 162 pkty a nie 159), natomiast myślę, że brak wersji jednolitej może być jakimś argumentem przy potencjalnych odwołaniach.

Pozdrawiam,

Hubert :)


Masz rację Hubercie,

Ostatnia strona: g.ekspert.infor.pl/p/_dane/akty_pdf/DZU/.../115/860.pdf#zoom=90

Z 61 zadaniem raczej nic nie da się zrobić...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 2 tygodni temu #9069 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Będę wdzięczny za nieumieszczanie żadnych skanów/zdjęć zawierających logo firm oferujących konkurencyjne do Maklers.pl produkty.

Ponowne umieszczanie tego typu zdjęć będzie karane banem na Maklers Forum.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 tydzień temu #9079 przez andrzej_s
Replied by andrzej_s on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Czy ktoś z was dostał już zaświadczenie przesłane pocztą?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 tydzień temu #9080 przez konermus
Replied by konermus on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Ja jeszcze nie dostałem.
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzej_s

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 tydzień temu #9081 przez Malwina
Replied by Malwina on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Ja też jeszcze nie. Czy ktoś sie orientuje w jakim czasie od ogłoszenia wyników powinni wysyłać zaświadczenie?
Za tę wiadomość podziękował(a): andrzej_s

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 tydzień temu #9082 przez mk23349
Replied by mk23349 on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Malwina
Tuż po ogłoszeniu wyników dowiedziałem się w UKNF, że zaświadczenia o zdanym egzaminie czekają na odbiór w Biurze Podawczym na Pl. Powstańców Warszawy 1 do dnia 21.04.2018 r. Po tym terminie mają być wysyłane za pośrednictwem poczty.
Za tę wiadomość podziękował(a): Malwina

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 dzień temu #9088 przez ArkadiuszSeta
Replied by ArkadiuszSeta on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Byłem osobiście w KNF, zaświadczenia leżały 2 tygodnie po ogłoszeniu wyników w Biurze Podawczym, po tym czasie miały wyjść wszystkie pocztą. Dodatkowo otrzymałem instrukcję odnośnie kolejnych kroków celem uzyskania wpisu.
W załączeniu skan instrukcji, są podane namiary na osobę kontaktową.
pozdrawiam
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu - 5 lata 10 miesiąc temu #9101 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Są już znane wyniki odwołań MPW:

Doszło 6 nowych osób, w tym 4 naszych podopiecznych :)

Komisja anulowała kilka pytań, stąd test historyczny jest o nie uboższy.

Poniżej krótka statystyka (PO ODWOŁANIACH):

Egzamin MPW zdało 35 osób na 157 kandydatów (zdawalność przed odwołaniami wyniosła 23,5%).

Wyniki naszych podopiecznych (AKTUALIZACJA):
  • 1 miejsce, wynik 201 punktów, zajęła osoba po naszym stacjonarnym kursie maklerskim Maklers.pl, który odbył się w październiku-listopadzie 2017, zdając egzamin za pierwszym podejściem.
  • 2 miejsce, wynik 197 punkty, zajęła osoba po naszym stacjonarnym kursie maklerskim Maklers.pl, który odbył się w 2014r.
  • 6 miejsce, wynik 188 punktów, zajęła osoba po naszym stacjonarnym kursie maklerskim Maklers.pl, który odbył się w styczniu-lutym 2018, zdając egzamin za pierwszym podejściem.
  • 7 miejsce, wynik 187 punktów, zajęła osoba korzystająca z systemu testów online www.maklers.arslege.pl.
  • 10 miejsce, wynik 184 punkty, zajęła osoba korzystająca z systemu testów online www.maklers.arslege.pl.
  • 15 miejsce, wynik 178 punktów, zajęła osoba po naszym kursie maklerskim wideo Maklers.pl, zdając egzamin za pierwszym podejściem.
  • 17 miejsce, wynik 175 punktów, zajęła osoba po naszym stacjonarnym kursie maklerskim Maklers.pl, który odbył się w październiku-listopadzie 2017, zdając egzamin za pierwszym podejściem.
  • 18 miejsce ex aequo, wynik 174 punktów, zajęła osoba po naszym Superpakiecie MPW Maklers.pl, zdając egzamin za pierwszym podejściem.
  • 18 miejsce ex aequo, wynik 174 punktów ex aequo, zajęła osoba po naszym kursie maklerskim wideo Maklers.pl.
  • 22 miejsce ex aequo, wynik 169 punktów, zajęła osoba po naszym kursie maklerskim wideo Maklers.pl, zdając egzamin za pierwszym podejściem.
  • 22 miejsce ex aequo, wynik 169 punktów, zajęła osoba po naszym kursie maklerskim wideo Maklers.pl.
  • 22 miejsce ex aequo, wynik 169 punktów, zajęła osoba korzystająca z systemu testów online www.maklers.arslege.pl, zdając egzamin za pierwszym podejściem.
  • 26 miejsce, wynik 166 punktów, zajęła osoba po naszym kursie maklerskim wideo Maklers.pl.
  • 26 miejsce, wynik 165 punktów, zajęła osoba po naszym kursie maklerskim wideo Maklers.pl.
  • 32 miejsce, wynik 162 punkty, zajęła osoba po naszym kursie maklerskim wideo Maklers.pl.
  • 33 miejsce ex aequo, wynik 161 punktów, zajęła osoba po naszym kursie maklerskim wideo Maklers.pl.
  • 33 miejsce ex aequo, wynik 161 punktów, zajęła osoba korzystając z naszych profesjonalnych pomocy w odwołaniach MPW.
  • 35 miejsce, wynik 160 punktów, zajęła osoba po naszym kursie maklerskim stacjonarnym Maklers.pl.


Jak na razie ujawniło się 21-tu naszych podopiecznych (5 po kursach MPW stacjonarnych, 10 po kursach MPW wideo, 1 po Superpakiecie MPW, 4 po testach online www.maklers.arslege.pl, 1 po komercyjnej wersji odwolań MPW. :)
Ostatnia5 lata 10 miesiąc temu edycja: admin od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #9113 przez kasiulla
Replied by kasiulla on topic Egzamin MPW 25.03.2018
Wiecie może kiedy zostaniemy wpisani na liste? :D

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.171 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.