MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW - 23.10.2016.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #7754 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.

Kiedy można sie spodziewac imiennej listy?


Wygląda na to, że KNF "zachęcona" tym co już wcześniej zaczęła robić z wynikami DI (brak publikacji listy Laureatów z imienia i nazwiska) na ten sam pomysł wpadła w przypadku egzaminu MPW. Innymi słowy, tym razem nie spodziewam się publikacji listy Laureatów z imienia i nazwiska przez KNF. Niestety...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #7755 przez qubaska
Replied by qubaska on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
Juz można składać wniosek jak tak?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #7756 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.

Juz można składać wniosek jak tak?


W ciągu ok. 2 tygodni powinieneś otrzymać od KNF list z zaświadczeniem o zdaniu egzaminu maklerskiego i dokumentami do wypełnienia. Należy wypełnić dołożyć odpowiednią dokumentację (w tym zaświadczenie o niekaralności) i odesłać do KNF. Potem czekasz ok. 1 miesiąc i powinieneś być na liście MPW. Od tego momentu będziesz mógł się posługiwać tytułem "Makler Papierów Wartościowych". Ok. 2-4 tygodnie po wpisie na listę MPW otrzymasz jeszcze licencję papierową - w formie A4-papier-dyplomowy.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #7757 przez #.
Replied by #. on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.

Juz można składać wniosek jak tak?


W ciągu ok. 2 tygodni powinieneś otrzymać od KNF list z zaświadczeniem o zdaniu egzaminu maklerskiego i dokumentami do wypełnienia. Należy wypełnić dołożyć odpowiednią dokumentację (w tym zaświadczenie o niekaralności) i odesłać do KNF. Potem czekasz ok. 1 miesiąc i powinieneś być na liście MPW. Od tego momentu będziesz mógł się posługiwać tytułem "Makler Papierów Wartościowych". Ok. 2-4 tygodnie po wpisie na listę MPW otrzymasz jeszcze licencję papierową - w formie A4-papier-dyplomowy.


A jak wygląda sprawa z załatwieniem tego osobiście? Ja planowałem jechać jutro do Warszawy, zawieść zaświadczenie o niekaralności i mieć z głowy.
Jakieś rady odnośnie do takiej drogi?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #7758 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.

Juz można składać wniosek jak tak?


W ciągu ok. 2 tygodni powinieneś otrzymać od KNF list z zaświadczeniem o zdaniu egzaminu maklerskiego i dokumentami do wypełnienia. Należy wypełnić dołożyć odpowiednią dokumentację (w tym zaświadczenie o niekaralności) i odesłać do KNF. Potem czekasz ok. 1 miesiąc i powinieneś być na liście MPW. Od tego momentu będziesz mógł się posługiwać tytułem "Makler Papierów Wartościowych". Ok. 2-4 tygodnie po wpisie na listę MPW otrzymasz jeszcze licencję papierową - w formie A4-papier-dyplomowy.


A jak wygląda sprawa z załatwieniem tego osobiście? Ja planowałem jechać jutro do Warszawy, zawieść zaświadczenie o niekaralności i mieć z głowy.
Jakieś rady odnośnie do takiej drogi?


Zadzwoń wcześniej do KNF. Może być tak, ze przyjedziesz i nie będzie jeszcze gotowego zaświadczenia, że zdałeś egzamin, co będzie równoznaczne z pocałowaniem klamki. Do wniosku należy dołączyć kopię zaświadczenia, że zdałeś, zrobić drobne opłaty administracyjne, dodać kolejne zdjęcie, zaświadczenie o niekaralności. Pamiętaj, że to są urzędnicy i jako urzędnicy mają narzucone określone procedury...
Za tę wiadomość podziękował(a): #.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #7759 przez Igor
Replied by Igor on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
Panie Mariuszu,

Jaki jest według Pana szacunkowy czas przygotowania do DI 1? (Jestem świeżo po zdaniu mpw)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 6 miesiąc temu #7760 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.

Panie Mariuszu,

Jaki jest według Pana szacunkowy czas przygotowania do DI 1? (Jestem świeżo po zdaniu mpw)


Witam Panie Igorze,

Bezpośrednio po MPW oceniam, że na poszczególne etapy DI potrzeba:
- DI-1 - 300h
- DI-2 - 300h
- DI-3 - 100h

Łącznie szacuję, że na całe DI potrzeba ok. 700h.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu - 7 lata 5 miesiąc temu #7765 przez maciek3108
Replied by maciek3108 on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
Dostaliście już może list od KNF z wynikiem egzaminu?

14.11.2016 - dzisiaj dostałem list jak coś
Ostatnia7 lata 5 miesiąc temu edycja: maciek3108 od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu - 7 lata 5 miesiąc temu #7770 przez #.
Replied by #. on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.

Dostaliście już może list od KNF z wynikiem egzaminu?

14.11.2016 - dzisiaj dostałem list jak coś


Czy wszyscy mają już te listy? Bo u mnie dalej nic :(

No i też pytanie czy do mnie w ogóle ten list ma przyjść :D bo ja dzień czy dwa po wynikach pojechałem do KNF, dostałem to zaświadczenie o zdaniu i złożyłem te wszystkie papiery itd.
Ostatnia7 lata 5 miesiąc temu edycja: #. od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
7 lata 5 miesiąc temu #7771 przez maciek3108
Replied by maciek3108 on topic Egzamin MPW - 23.10.2016.
Ten list, który otrzymałem, to własnie zaświadczenie o zdaniu egzaminu i instrukcje co dalej trzeba zrobić. Także go nie dostaniesz jeśli już wszystko odebrałeś. Teraz ewentualnie samą licencje, na co mają 30 dni od wpisu o ile się nie mylę. Chociaż to też możesz odebrać osobiście w KNF jak mieszkasz w Warszawce :side:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.192 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.