MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Statystyki egzaminów DI-1, DI-2, DI-3

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 7 miesiąc temu #1651 przez krystian.lemanski
Replied by krystian.lemanski on topic Statystyki egzaminów DI-1, DI-2, DI-3
te 9,58% bardzo budujące jest ;)
Ostatnia10 lata 7 miesiąc temu edycja: admin od.
Za tę wiadomość podziękował(a): Rothbard

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 8 miesiąc temu - 10 lata 8 miesiąc temu #1652 przez admin
Replied by admin on topic Statystyki egzaminów DI-1, DI-2, DI-3

te 9,54% bardzo budujące jest ;)


Krystian,

W przypadku CFA, masz (Dane z lat 2004-2013 za CFA Institute, źródło: www.cfainstitute.org/programs/cfaprogram...ate_exam_results.pdf):

Level 1 - 38%
Level 2 - 43%
Level 3 - 54%

Szansa zdaniaza 1 razem CFA = 0,38*0,43*0,54 = 0,0882 = 8,82%

Więc na DI masz ciut większą szansę. ;)

MPW (jest tylko 1 etap), to zdawalność ok. 18,3%, czyli niższa niż przy każdym przeciętnym etapie DI i CFA z osobna...
Ostatnia10 lata 8 miesiąc temu edycja: admin od.
Za tę wiadomość podziękował(a): SebastianOlchawa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #2336 przez admin
Replied by admin on topic Statystyki egzaminów DI-1, DI-2, DI-3
Kolejna statystyka, tym razem ile osób już uzyskało licencję DI (lub zdało 3 etap DI) - stan na 10.2013r, spośród tych co zdali DI1, na 4 ostatnich egzaminach.

Egzamin DI-1:
- 30.10.2011r, zdało łącznie 65 osób (po odwołaniach), licencję DI (lub zdany 3 etap DI) ma: 36 osób (55,4%)
- 25.03.2012r, zdało łącznie 50 osób (po odwołaniach), licencję DI (lub zdany 3 etap DI) ma: 26 osób (52,0%)
- 28.10.2012r, zdało łącznie 26 osób (po odwołaniach), licencję DI (lub zdany 3 etap DI) ma: 13 osób (50,0%)
- 24.03.2013r, zdało łącznie 30 osób (po odwołaniach), licencję DI (lub zdany 3 etap DI) ma: 10 osób (33,3%)

Jak widać, po zdanym DI1, warto spróbować powalczyć od razu o zdanie DI2.
Ostatnia10 lata 6 miesiąc temu edycja: admin od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu - 10 lata 6 miesiąc temu #2345 przez DamianJ
Replied by DamianJ on topic Statystyki egzaminów DI-1, DI-2, DI-3

te 9,58% bardzo budujące jest ;)

Nie przejmuj się, bo jeśli zdasz I etap za pierwszym podejściem, to szansa, że zdasz II i III etap za pierwszym podejściem wynosi już 23% :P
A co do CFA to czytałem opinie, że jest prostszy od DI. Z pewnością prościej jest też go zdać osobom z licencją DI, ale jakieś tam książki chyba jednak trzeba na to przeczytać też, więc lekko na pewno nie jest.
Ostatnia10 lata 6 miesiąc temu edycja: DamianJ od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 miesiąc temu - 10 lata 2 miesiąc temu #3493 przez admin
Replied by admin on topic Statystyki egzaminów DI-1, DI-2, DI-3
DI-2 12.01.2014.

Miało prawo podejść 85 osób, podeszło ok. 50 osób, zdało 7 osób (przed odwołaniami). Zdawalność w zależności od sposobu liczenia:
  • 7/85 czyli 8,2%
  • 7/50 czyli 14,0%

Szczegółowe wyniki z poszczególnych zadań (próbka 15 wyników, które znamy):

Zad.1:
88, 71, 74, 53, 58, 73, 54, 54, 75, 56, 70, 51, 51, 51, 62 -> średnia 62,7 - wszyscy zdali

Zad.2:
65, 51, 60, 40, 70, 60, 70, 60, 51, 51, 65, 98, 51, 55, 53 -> średnia 60,0 - prawie wszyscy zdali - 14 osób

Zad.3:
61, 56, 51, 85, 65, 40, 65, 40, 60, 51, 51, 51, 45, 51, 65 -> średnia 55,8 - prawie wszyscy zdali - 12 osób

Zad.4:
55, 2, 53, 21, 29, 45, 0, 10, 32, 30, 59, 0, 42, 25, 20 -> średnia 28,2 - bardzo mało osób zdało - 3 osoby

Zad.5.
65, 61, 55, 51, 51, 51, 56, 55, 61, 65, 51, 51, 100, 16, 51 -> średnia 56,0 - prawie wszyscy zdali - 14 osób

Jeśli zdawałaś/eś ten egzamin i nie przesłałeś nam jeszcze szczegółowych swoich wyników, a chciałbyś to zrobić, zachęcamy do wysłania swoich wyników na mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Gwarantujemy pełną anonimowość. Wyniki są potrzebne tylko do celów statystycznych.


7 osób zdało przed odwołaniami, wśród tych osób:
  • 0 osób zdało DI-1 w 10.2012 - jeśli nikt nie przejdzie w odwołaniach, osoby, które do tej pory nie zdały DI-2, muszą powtarzać egzamin DI-1...
  • 2 osoby zdały DI-1 w 03.2013 - pozostali mają jeszcze 1 życie...
  • 5 osób zdało DI-1 w 11.2013 - pozostali mają jeszcze 2 życia...
Ostatnia10 lata 2 miesiąc temu edycja: admin od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 5 miesiąc temu #6451 przez admin
Replied by admin on topic Statystyki egzaminów DI-1, DI-2, DI-3
Podbijamy temat. :)

We wcześniejszych wypowiedziach statystyki egzaminów DI-1, DI-2 i DI-3.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #6505 przez sokole_oko_1980
Replied by sokole_oko_1980 on topic Statystyki egzaminów DI-1, DI-2, DI-3
Hej,
Bardzo ciekawe statystyki, brawo dla admina.
Pozwolę sobie zadać kilka pytań/wątpliwości:
Kilka zdań tytułem wstępu. Jestem świeżo po oblaniu 2 etapu egzaminu (29.11.2015). Była to moja pierwsza próba, pozostały jeszcze dwie. Zadanie 3 mnie wycięło. Nie wiedziałem, że dla aktywów inwestycyjnych stopa użyteczności wynosi zero. Czwarte i piąte do zrobienia chociaż zwłaszcza czwarte strasznie czasochłonne. A zresztą jak nie wiedząc jak zrobić trzecie to czwarte i piąte robiłem na „pół gwizdka”. Dopiero teraz uświadomiłem jak trudny jest to etap oraz ile różnych czynników musi zagrać w tym samym momencie aby to zdać.

1. Jak policzyć prawdopodobieństwo zdania 2 etapu w pojedynczej próbie? Ja robie tak:
Zakładam, że około 50 % osób, które zdają I etap przechodzi przez drugi ( uwzględniając trzy podejścia). Tak historycznie mniej więcej wychodzi. Korzystając ze schematu Bernulliego i prawdopodobieństwa odwrotnego rozumuję: prawdopodobieństwo zdania II etapu = 1 – prawdopodobieństwo nie zdania ( czyli liczba prób 3, liczba sukcesów 0, x – prawdopodobieństwo zdania, 1-x – prawdopodobieństwo nie zdania w pojedynczej próbie) to po podstawieniu do wzoru wychodzi
0,5 =1- (03)(x)0(1-x)3 stąd wychodzi x= 0,206299456 czyli około 20,63%.
Ale wydaje mi się, że to jest bardziej skomplikowane bo cześć osób, która zdaje drugi etap podchodzi do niego 4,5,6 raz ( druga runda egzaminacyjna ) albo 7,8,9 ( trzecia runda egzaminacyjna ). Więc wśród tych założonych początkowo 50 % jest cześć osób, która na więcej niż trzy podejścia.
Jeśli zmniejszymy odsetek osób, które przechodzą przez II etap w pierwszych trzech podejściach do np. 40 % to ze wzoru wychodzi: prawdopodobieństwo zdania II etapu = 1 – prawdopodobieństwo nie zdania ( czyli liczba prób 3, liczba sukcesów 0, x – prawdopodobieństwo zdania, 1-x – prawdopodobieństwo nie zdania w pojedynczej próbie) to po podstawieniu do wzoru wychodzi
0,4 =1- (03)(x)0(1-x)3 stąd wychodzi x= 0,156567333 czyli około 15,66%.
Czy macie jakieś inne lepsze propozycje?? Pytanie do osób, które czują się mocne w rachunku prawdopodobieństwa??
2. Czy próbowano może kiedyś określić korelację pomiędzy za którym razem zdaje się drugi etap a
a) pracowitością ( załóżmy, że określimy ją jako średnia liczba poświęconych godzin na naukę do każdego z podejść do drugiego etapu )
b) potencjału umysłowego/zdolności/kreatywność/inteligencją ( załóżmy, że tą cechę możemy zmierzyć np. na podstawie jakiś oficjalnych pomiarów IQ np. testy do Mensy. Nie jest to może idealna miara ale jakaś jest, nic lepszego do głowy mi nie przychodzi)
c) czynnik szczęścia, również bardzo ważny ale nie wiem jak to zmierzyć więc określę go jako składnik resztowy ( wariancja resztowa)
Ogólnie chodzi mi o to aby określić za którym razem zdaje się drugi etap w zależności od tych trzech czynników, w mojej ocenie najważniejszych. W jakiej proporcji wpływają one na zdanie II etapu.
Oczywiście moim zdaniem najważniejsza jest pracowitość/wytrwałość, ale także ważna jest kreatywność/pomysłowość/inteligencja, gdyż nawet umiejąc praktycznie całego Hulla i Fabozziego Komisja może dać nieschematyczne zadanie, które można rozwiązać w jakiś niekonwencjonalny sposób. Trzecim czynnikiem jest odrobina szczęścia ( niektórzy mogą powiedzieć dużo szczęścia).
Mam pomysł aby osoby, które zdały II etap ( a więc praktycznie doradcy inwestycyjni) napisały 3 rzeczy:
1. za którym razem zdały II etap
2. czas poświęcony na naukę do każdego z podejść do II etapu
3. IQ mierzone testami Mensy, na pewno wielu doradców ma takie wyniki
Wyniki oczywiście anonimowe, tylko dla celów sondy
To moja prośba do admina, który mógłby przeprowadzić taką sondę??
Wtedy na podstawie jakiejś nawet niewielkiej próbnej grupy ( Kilkanaście osób) można by się pokusić o jakieś ogólne wnioski??
Pozdrawiam wszystkich i życzę powodzenia na egzaminach.
Za tę wiadomość podziękował(a): SebastianOlchawa

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • SebastianOlchawa
  • SebastianOlchawa Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Yupi Łipi Łipi Łipi - Kaiser Wilhelm
Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #6509 przez SebastianOlchawa
Replied by SebastianOlchawa on topic Statystyki egzaminów DI-1, DI-2, DI-3
Stary, aleś dorzucił...
Ja na pewno będę miał spadochron do DI-1 (uwaliłem na 100 3cie podejście, wiadomo jakie zadanie ), ale jak coś, to pozwól, że podbiję do Ciebie ze statystyką :)

Sprzedam Opla
Za tę wiadomość podziękował(a): sokole_oko_1980

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #6510 przez sokole_oko_1980
Replied by sokole_oko_1980 on topic Statystyki egzaminów DI-1, DI-2, DI-3
Dzięki za zainteresowanie Sebastian. Zachęcam do dyskusji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • SebastianOlchawa
  • SebastianOlchawa Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Yupi Łipi Łipi Łipi - Kaiser Wilhelm
Więcej
8 lata 4 miesiąc temu #6511 przez SebastianOlchawa
Replied by SebastianOlchawa on topic Statystyki egzaminów DI-1, DI-2, DI-3
To może tak na szybko: nic się nie sugeruj tymi statystykami, dla mnie zdanie DI-2 to jest indywidualna kwestia kombinacji szczęścia/wiedzy/umiejętności/wytrwałości. Może być tak, że zdasz spokojnie za drugim zamachem w maju, albo tak, że powtórzysz mój kazus. Przy czym znam osoby bardzo dobrze przygotowane, które się już z tym trochę mordują, albo jeszcze lepiej, osoby, którym zabrakło niewiele i zrezygnowały z drugiej tury (podejścia 456).
Tak więc to chyba kwestia wytrwałości, w końcu musi wszystko razem zatrybić

Sprzedam Opla

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.175 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.