MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Sens zostania maklerem

  • grimzie
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 2 miesiąc temu #6615 przez grimzie
Sens zostania maklerem was created by grimzie
Witam wszystkich członków grupy.
Jestem studentem ostatniego roku studiów pierwszego stopnia na Uniwersytecie Łódzkim, kierunek Finanse i Rachunkowość. Od pewnego czasu zacząłem interesować się licencją maklerską. Chciałem dowiedzieć się czy przy obecnym stanie na rynku oraz postępującej informatyzacji jest sens poświęcać czas na naukę do tego egzaminu. W przyszłości chciałbym podejśc również do egzaminu na DI, a po osiągnieciu odpowiednich umiejętności jezykowych CFA. Mam dopiero 21 lat także z mojego punktu widzenia MPW to dobra "rozgrzewka". Nie oczekuje że od razu ktoś przyjmie mnie do dużego DM i zaoferuje olbrzymie pieniądze . Chciałbym pracować i móc sie w pełni samemu utrzymać + przygotowywać się do dalszych egzaminów i szkolić angielski. Oczywiście pomysł na MPW nie wział sie znikąd. Interesuje się światowym rynkiem finansowym a samo inwestowanie na GPW nie jest mi obce. Zapraszam do dyskusji szczególnie osoby "z branży"
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #6616 przez Roubini
Replied by Roubini on topic Sens zostania maklerem
Sens jest zawsze i uważam, że to dobry pomysł na start. Temat licencji/certyfikatów był już wałkowany, poczytaj tutaj:

www.maklers.pl/forum/luzne-tematy/374-di-vs-cfa#6394

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • grimzie
  • Autor
  • Gość
  • Gość
8 lata 2 miesiąc temu #6617 przez grimzie
Replied by grimzie on topic Sens zostania maklerem
Czytałem to już aczkolwiek wiem, że na forum jest kilka osób, które otrzymały licencję MPW po październikowym egzaminie. Może któraś z tych osób wypowie się jak wygląda jej sytuacja w tym momencie. Czy znalazła jakaś pracę, czy dalej szuka, czy jest zadowolona lub też nie ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #6618 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Sens zostania maklerem
Kolego, egzamin to przede wszystkim walka z własnymi słabościami i czasem, sens jest zawsze. Zawsze warto sobie powiedzieć: zrobiłem to !!! Musisz odpowiedzieć sobie na pytanie co chcesz sam zrobić, na forum nikt Ci nie pomoże znaleźć własnej drogi.
Pamiętaj jednak, że Makler to po prostu pośrednik, najwięcej ofert pracy masz w POKach, których jest coraz mniej lub na private bankingu, jednak na takich stanowiskach ważne są trzy rzeczy: Sprzedaż, Sprzedaż, Sprzedaż.

Pozdrawiam,
A.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #6628 przez admin
Replied by admin on topic Sens zostania maklerem
Licencja MPW przydaje się często jako certyfikacja wiedzy.

Ostatnie wieści z rynku warszawskiego dla osoby z licencją MPW bez doświadczenia. Stawka waha się w granicach 5.000-6000zł brutto. Sądzę, że całkiem dobrze jak na początek. Oczywiście są firmy, które chcą wykorzystać rynek pracy i proponują "psie grosze". Moim zdaniem należy odrzucać te oferty i dążyć do chodzenia na jak najwięcej rozmów kwalifikacyjnych.

Sprzedaż nie zawsze. Często nowi MPW pracują w back-office. Dość nudne, ale to nie sprzedaż...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 2 miesiąc temu #6629 przez Roubini
Replied by Roubini on topic Sens zostania maklerem
Zgadzam się z adminem, MPW daje świętną baze startową i często może istotnie pomóc w rekrutacji na stanowisko niekoniecznie związane z obrotem papierami wartościowymi.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.139 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.