MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× W tym miejscu systematycznie będziemy publikować pojawiające się oferty z rynku pracy, dotyczące rynku kapitałowego. Zachęcamy też do dyskusji na temat perspektyw kariery na rynku kapitałowym.

Ścieżka rozwoju dla młodego człowieka - wskazówki i ocena mojej strategii

Więcej
2 lata 8 miesiąc temu #10098 przez Lyksio
Dzień dobry,
W pierwszej kolejności wyjaśnię z jakim zamiarem powstał ten temat. Otóż jestem młodym 24 letnim człowiekiem, który chciałby przy pomocy znacznie bardziej doświadczonych osób pozyskać nawet strzępkowe informacje, na temat jakich umiejętności oraz jaki szablon wiedzy należałoby przyswoić będąc na moim miejscu i potencjalnych planach. Nie oczekuję gotowego rozwiązania, bo takie byłoby bynajmniej niemożliwe, ale o podstawowe wskazówki, które z pozoru komuś mogą wydawać się błahe, a dla mnie stanowiłyby odkrycie dopiero po kilku miesiącach.

Mam doświadczenie zawodowe sięgające blisko 4 lata, z czego dwa ostatnie wiązały się z pośrednictwem kredytowym oraz pozyskiwaniem różnego rodzaju finansowań, począwszy od jednoosobowych firm mikro po spółki z kapitałem zakładowym na poziomie kilkadziesiąt milionów złotych, generujące kilkaset milionów przychodu rocznie. Pracując na znacznie prostszych produktach byłem w stanie rozwinąć bardzo wysoko umiejętności miękkie, pozwoliło mi to odłożyć dużą sumę pieniędzy, którą chciałbym przeznaczyć głównie na swoją edukację. To z kolei miałoby mi stworzyć możliwość pozyskania pracy w Warszawie i umożliwić powolne budowanie kariery. Nie oczekuję cudów i zdaję sobie sprawę, że pierwsze lata moich zarobków mogą być niższe w stosunku do tego co mam teraz, jednakże staram się na wszystko patrzyć w dalszej perspektywie i do samych umiejętności miękkich dołożyć też twarde.
Od blisko roku prowadzę intensywną naukę języka angielskiego, która niebawem pozwoli mi osiągnąć solidny poziom B2, do tego myślę o przygotowaniu się na egzamin MPW oraz przyswojeniu podstaw jednego z języków programowania w kursie weekendowym, który trwa kilka miesięcy (zauważyłem, że w ogłoszeniach często powtarza się python). Na dzień dzisiejszy moimi twardymi atutami jest przede wszystkim duża skuteczność w  pozyskaniu klientów oraz tworzenie z nimi długotrwałej relacji (tego nauczyłem się przede wszystkim w pracy z wolnymi zawodami oraz w rozmowach z członkami zarządu, często prezesami dużych firm, do tego ukończyłem studia psychologiczne, więc wiem jakimi mechanizmami kieruje się ludzka percepcja) oraz solidne umiejętności matematyczne (nie mam problemu z rozwiązaniem macierzy). Moje pytanie obejmuje obszar, którym warto byłoby się zainteresować w kwestii rozwoju. Wolałbym uniknąć sytuacji, w której przeznaczam na jakąś ścieżkę rozwoju kilka miesięcy czasu nauki oraz pieniędzy, po to by dowiedzieć się że wykonana praca okazała się daremna. Czy korelacja dziedzin rozwoju jaką założyłem, czyli język obcy, licencja MPW oraz język programowania byłyby w stanie mnie gdziekolwiek zaprowadzić? Wciąż jestem jak dziecko we mgle, dlatego jestem na etapie zadawania pytań i starania się zaczerpnięcia cennych wniosków z odpowiedzi. Z góry dziękuję za wypowiedzi w moim temacie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.082 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.