MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Rozważasz uzyskanie innych licencji/certyfikacji niż AFI/MPW/DI. Zachęcamy do dyskusji.

скачать фифа

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #7891 przez admin
Zapraszamy do dyskusji na temat certyfikacji CAIA (Chartered Alternative Investment Analyst), która jest mało znana w Polsce.

Obecnie w Maklers, Adam i Mariusz (ja :) )są w trakcie robienia tej certyfikacji. Adam zdał 1 etap CAIA i jest kandydatem na 2 etap CAIA, ja jestem kandydatem na 1 etap CAIA.

Poniżej podzielę się swoimi refleksjami na temat tej certyfikacji. Dość sporo informacji krąży na jej temat głównie w anglojęzycznym internecie. Poniżej przedstawiam linki:

Oficjalna strona CAIA Association: www.caia.org/

Wikipedka (eng): en.wikipedia.org/wiki/Chartered_Alternative_Investment_Analyst

Analyst Forum (eng): www.analystforum.com/forums/caia-forum

Kariera w finansach (pl): www.karierawfinansach.pl/w-branzy/artyku...egzaminy-perspektywy

Uppermark (edukacja CAIA): uppermark.com/caia/

Kaplan Schweser (edukacja CAIA): www.schweser.com/caia/

Top Finance (edukacja CAIA): top-finance.net/caia/

W skrócie:
- CAIA Association została założona w 2002 roku
- obecnie na świecie jest ponad 8.700 osób posiadających certyfikat CAIA, większość z nich w USA
- wiedza egzaminacyjna koncentruje się na uzupełnieniu wiedzy z egzaminów CFA/DI/CIIA o inwestycje alternatywne, takie jak inwestycje w realne aktywa (głównie nieruchomości i surowce), private equity, hedge fundy oraz instrumenty strukturyzowane
- egzaminy można zdawać w centrach egzaminacyjnych Pearsona. Na tą chwilę nie ma możliwości zdawania tego egzaminu w Polsce - ja będę zdawał 1 etap we Frankfurcie (nad Menem), ale można też zdawać ten egzamin w wielu innych miejscach na świecie
- egzamin składa się z 2 etapów:
-- 1 etap składa się z 200 zadań 1-krotnego wyboru (spośród odpowiedzi ABCD) i jest podzielony na 2 sesje 100-zadniowe, z których każda trwa 120 minut
-- 2 etap składa się ze 100 zadań 1-krotnego wyboru (spośród odpowiedzi ABCD) i 3 esejów
- zdawalność CAIA jest relatywnie wysoka na tle innych egzaminów i oscyluje na poziomie ok. 60-70% dla każdego z etapów CAIA

Trzymajcie kciuki za naszą walkę i zachęcamy do dołączenia, tak by być w pierwszych 10.000 certyfikacji CAIA na świecie ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #7996 przez Bankster
Mariusz,

Jaka uważasz jest najlepsza metoda na przygotowanie sie do egzaminu - etap I. Chcę podejść we wrześniu, książkę już mam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 1 miesiąc temu #7997 przez admin

Mariusz,

Jaka uważasz jest najlepsza metoda na przygotowanie sie do egzaminu - etap I. Chcę podejść we wrześniu, książkę już mam


Na tą chwilę - będąc przed wynikami CAIA, lvl 1 nie chcę się wypowiadać.

Adam zdał CAIA, lvl 1 więc on coś więcej może napisać.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 3 tygodni temu #8075 przez admin
Bankster,

Jako, że zdałem 1 level CAIA, to mogę już oficjalnie odpowiedzieć.

Moje wyniki: caiaa.informz.net/informzdataservice/onl...aWQ9MTA5MTQ1NDYyMg==

Gdzieś było lepiej, gdzieś było gorzej, ogólnie wyszło bardzo dobrze, bo do przodu za pierwszym podejściem! :)

Korzystałem z Uppermarka ,ale kolega z Niemiec, który korzystał ze Schwesera miał gigantycznie lepsze wyniki - prawie same maksy, ale też kolega z Niemiec pracuje przy Alternatywnych Inwestycjach oraz zna dużo lepiej język angielski.

Ogólnie pozostawiam do rozważenia wybór testów online między Uppermark a Schwerserem.

Ja uczyłem się ok. 150-200 godzin do egzaminu - przeczytanie całej książki (1 raz) + przećwiczenie znajomości na testach online Upppermark (w tym 7 w pełni zrobionych Mock Exams).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.120 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.