MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Chcesz podyskutować z innymi użytkownikami Maklers Forum na temat rynku kapitałowego? Zachęcamy do rozmów :)

Znajomość VBA Excel

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #5950 przez dawszr
Znajomość VBA Excel was created by dawszr
Cześć wszystkim,
Generalnie ostatnio zastanawiam się nad dodatkowymi umiejętnościami, które zwiększyłyby moją "wartość" na rynku pracy. Pierwsze co przychodzi mi do głowy to wszelkiego rodzaju języki programowania ( w tym VBA dla Excela). Nie kryję, że nigdy mnie to nie kręciło, jakieś tam podstawy załapałem podczas studiów, ale to nic wielkiego. Trochę też zniechęcał stereotyp, że wszelkiego rodzaju 'kodowanie' jest tylko dla wybitnych umysłów ścisłych.
Ale zakładając już, że podejmę się nauki VBA:
Jak dużo musiałbym poświęcić czasu, żeby dojść do levelu, z którym "coś mogę zdziałać" ? Jak ta umiejętność wygląda w kontekście pracy analityka akcji, zarządzającego etc. ? Czy w ogóle warto zaczynać "od zera", czy lepiej skupić się na czymś innym ?

Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu - 8 lata 10 miesiąc temu #5952 przez Rothbard
Replied by Rothbard on topic Znajomość VBA Excel
Znani mi analitycy akcji w funduszach mają opanowany mocno VBA i im to się przydaje. Słyszałem o przypadkach z R i pythonem (zwłaszcza znajomość tego ostatniego w finansach może być plusem - polecam kurs "computational investing", gdy będzie znów dostępny, na coursera.org - tam są pokazane zastosowania pythona w finansach ilościowych), ale VBA było ważniejsze. W ile roboczogodzin tego da się nauczyć? Ciężko powiedzieć, tego się człowiek uczy cały czas, a najefektywniejsza jest nauka na konkretnych przypadkach i przykładach.
Jest kilka fajnych, darmowych kursów VBA w internecie, np. kurs pszyperskiego. Fajna jest książka wydawnictwa Helion autostrwa Mary Jackson i Mike Staunton "zaawansowane modele finansowe z wykorzystaniem Excela i VBA. Zaawansowane obliczenia dla finansistów i menedżerów" (jest dołączona płyta ze skryptami).

W management consultingu również VBA się mocno przydaje.

Tak że odpowiedź brzmi: tak, warto zaczynać od zera.
Ostatnia8 lata 10 miesiąc temu edycja: Rothbard od.
Za tę wiadomość podziękował(a): dawszr

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.136 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.