MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW 2022.03.27

Więcej
2 lata 2 tygodni temu #10219 przez Agata1998
Replied by Agata1998 on topic Egzamin MPW 2022.03.27
Cześć!

planuję podejść do egzaminu w październiku. Czy moglibyście podzielić się ze mną Waszymi uwagami w zakresie przygotowywania do egzaminu? Ile czasu Wam to zajęło, z jakich materiałów korzystaliście (w tym czy korzystaliście z dedykowanych kursów), jakie macie rady i wskazówki dla "początkujących", co zrobilibyście inaczej?

Będę wdzięczna za wszystkie sugestie!!!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 2 tygodni temu #10220 przez bartosz.s
Replied by bartosz.s on topic Egzamin MPW 2022.03.27
Skorzystać z materiałów Makler - gotowiec do części pozaprawnej + spora pomoc w części prawnej.

Mi zajęło łącznie 6 miesięcy po ok 2 - 2,5h dziennie. Uśredniając.

Część poza prawna to wideo od Maklers, potem testy. Część prawna to branie PDFow ustaw i kopiowanie do Worda tych elementów z których można zrobić pytanie. Dzięki temu z 2,5k stron ustaw jednym czytaniem zrobiłem 260 stron A4 w Wordzie. No i potem czytanie tego, i jeszcze raz, jeszcze raz. Aż do znudzenia. Maklers dorzuca parę stron jak się przygotować. Generalnie dobra wskazówka.

Wg mnie to jest tylko funkcja liniowa czasu jaki trzeba poświęcić. Bo czesc poza prawna w pewnym momencie staje się stosunkowo prosta, wzór podstawić rozwiązać. Tylko to trzeba wyćwiczyć. Prawna. No trzeba to tyle razy przerobić żeby na egzaminie zwiększyć prawdopodobieństwo że coś będzie świtać na egzaminie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 2 tygodni temu #10221 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW 2022.03.27
GRATULACJE DLA WSZYSTKICH LAUREATÓW!

JEŚTEŚCIE WIELCY!!! :)

ŻYCZĘ WAM WSZYSTKIM SZYBKIEJ MONETYZACJI SUKCESU, A RADOŚĆ NIECH TRWA! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 2 tygodni temu #10222 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW 2022.03.27

Mamy już oficjalne wyniki
www.knf.gov.pl/dla_rynku/egzaminy/Makler..._egzaminy/wyniki_mpw
167 pkt u mnie :D mogłobyć lepiej, ale najważniejsze, że więcej niż 159 :D
Dziękuje Maklers za kurs, materiały, wskazówki, arslege i wszystko co pomogło zdać!!!

Kuba,

Super wynik! Wielkie gratulacje.:)

Bardzo dziękuję również za miłe słowa! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 2 tygodni temu - 2 lata 2 tygodni temu #10223 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW 2022.03.27

Jednak 200. Gratulacje dla pierwszego i drugiego miejsca :) 

Dobra to teraz Komisja przesyła zaświadczenie o zdaniu egzaminu? I dopiero z tym można składać wniosek. Ktoś próbował wysyłać do Komisji wniosek elektronicznie? Komisja pisze ze ogarnia, ale mam wątpliwości lekkie ;) 

Mega wynik! Dla mnie to przebity sufit! :)

X lat temu kolega miał na egzaminie 199 punktów i wpisał to do CV.

Na rozmowie kwalifikacyjnej usłyszał pytanie: "Czy jest Pan normalny?".

Opowiedział: "Tak, oczywiście, a dlaczego Pani pyta?" 

"Bo takie wyniki się nie zdarzają!"

Otóż zdarzają się, tylko dość rzadko! Tym większy szacun Mistrzu! :)


Kwestie techniczne:

- Komisja wysyła zaświadczenie. Wypełniasz i odsyłasz, no chyba, że jesteś w Warszawie to możesz złożyć wniosek w biurze podawczym osobiście. Proponuję tradycyjną ścieżkę, ale ja jestem starej daty. Jak ktoś przechodził ścieżkę elektroniczną i zechce ją np. opisać na Maklers Forum to chętnie się z nią zapoznam.
Ostatnia2 lata 2 tygodni temu edycja: admin od.
Za tę wiadomość podziękował(a): bartosz.s

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 2 tygodni temu #10224 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW 2022.03.27

Cześć!

planuję podejść do egzaminu w październiku. Czy moglibyście podzielić się ze mną Waszymi uwagami w zakresie przygotowywania do egzaminu? Ile czasu Wam to zajęło, z jakich materiałów korzystaliście (w tym czy korzystaliście z dedykowanych kursów), jakie macie rady i wskazówki dla "początkujących", co zrobilibyście inaczej?

Będę wdzięczna za wszystkie sugestie!!!

Agato,

Tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie. Kursy czy testy nie są obowiązkowe, a jedynie fakultatywne.

Możesz wydać jedynie 500 PLN na egzamin i podjąć próbę samodzielnego przygotowania do egzaminu, poświęcając jednak na to bardzo dużo czasu i błądząc po drodze.

Korzystając z gotowych kursów / materiałów / testów, czas przygotowań istotnie się skraca i rośnie prawdopodobieństwo zdania egzaminu.

Tak więc naprawdę wybór należy do Ciebie. Mi osobiście będzie miło, jeśli skorzystasz z naszych pomocy. :)

Pozdrawiam,

Mariusz

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 2 tygodni temu #10225 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW 2022.03.27

Skorzystać z materiałów Makler - gotowiec do części pozaprawnej + spora pomoc w części prawnej.

Mi zajęło łącznie 6 miesięcy po ok 2 - 2,5h dziennie. Uśredniając.

Część poza prawna to wideo od Maklers, potem testy. Część prawna to branie PDFow ustaw i kopiowanie do Worda tych elementów z których można zrobić pytanie. Dzięki temu z 2,5k stron ustaw jednym czytaniem zrobiłem 260 stron A4 w Wordzie. No i potem czytanie tego, i jeszcze raz, jeszcze raz. Aż do znudzenia. Maklers dorzuca parę stron jak się przygotować. Generalnie dobra wskazówka.

Wg mnie to jest tylko funkcja liniowa czasu jaki trzeba poświęcić. Bo czesc poza prawna w pewnym momencie staje się stosunkowo prosta, wzór podstawić rozwiązać. Tylko to trzeba wyćwiczyć. Prawna. No trzeba to tyle razy przerobić żeby na egzaminie zwiększyć prawdopodobieństwo że coś będzie świtać na egzaminie.

Bartku,

Świetna i jak widać bardzo skuteczna strategia na 200 punktów! :)

Bardzo dziękuję również za miłe słowa i jeszcze raz - Wielkie Gratulacje! :)
Za tę wiadomość podziękował(a): bartosz.s

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 1 tydzień temu #10227 przez marcin.kob
Replied by marcin.kob on topic Egzamin MPW 2022.03.27
Cześć
157 pkt, czy jakieś pytanie według Was kwalifikuje się do anulowania? dzięki

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 1 tydzień temu #10228 przez bartosz.s
Replied by bartosz.s on topic Egzamin MPW 2022.03.27
Mnie ciekawi wasza opinia nt pytania nr 35 (Zestaw 1) / 81 (zestaw 3).

Czy tam nie powinno też być słowo "ważności"?
Pytanie brzmi "Zgodnie z ustawą o obrocie instrumentami finansowymi utraty świadectwa depozytowego nie powoduje:"

Prawidłowa odpowiedź B - i ona ma sens - aczkolwiek pytanie logicznie jest niepełne moim zdaniem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
2 lata 1 tydzień temu #10229 przez kuba.jakub
Replied by kuba.jakub on topic Egzamin MPW 2022.03.27
Mi zajęło to 88 dni za 1 razem, gdzie zabrakło 3 pkt. Za drugim, 2 miesiące - tym razem się udało.
Polecam kurs maklers oraz testy w maklers arslege. Patrząc na kolegów korzystająych z innych kursów...jakoś tak naokoło im tłumaczyli niektóre kwestie dodając przy tym niepotrzebne rzeczy, ale może to subiektywne odczucie :D
To co mogę doradzić to tak:
-część matematyczna - znajomość wzorów (tyle i aż tyle bo trochę ich jest ok.30), ja zrobiłem sobie fiszki na quizlet :D +przerobić solidnie zadania, nauczyć się szybkiego liczenia - praktyka robi swoje, zadanie tzw. tasiemiec robiłem na początku 5-10 min, finalnie zajmuje to 30-60 sekund
-cześć teoretyczna - przeczytać Jajuge, Reily Brown i Szablewskiego - ale tylko rozdziały, o które pyta komisja. Można całość jak starczy czasu :D Osobiście pominąłem pozostałą literaturę, dla 1-2 pytań nie warto było poświęcać czas. +przerobić zadania
-cześć prawna - fundament to "historyczne" artykuły o które pytała wcześniej komisja, do tego czytanie ustaw, zaznaczanie najważniejszych kwestii, testy w arslege, przy czym zwracać uwagę czy nie było zmian przepisów. Wytrwałość i powtarzanie w kółko to chyba najlepsza metoda na prawo.
-cześć dot. technik notowań - wszystko bardzo dobrze wyjaśnione jest na kursie wideo, do tego zapoznać się z kluczowymi kwestiami z SZOG i solidnie przerobić zadania.

Z mojej strony mogę jeszcze powiedzieć, że warto najpierw (ok. 6-7 tyg) przerobić kurs wideo i zadania, które fajnie segreguje maklers, a potem stwierdzić co jest dla mnie łatwe, co trudne, co poprawić. Następnie Przerobić materiał raz jeszcze.
Na 3-4 tyg przed egzaminem zrobić "próbny" arkusz i zadać sobie to samo pytanie.
Ostatni tydzień (najlepiej 2 tyg) wziąć wolne od pracy/szkoły i cisnąć z arkuszami, powtórkami. Robienie arkuszu to dobra metoda powtórki ale także jest to ważne w kontekście egzaminu, żeby wiedzieć ile to zajmuje czasu, nauczyć się przenosić odpowiedzi na kartkę, opracować swoją taktykę. Jak wskazał Mariusz, jeśli zrobisz w 2h arkusz z zeszłych lat i będziesz mieć 200 pkt to zdasz egzamin - u mnie się to sprawdziło.

Do egzaminu zakładając że będzie we wrześniu/październiku na pewno się wyrobisz poświęcając dziennie 1,5-2h 4-6 razy w tyg.

ucząc się na błędach uczymy się najlepiej więc na koniec mogę wskazać co zaważyło o tym, że 1 razem się nie udało: mając już mało czasu na siłe chciałem się nauczyć szczegółów i finalnie zapomniałem podstaw, dzień przed zarwałem noc i zmęczenie spowodowało złe przenoszenie odpowiedzi na kartę i głupie błędy na zadaniach, które dają "darmowe" punkty jak np. zadanie ze stopą inflacji czy PI, pominąłem niektóre akty prawne które ostatecznie okazały się małymi i wystarczyło niewiele by nauczyć się z nich kwestii, o które komisja pyta zawsze lub prawie zawsze.
Za tę wiadomość podziękował(a): admin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.182 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.