MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW 2019.10.27

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu #9597 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW 2019.10.27

Czy ktokolwiek orientuje się czy spośród części prawnej zbliżają się jakieś nowelizacje ustaw do miesiąca przed egzaminem? Innymi słowy, czy wszelkie dokumenty zawarte w części wysyłkowej oraz informacje z kursu video - 8 edycji są i będą aktualne na dzień egzaminu?


Panie Szymonie,

Kurs wideo jest aktualny, aczkolwiek przepisy prawa są aktualizowane non-stop. Na chwilę obecną ostatnia aktualizacja ustawy o ofercie publicznej jest datowana na 10.04.2019: prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/...39/U/D20051539Lj.pdf. Do czasu egzaminu ustawa ta powinna być zakutalizowana o nowsze zapisy. Najlepiej sprawdzić ustawę zmieniającą ustawę i co dokładnie się zmieni. Jeśli zmian będzie dużo, warto wydruokować nowszą i uczyć się z nowszej ustawy, ale na tą chwilę nie jest ona jeszcze dostępna w ISAP. Sądzę, że warto to sprawdzić w okolicach połowy sierpnia.

Pozdrawiam,

Admin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 7 miesiąc temu - 4 lata 7 miesiąc temu #9601 przez Harni91
Replied by Harni91 on topic Egzamin MPW 2019.10.27
Witam wszystkich,

27.10.2019 podchodzę do egzamin po raz pierwszy.

Czytałem dość dużo na forum ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na następujące pytanie:

chciałbym się dowiedzieć, czy po złożeniu odwołania w sprawie np. pytania 1 i 2 (bo uznam, że te jestem w stanie uargumentować, że są niepoprawne) oraz jeżeli ktoś inny złoży odwołanie w sprawie innego pytania np. 3 (również ze względu na jego wadliwość), to po uwzględnieniu przez komisję odwołań oraz anulowaniu tych 3 zadań, to ja również dostaję 2 pkt "gratis" za to 3 zadanie? Czy może powinienem składać odwołanie potem odnośnie tego właśnie zadania?
Ostatnia4 lata 7 miesiąc temu edycja: Harni91 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #9609 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW 2019.10.27

Witam wszystkich,

27.10.2019 podchodzę do egzamin po raz pierwszy.

Czytałem dość dużo na forum ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na następujące pytanie:

chciałbym się dowiedzieć, czy po złożeniu odwołania w sprawie np. pytania 1 i 2 (bo uznam, że te jestem w stanie uargumentować, że są niepoprawne) oraz jeżeli ktoś inny złoży odwołanie w sprawie innego pytania np. 3 (również ze względu na jego wadliwość), to po uwzględnieniu przez komisję odwołań oraz anulowaniu tych 3 zadań, to ja również dostaję 2 pkt "gratis" za to 3 zadanie? Czy może powinienem składać odwołanie potem odnośnie tego właśnie zadania?


Harni,

Skoncentruj się na tym by zdać od razu bez potrzeby odwołań. Z tymi odwołaniami jest naprawdę różnie. W ostatnich egzaminach było trochę błędów (głównie w technikach notowań), ale przez dłuższy czas żadnych egzaminy były ułożone całkiem dobrze i praktycznie żadne odwołania nie przechodziły.

Jeśli pojawią się błędy na egzaminie to je naturalną koleją rzeczy atakujemy - z różnym skutkiem. Z reguły obalone pytanie powoduje, iż wszyscy otrzymują +2 punkty za to zadanie (niezależnie od tego czy otrzymali pierwotnie -1, 0 czy +2), wtedy dochodzi im odpowiednio (+3, +2 lub 0) do punktacji. Czasem bywa, iż tylko osoby, które napisały poprawną argumentację mają uznane odwołanie, a całej reszcie osób punktacja się nie zmienia.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 6 miesiąc temu #9612 przez Tomasz Pierzchała
Replied by Tomasz Pierzchała on topic Egzamin MPW 2019.10.27
Cześć,

mam pytanie techniczne do Wszystkich. Czy to u mnie jest jakiś błąd programu czy u Was też na wnioskach rejestrowych, które obecnie można ściągnać ze strony KNF nie ma już ramki na zdjęcie? Czyżby przez RODO nastąpiły jakieś zmiany?

Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu - 4 lata 5 miesiąc temu #9615 przez KamilSeliga
Replied by KamilSeliga on topic Egzamin MPW 2019.10.27
Czy ktoś z kandydatów uzyskał gdzieś może informacje czy na egzaminie będzie jakiś załącznik z pasmami płynności i krokami notowań? Bo nie wiadomo czy wyuczyć się tej tabeli na pamięć czy zaryzykować i zaoszczędzić trochę czasu na jej naukę.
Ostatnia4 lata 5 miesiąc temu edycja: KamilSeliga od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #9616 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW 2019.10.27

Czy ktoś z kandydatów uzyskał gdzieś może informacje czy na egzaminie będzie jakiś załącznik z pasmami płynności i krokami notowań? Bo nie wiadomo czy wyuczyć się tej tabeli na pamięć czy zaryzykować i zaoszczędzić trochę czasu na jej naukę.


Kamil,

Interesuje Cię tylko pasmo dla najwyższej płynności.

eur-lex.europa.eu/legal-content/PL/TXT/P...X:32017R0588&from=PL

Strona 6 - ostatnia kolumna.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #9618 przez Moro00
Replied by Moro00 on topic Egzamin MPW 2019.10.27
Hej, wie ktoś może gdzie dokładnie odbędzie się egzamin i o której godzinie? Na stronie KNF nie ma żadnych informacji na ten temat.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #9619 przez ArturTkaczuk
Replied by ArturTkaczuk on topic Egzamin MPW 2019.10.27
,,Informujemy, że najbliższy egzamin na maklera papierów wartościowych oraz egzamin uzupełniający dla maklerów papierów wartościowych odbędzie się w dniu 27 października 2019 r."
www.knf.gov.pl/dla_rynku/egzaminy/Makler..._dotyczace_egzaminow

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu - 4 lata 5 miesiąc temu #9620 przez Harni91
Replied by Harni91 on topic Egzamin MPW 2019.10.27
Witam,

Mam problem z zadaniami, jak w temacie więc postanowiłem poszukać pomocy na forum.
Chodzi o zadania nr 66 oraz nr 90 z zestawu nr 1 z marca 2019.

Zadanie 66. - Akcje w systemie notowań ciągłych. Zlecenia w fazie przed otwarciem. Wskazać kurs otwarcia.

Kurs odniesienia: 7,55.

KUPNO LIMIT SPRZEDAŻ
--- 7,57 200
200 7,56 200
200 7,52 100
300 7,51 100

Mój tryb rozwiązywania:
1. Maks wolumen - będzie przy kursie 7,56 i 7,52 (po 200 sztuk)
2. Najmniejsza różnica pomiędzy wolumenami zleceń będzie również przy 7,56 i 7,52 (po 200 sztuk)
3. Kandydaci to 7,56 oraz 7,52 - najbliższy do kursu odniesienia jest 7,56
Natomiast karta odpowiedzi wskazuje B, tj. 7,55 (czyli de facto kurs otwarcia = kursowi odniesienia)

Zadanie 90 - Akcje w systemie notowań ciągłych. Zlecenia w fazie przed zamknięciem. Wskazać kurs zamknięcia.

Kurs odniesienia: 100,00.

KUPNO LIMIT SPRZEDAŻ
200 100,20 100
--- 100,10 10
20 100,00 ---
200 99,99 200

Mój tryb rozwiązywania:
1. Maks wolumen - będzie taki sam przy każdym kursie (po 200 sztuk)
2. Najmniejsza różnica pomiędzy wolumenami zleceń będzie przy kursie 100,10 (10 sztuk)
3. Kandydat jest jeden - 100,10 (odp. D)
Natomiast karta odpowiedzi wskazuje B, tj. 100,02 (WTF, nawet nie ma takiego kursu w arkuszu zleceń)

Będę wdzięczny, jakby ktoś mi wytłumaczył, gdzie popełniam błąd w tych zadaniach na podstawie swojego rozwiązania.

Pozdrawiam,
Kamil
Ostatnia4 lata 5 miesiąc temu edycja: Harni91 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
4 lata 5 miesiąc temu #9631 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW 2019.10.27
Cześć,

Dziś odbył się egzamin.

Jak Wam poszło?

Jeśli ktoś ma skan (bez żadnych znaków wodnych) zestawu nr 1 z tego egzaminu, będę wdzięczny za przesłanie go na e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Z uwagi na ciążące na mnie liczne obowiązki, tym razem nie będzie ekspresowego rozwiązania testu, ale powinien być on rozwiązany najpóźniej w środę 30.10.2019.
Za tę wiadomość podziękował(a): Marcin Kraszewski

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.174 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.