MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI-1 26.03.2017

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #7967 przez WeQ
Replied by WeQ on topic Egzamin DI-1 26.03.2017
O terminie i miejscu egzaminu zostaniesz poinformowany listownie przez komisję egzaminacyjną. W tym samym liście otrzymasz informację, iż zostałeś zarejestrowany jako podchodzący do egzaminu :) Egzamin zazwyczaj rozpoczyna się o godzinie 11, trwa 5 godzin, a komisja egzaminacyjna prosi o przybycie ok. 10:20. Jeśli jesteś na początku pierwszej lub drugiej części alfabetu (zazwyczaj podzielonej na dwa wejścia, czyli pierwsza połowa alfabetu wchodzi jednym wejściem, a druga połowa alfabetu wejściem obok) to trzeba być w miarę punktualnie, jeśli pod koniec grupy alfabetycznej to możesz przyjąć jakiś margines 10-15 minut.
Za tę wiadomość podziękował(a): miotaczkiszonki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #7968 przez miotaczkiszonki
Replied by miotaczkiszonki on topic Egzamin DI-1 26.03.2017
Dzięki wielkie za szybką i konkretną odpowiedź !
Pozostało mi uczyć się i czekać na list.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #7972 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 26.03.2017
W czwartek 23.03 o godz. 19:00 zapraszamy na webinarium promocyjne: ZDAJ EGZAMIN DI-1.

Link do rejestracji: maklerspl.clickmeeting.pl/zdaj-egzamin-di-1/register

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #7985 przez Sir_Maverick
Replied by Sir_Maverick on topic Egzamin DI-1 26.03.2017

Ktoś podczas przygotowań natknął się na takie albo podobne zadanie i wie jak to rozwiązać:

Przyjmij, że na rynku są dostępne następujące instrumenty finansowe z odpowiadającymi im stopami procentowymi:

3-miesięczny depozyt (91 dniowy) - 4.5%;
3x6 FRA (92 dni) - 4.6%;
6x9 FRA (90 dni) - 4.8%;
9x12 FRA (92 dni) - 6%.

Przyjmij, że dla każdego z nich odsetki wyliczane są na bazie ACT/360 tj. wg formuły:
I = (N x % x d) / 360
gdzie:
I - odsetki
N - nominał
% - wartość stawki procentowej w ujęciu p.a.
d – liczba dni utrzymywania instrumentu

Jaka jest roczna stopa procentowa na bazie ACT/360?

A: 0,0519;
B: 0,0512;
C: 0,0508;
D: 0,0458 .


W naszych pakietach, są wszystkie rozwiązania zadań, dlatego też zachęcamy do ich zakupu. Podaj nr zadania i testu to w ramach świątecznego prezentu wkleimy rozwiązanie :)


Jeżeli propozycja nadal aktualna to jest to zadanie z marca 2015. Zestaw 3 zadanie 22.

Ma ktoś może klucz odpowiedzi do egzaminu z października 2014?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #7987 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 26.03.2017

Ktoś podczas przygotowań natknął się na takie albo podobne zadanie i wie jak to rozwiązać:

Przyjmij, że na rynku są dostępne następujące instrumenty finansowe z odpowiadającymi im stopami procentowymi:

3-miesięczny depozyt (91 dniowy) - 4.5%;
3x6 FRA (92 dni) - 4.6%;
6x9 FRA (90 dni) - 4.8%;
9x12 FRA (92 dni) - 6%.

Przyjmij, że dla każdego z nich odsetki wyliczane są na bazie ACT/360 tj. wg formuły:
I = (N x % x d) / 360
gdzie:
I - odsetki
N - nominał
% - wartość stawki procentowej w ujęciu p.a.
d – liczba dni utrzymywania instrumentu

Jaka jest roczna stopa procentowa na bazie ACT/360?

A: 0,0519;
B: 0,0512;
C: 0,0508;
D: 0,0458 .


W naszych pakietach, są wszystkie rozwiązania zadań, dlatego też zachęcamy do ich zakupu. Podaj nr zadania i testu to w ramach świątecznego prezentu wkleimy rozwiązanie :)


Jeżeli propozycja nadal aktualna to jest to zadanie z marca 2015. Zestaw 3 zadanie 22.

Ma ktoś może klucz odpowiedzi do egzaminu z października 2014?


To pytanie 108 z października 2011. Sprawdzaj proszę dokładniej następnym razem...

Odpowiedź poniżej:



Klucz masz na mailu.

Pozdrawiam,

A.
Załączniki:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #8010 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 26.03.2017
Zachęcam do przesłania na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wysokiej jakości skanu zestawu nr 1.

Do rozwiązań powinniśmy przystąpić w poniedziałek i z dużym prawdopodobieństwem komplet rozwiązań będzie na Maklers Forum do w poniedziałek późnym wieczorem. Może pojawić się jakieś opóźnienie z uwagi na inne obowiązki, ale najpóźniej we wtorek na Maklers Forum będzie komplet odpowiedzi.

Zatem zapraszam do uczestnictwa na Maklers Forum.

Aaa. I pamiętajcie. Śpicie (jednak!) 1 godzinę krócej! Oraz o półmaratonie w Warszawie!

POWODZENIA NA EGZAMINIE! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #8011 przez WeQ
Replied by WeQ on topic Egzamin DI-1 26.03.2017
Tak jest, cała ekipa maklers.pl trzyma za Was kciuki!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #8023 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 26.03.2017
Posiadamy już dobrej jakości zestaw 4, ale cały czas czekamy jeszcze na zestaw 1.

Zestaw 4 (w pdf) do pobrania: maklers.pl/images/stories/DI1-2017-03-z4.pdf

Opracowaliśmy już test MPW, a także trwa właśnie faza odwołań DI-3. Tym niemniej jutro na Maklers Forum będzie komplet odpowiedzi do DI-1.

Jeśli ktoś ma możliwość przesłania dobrej jakości skanu zestawu nr 1, to poproszę na o przesłanie na poniższy e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Jeśli nikt nie prześle, to całość rozwiązań zostanie przedstawiona na zestawie 4.

Tak w ogóle, to jak Wam poszło? Jak oceniacie ten egzamin?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 4 tygodni temu #8040 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 26.03.2017
Dziś wieczorem zostanie opracowany cały test. Będę walczyć, aż test padnie. ;)

Do napisania :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 4 tygodni temu #8043 przez Sylwio
Replied by Sylwio on topic Egzamin DI-1 26.03.2017
Jak dla mnie egzamin był ciężki. Nie wiem czy zaliczę. Może się prześliznę, albo będę miał z 4 błędy za dużo. Ostatnie 14 testów rozwiązywałem z punktacją 160-180 pkt każdy, bez dużego wysiłku i w 3 max.4 godziny. Na egzaminie całe 5 h. ciężkiej walki i szukania punktów. Część pytań była łatwa, niektóre podobne występowały na poprzednich testach, ale jak dla mnie problem zaczął się po zaznaczeniu 70 odpowiedzi, ciężko było mi znaleźć jeszcze dodatkowych np., 5-10 pewnych zadań i musiałem ryzykować, trochę na siłę szukać dodatkowych pkt. zaznaczając, np. część 50/50 lub zostawiając odpowiedz, której nie byłem pewien jak np. do zadania z wyliczeniem RSI gdzie SI wyszło chyba 1,6 zaznaczyłem 2 i oczywiście mam błąd bo RSI liczy się inaczej. To też trochę się przełożyło na większy stres i zapewne na kilka beznadziejnych błędów. Osobiście męczyłem się mocno na tym egzaminie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.270 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.