MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW - 29.03.2015

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #5552 przez blehess
Replied by blehess on topic Egzamin MPW - 29.03.2015
Zycze wszystkim udanych ostatnich szlifow przed egzaminem a pozniej juz tylko szczescia i powodzenia! :)

Dla zainteresowanego/nej mam do odsprzedania nocleg w pokoju hostelowym w przeddzien egzaminu.

W bardzo dobrej lokalizacji - Bezposrednio 5 przestankow od Bobrowieckiej gdzie jest egzamin (Zdrojowa-> Bobrowiecka).

Hostel sprawdzony- czysto, cisza, spokoj, wifi.

No i przy wydatkach egzaminacyjnach promocyjna cena 65 zł :)

Przygotowania do CFA niestety mnie odwiodly od egz maklerskiego w marcu.

Polecam i zapraszam do kontaktu,
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu - 9 lata 1 miesiąc temu #5555 przez marvillek
Replied by marvillek on topic Egzamin MPW - 29.03.2015

Na ostatnim egzaminie komisja pytała o strategię Range Forward, a w marcu rok temu pojawiła się strategia cross ratio.

Na czym polega Cross Ratio?

Czy wiecie z jakich książek korzystała komisja układając to pytanie? Czy znacie odwołanie do literatury dotyczącej range forward? Być może są tak jeszcze inne podobne strategię, które warto znać.

Książka to na pewno "Analiza inwestycji i zarządzanie portfelem" tom II, Frank Reilly, Keith Brown

Co może być podobnego tym razem? też chciałbym to wiedzieć :P Przejrzałem tę książkę i ciężko o jakieś pewne podpunkty, osobiście liczę, że nic nowego z tego nie będzie :)


files.tinypic.pl/i/00647/xa8z9asbg4dp.png
Co prawda zadanie dotyczy czegoś innego, ale w tym wypadku pozostała część zlecenia sprzedaży, która się nie zrealizuje zamienia się w zlecenie limit 102,5, tak?
Ostatnia9 lata 1 miesiąc temu edycja: marvillek od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #5556 przez Vukoo
Replied by Vukoo on topic Egzamin MPW - 29.03.2015
Tak, 120 akcji zostanie w arkuszu z ceną 102,50.

Obawiam się że skoro egzamin na DI1 był w tym roku taki "nietypowy", to może być tak samo z MPW :|

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #5557 przez Siwy1111
Replied by Siwy1111 on topic Egzamin MPW - 29.03.2015

Tak, 120 akcji zostanie w arkuszu z ceną 102,50.

Obawiam się że skoro egzamin na DI1 był w tym roku taki "nietypowy", to może być tak samo z MPW :|


DI ma inną komisje, inni ludzie układają pytania więc nie muszą mieć wiele "wspólnego" Do tego ostatnie zdawalności DI były dość spore (ponad 50% o ??). Komisja doszła na MPW do takiego poziomu egzaminu, że zdawalność jest ok 20%. Czyli, ja mam nadzieje że jednak pozostanie podobny poziom i nie będzie super udziwnień

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #5558 przez piotrkawala
Replied by piotrkawala on topic Egzamin MPW - 29.03.2015
Strategia Range Forwards jest opisana w książce Reilly Brown, tom II, str. 536.

Przeszukałem całą książkę i nie mogę w niej znaleźć nic o Cross Ratio, czy ktoś może opisać na czym polega Cross Ratio?

Z góry dzięki.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #5562 przez Vukoo
Replied by Vukoo on topic Egzamin MPW - 29.03.2015
Jaką macie strategie na te ostatnie dni przed egzaminem?:) co według Was warto sobie przypomnieć?:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #5563 przez michalwalecki
Replied by michalwalecki on topic Egzamin MPW - 29.03.2015

Jaką macie strategie na te ostatnie dni przed egzaminem?:) co według Was warto sobie przypomnieć?:)


Ja zamierzam zrobić zadania pozaprawne z 3 ostatnich testów a poza tym całe dnie Obrót + Szog + Regulamin + Nadzór + Obligacje + Oferta

Z Rachunkowości, Funduszy, KSH i KC tylko najważniejsze sprawy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #5564 przez krzychol18
Replied by krzychol18 on topic Egzamin MPW - 29.03.2015
Najlepiej wszystkie kary :)- jak zdasz to doskonale będziesz się orientować na co zwrócić uwagę w pracy zawodowej :D pozdrawiam i powodzenia!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #5567 przez marko
Replied by marko on topic Egzamin MPW - 29.03.2015
Juz nic wielkiego sie nie nauczycie przez te ostatnie 3 dni. Ja tylko przypominalem sobie strategie opcyjne. Powodzenia dla wszystkich zdajacych!

PS. Ja pracuje w zawodzie juz 10 lat a licencje mam od kilku i licencja sama w sobie nic nie daje pamietajcie o tym. Liczą się umiejętności tradingowe i znajomośc rynku, bez tego a z licencja praca w tym zawodzie jest niemożliwa.

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #5568 przez Matej44
Replied by Matej44 on topic Egzamin MPW - 29.03.2015
mam pytanko natury technicznej ;-)

ołówki potrzebne są do zaznaczania w totolotku, tak?
bo pisząc po teście lepiej widać niebieskim długopisem...

Jak zrobimy błąd w totolotku to możemy jakoś zmienić odpowiedź? Jeśli tak to jak?

pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.187 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.