MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Chcesz podyskutować z innymi użytkownikami Maklers Forum na temat rynku kapitałowego? Zachęcamy do rozmów :)

Umysl

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #8165 przez Kijaszek
Umysl was created by Kijaszek
Czesc, nurtuje mnie pytanie: jak sie uczyc. Ile godzin dziennie i co czynic by nauka byla ekefetywna a umysl zawsze wypoczety. Moja taktyka aktualnie wyglada tak: ucze sie od stycznia srednio po 5h dziennie oczywiscie w weekendy 8-10h i tak do tej pory. Jednak naszly mnie watpliwosci czy przez tyle godzin dziennie nie zameczylem umyslu -fakt robie niepotrzebne bledy i wykazuje brak kreatywnosci - jakie jeszcze sa oznaki zmeczonego umyslu? Czy zrobic przerwe i znow powrocic do dlugogodzinnych nauk czy jednak ograniczyc do 2-3h dziennie. Na maklera uczylen sie przez 1,5-2 miesiace po 10h dziennie i wynik byl na pograniczu. Na di 1 uczylem sie przez cale wakacje po 10h i musialem sie odwolywac. Tak wiec raczej nalezy zmienic moja taktyke ale na jaka ? Prosze o Wasze historie i opinie, bo lepiej czerpac z doswiadczen innyg

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #8168 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Umysl
Trudne pytanie. Ja do maklera uczyłem się systematyczne każdego dnia robiąc ciagle notatki, żeby w czasie kolejnych dni do nich wracać. Czas miałem dzielony między pracą, rodziną i dzieckiem. Z reguły siadałem do nauki około 21:00 siedząc do 2 w nocy, za to sobota niedziela, już rano startowałem.

Przy DI, nie zmieniam strategii ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #8171 przez maciek3108
Replied by maciek3108 on topic Umysl
Może nauka nocami Ci nie sprzyja ?:D ja do MPW uczyłem się w wakacje (fakt - nie chodziłem do pracy) więc wstawałem o 7, koło 8 startowałem i do 16 się uczyłem z małymi przerwami. Po 16 wychodziłem z domu bo ciężko było się uczyć o wieczorami jak fajna pogoda była :P Też byłem na pograniczu, ale gdybym nie robił bardzo głupich błędów to spokojnie pod 185 pkt bym miał

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 1 miesiąc temu #8769 przez max
Replied by max on topic Umysl
chyba od konkretnych godzin nauki ważniejsza jest systematyczność w nauce.
W zależności od tego, w jakiej porze dnia jesteśmy najbardziej efektywni i kiedy funkcjonujemy na najwyższych obrotach, każdego z nas można przypisać do tzw. chronotypu, czyli okołodobowego typu aktywności.
Naszą aktywność intelektualną charakteryzuje cykliczność, oparta na fali następujących po sobie wyżów i niżów intelektualnych. Największy przypływ sprawności intelektualnej następuje rano, w godzinach między 6.00 a 13.30 i popołudniu – od 15.30 do ok. 21–22.00. Wniosek z tego taki, że najlepszą porą na wysiłek umysłowy jest okres od ranka do wczesnego popołudnia oraz godziny popołudniowo-wieczorne. Pozostałą częścią doby, a więc czasem pomiędzy 13.30 a 15.30, godzinami późnowieczornymi oraz nocą, władają intelektualne niże. W efekcie, nasza koncentracja i działalność umysłowa notuje wtedy tendencje

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.114 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.