MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI-1 26.03.2017

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #8067 przez WeQ
Replied by WeQ on topic Egzamin DI-1 26.03.2017
Tutaj masz na szybko z internetu założenia modelu dwumianowego:

In detail, the assumptions in binomial option pricing models are as follows:
1.There are only two possible prices for the underlying asset on the next day. From this assumption, this model has got its name as Binomial option pricing model (Bi means two)
2. The two possible prices are the up-price and down-price
3. The underlying asset does not pay any dividends
4. The rate of interest (r) is constant throughout the life of the option
5. Markets are frictionless i.e. there are no taxes and no transaction cost
6. Investors are risk neutral i.e. investors are indifferent towards risk

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #8068 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 26.03.2017
No to jest komplet.

Jak widzicie jakieś błędy lub potencjalne błędy to je sygnalizujcie.

Kto jest nad progiem, a kto pod progiem?

P.S. Wstępnie 2 zadania do odwołań wyłapałem, ale pewnie będzie ich więcej. Na razie czekamy na oficjalne wyniki i działamy już w zakresie opracowania rozwiązań w jakości Maklers :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu - 7 lata 1 miesiąc temu #8070 przez Sir_Maverick
Replied by Sir_Maverick on topic Egzamin DI-1 26.03.2017

Założenie o tym, że cena między dwoma węzłami musi wzrosnąć lub spaść. Jeśli pozostaje stała (między dwoma sąsiadującymi ze sobą momentami w czasie np. t0 i t1) to nie jest spełniony ten warunek, a więc nie można wykorzystać modelu dwumianowego do wyceny opcji z powodu niespełnienia warunków.


Heh, nie doczytałem tego w żadnej książce i ciekawe, czy w którejś pozycji z listy obowiązujących jest to napisane...

No to jest komplet.

Jak widzicie jakieś błędy lub potencjalne błędy to je sygnalizujcie.

Kto jest nad progiem, a kto pod progiem?

P.S. Wstępnie 2 zadania do odwołań wyłapałem, ale pewnie będzie ich więcej. Na razie czekamy na oficjalne wyniki i działamy już w zakresie opracowania rozwiązań w jakości Maklers :)

Ja chyba będę nad kreską 89 zaznaczyłem, jak dotąd naliczyłem 6 błędów, także jestem dobrej myśli.
Ostatnia7 lata 1 miesiąc temu edycja: Sir_Maverick od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 3 tygodni temu #8090 przez Edgar
Replied by Edgar on topic Egzamin DI-1 26.03.2017
Wyniki Egzaminu DI-1 26.03.2017
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): admin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 3 tygodni temu #8091 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 26.03.2017
Edgar,

Dziękuję i gratuluję najlepszego wyniku na egzaminie. System testów online tworzony przez Maklers oraz Arslege - di.arslege.pl - rulez! ;)

Co do samych wyników. Egzamin zdawały zaledwie 54 osoby (na 64 zapisanych kandydatów). Rok temu do egzaminu DI-1 podeszło dokładnie 121 osób. Czyli nastąpił spadek liczby kandydatów aż o 53%. Jest to prawdopodobnie pokłosie skuteczne wylobbbowanej możliwości zdawania przez osoby dysponujące tytułem CFA - sprawdzianu umiejętności (alternatywnej metody zdobycia licencji DI).

Wszyscy, którzy chcą poznać swoje szczegółowe wyniki, zachęcamy do wysłania maila do KNF z prośbą o przesłanie skanu karty swoich odpowiedzi - na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Skan karty swoich odpowiedzi jest jednocześnie podstawą do ew. odwołań. Jako Maklers.pl pomagamy w procesie odwołań wszystkim naszym podopiecznym, którzy kupili: Superpakiet DI-1 Maklers.pl lub Kurs DI-1 wideo/online/stacjonarny Maklers.pl. Historycznie najwięcej udało nam się wywalczyć +14pkt. w procesie odwołań dla naszych podopiecznych.

Wszystkim Laureatom polecamy oczywiście Superpakiet DI-2+3 Maklers.pl, który pomógł już w zdobyciu niemal 50 licencji DI i jest w trakcie pomocy w zdobywaniu kilkudziesięciu kolejnych licencji DI! Link: maklers.pl/di/di2-3-superpakiet

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 3 tygodni temu #8093 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 26.03.2017
Wygląda na to, że KNF ma błędny klucz odpowiedzi w co najmniej 3 dość łatwych i oczywistych zadaniach.

Zachęcam do przystąpienia do fazy odwołań:
- dla naszych Klientów, którzy kupili Superpakiet DI-1 Maklers.pl lub Kurs DI-1 stacjonarny/online/wideo Maklers.pl - wsparcie za darmo
- dla pozostałych osób - udzielamy wsparcia na zasadach 199zł (za pomoc w procesie odwołań - niezależna opłata) oraz dodatkowe 299zł (success fee - tylko w przypadku pozytywnego rozpatrzenia odwołań przez KNF)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 3 tygodni temu #8094 przez pogeiro
Replied by pogeiro on topic Egzamin DI-1 26.03.2017
W jaki sposób można się zgłosić do ww. pomocy? Czy będzie ona prowadzona w trybie chmury?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 3 tygodni temu #8095 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 26.03.2017

W jaki sposób można się zgłosić do ww. pomocy? Czy będzie ona prowadzona w trybie chmury?


Michał,

Szczegóły masz na mailu. O godz. 20:00 startuje webinarium odnośnie Chmurki. Zapraszam. Zaproszenie wysłane :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 3 tygodni temu #8097 przez damian1981
Replied by damian1981 on topic Egzamin DI-1 26.03.2017
witam
które zadania można uznać do odwołań ? brakuje mi akurat dwóch :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 3 tygodni temu #8098 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 26.03.2017

witam
które zadania można uznać do odwołań ? brakuje mi akurat dwóch :)


Szanowny Panie Damianie,

Forum jest miejscem ogólnodostępnym i nie jest miejscem to podawania takich informacji.

Z moich informacji wynika też, że nie korzystał Pan z naszej oferty - autorskiego Superpakietu DI-1 Maklers.pl lub kursu wideo/stacjonarnego Maklers.pl.

Zapraszam zatem do skorzystania z naszej oferty jedynie na warunkach komercyjnych, lub polecam samodzielne tworzenie odwołania.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.213 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.