MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Chcesz podyskutować na tematy DI inne niż dotyczące egzaminów DI, oferty Maklers DI i rozwiązań zadań DI-1? Zachęcamy do dyskusji.

Jaka książka do VaR?

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2176 przez DamianJ
Jaka książka do VaR? was created by DamianJ
Mam pytanie dotyczące zadań z VaR. Z czego najlepiej się tego nauczyć? Jest to dla mnie całkiem nowy temat. Czy wystarczy może tylko przejrzeć historyczne zadania z tej części ? Gdzieś kiedyś przypadkowo przeczytałem, że książka Hulla o ryzyku instytucji finansowych jest pomocna, ale nie mogę teraz tego postu znaleźć. Widzę, że minimum 2 zadania są z "wartości zagrożonej" - przy instrumentach udziałowych i dłużnych.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2178 przez admin
Replied by admin on topic Jaka książka do VaR?
Hej,

Pewnie masz na myśli tą książeczkę:

John C. Hull – „Zarządzanie ryzykiem instytucji finansowych”, PWN 2011

Zwróć uwagę na literaturę pomocniczą przypisaną do egzaminu na DI i wyszukaj wszystkich pozycji z cyferką "42", link poniżej:
www.knf.gov.pl/Images/komunikat_DI_126_z...znik_tcm75-31490.pdf

Podstawą do zadawania pytań o VaR jest właśnie ta książka.

Aczkolwiek w mojej subiektywnej opinii, KNF nie powinien wykroczyć (a jeśli już to w minimalnym stopniu), poza przykłady, które były już testowane na egzaminie DI-1 i DI-2 w przeszłości. Zatem sądzę, że powinny wystarczyć historyczne testy, plus bdb rozwiązania zadań.
Za tę wiadomość podziękował(a): Roubini

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 miesiąc temu #2182 przez Roubini
Replied by Roubini on topic Jaka książka do VaR?
Popieram Mariusza, moja znajomość VaR opiera się jedynie o zadania historyczne. Czy wystarczy? Okaże się w listopadzie ;)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.116 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.