MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

proszę o pomoc chęć zdania testu.

Więcej
1 rok 6 miesiąc temu #10253 przez Kszemik
proszę o pomoc chęć zdania testu. was created by Kszemik
Witam, mam 18lat, ostatnio zdecydowałem, że chcę zostać maklerem. Jestem kompletnie zielony w tym temacie, w skrócie nie wiem nic. Prosiłbym was o porady jak zacząć się uczyć od czego, jakie książki czytać i jak to wszystko sobie notować. Czy jest sens pójścia na studia ekonomiczne, czy dam radę samemu się wszystkiego nauczyć z pomocą kursów? I mam również pytanie czy w 2022r, opłacalne jest zostawanie maklerem? Czy po zdaniu egzaminu, mogę tylko pracować w branży maklerskiej czy znajdzie się też inne miejsce? Z góry dziękuje za odpowiedzi i pomoce. Na forum pewnie jest setki takich wątków o tej tematyce, ale niestety nie potrafię ich wyszukać. Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 6 miesiąc temu #10256 przez aqura
Replied by aqura on topic proszę o pomoc chęć zdania testu.
Też mam 18 lat i jestem na podobnej drodze co ty .
Boję się tylko czasu . Mam masę w tym roku egzaminów do zdania oraz chciałbym pracować w młodzieżowej radzie miasta .
Dlatego uczę się do tego egzaminu na lekcjach których nie lubię :)

Masz tu moje notatki dotyczące książek.



Egzamin Maklerski
◦ E.F Brigham L.C Gapenski - Zarządzanie finansami T.1 I T.2 /Nie znalazłem nigdzie
◦ J.Gajdka E,Walinska -Zarządzanie finansowe . Teoria i praktyka / Nie znalazłem
◦ Nowoczesna teoria portfelowa i analiza papierów wartociowych (E J Elton M J Gruber) warsza/Znalazłem
◦ Rynki obligacji analiza i strategia Frank J. Fabozzi wawa 2000/Znalazłem
◦ Fundamentals of Futures and Options Markets, Global Edition By John C. Hull/Znalezione ale po angielsku
◦ R.Haugen theory of modern investing pdf/Nie znalazłem
◦ K.Jajuga T.Jajuga Inwestycje i instrumenty fiansowe /Znalezione (przeczytaj 2 razy ~!! )
◦ F.K Reily ,k.c Brown -Analiza inwestycji i zarządzanie portfelem t1 i t 2. /Znalezione
◦ Szablewski zarządzanie wartośćią firmy /znalezione. Istotny jest tylko rozdział 5 i 6.
◦ tom II Analiza inwestycja i zarządzanie portwelem Frank K. Reilly Keith C. Brown Wawa 200/znalezione


WAŻNY CYTAT
Zdecydowanie Jajuga ("Inwestycje...."). To jest w zasadzie encyklopedia jeżeli chodzi o MPW, komisja zadaje sporo pytań z tej książki często są to cytaty (niestety wyrwane z kontekstu) dlatego zawartość tej książki trzeba praktycznie znać na pamięć.Druga ważna to Szablewski, Tuzimek "Wycena i zarządzanie..." i tutaj istotne są dwa rozdziały, 5 i 6.Zadania są układane na podstawie Jajugi i Szablewskiego, Tuzimka więc te dwie pozycje są najważniejsze jeżeli chodzi o zadania.


PRZEPISY PRAWNE NA EGZAMIN.
maklers.pl/mpw/darmowe/przepisy-prawne

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 6 miesiąc temu #10258 przez Kszemik
Replied by Kszemik on topic proszę o pomoc chęć zdania testu.
Dzięki! Jajuge mam już zakupioną, codziennie ją czytam robiąc przy tym notatki. Co do reszty książek na razie daje sobie spokój, chce najpierw Jajuge skończyć. Co by nie mówić materiału do przerobienia jest ogrom. Ale jakoś pomału idzie. Cieszę się, że mój rówieśnik chce zostać maklerem. Życzę powodzenia w dalszej nauce, trzymaj się ziomek.
Ps: pisz raz na jakiś czas jak ci idą przygotowania, ciekawy jestem.
Pozdro

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 rok 6 miesiąc temu #10261 przez aqura
Replied by aqura on topic proszę o pomoc chęć zdania testu.
Dzięki za odpowiedź .
Jak będziesz miał pytania pisz na whats app mój nr +48 730 078 437
Pozdrawiam !

Z ciekawości ile dziennie się uczysz ? Ja aktualnie 1h-2h . Egzamin chcę zdawać w 2024 .

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.123 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.