MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Róznica pomiędzy AFI a MPW

Więcej
8 lata 11 miesiąc temu #5901 przez Quantum
Róznica pomiędzy AFI a MPW was created by Quantum
Witam,

Mam pytanie z zakresu zasad współpracy z firmami inwestycyjnymi przez AFI i MPW.

Wiem, że AFI prowadzący działalność gospodarczą jako osoba fizyczna czy prawna może reprezentować (mieć podpisaną umowę współpracy) tylko z 1 firmą inwestycyjną i w jej imieniu zawierać umowy z zakresu oferowanych przez nią produktów/usług.

Pytanie natomiast jak to ma się w przypadku MPW? Czy MPW może jednocześnie reprezentować kilka firm inwestycyjnych / mieć podpisane kilka umów współpracy i nie koniecznie z zakresu pośrednictwa w zawieraniu transakcji na GPW, ale np. z oferty FIZ czy TFI?

Będę wdzięczny za odpowiedź.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
8 lata 10 miesiąc temu #5907 przez admin
Replied by admin on topic Róznica pomiędzy AFI a MPW

Witam,

Mam pytanie z zakresu zasad współpracy z firmami inwestycyjnymi przez AFI i MPW.

Wiem, że AFI prowadzący działalność gospodarczą jako osoba fizyczna czy prawna może reprezentować (mieć podpisaną umowę współpracy) tylko z 1 firmą inwestycyjną i w jej imieniu zawierać umowy z zakresu oferowanych przez nią produktów/usług.

Pytanie natomiast jak to ma się w przypadku MPW? Czy MPW może jednocześnie reprezentować kilka firm inwestycyjnych / mieć podpisane kilka umów współpracy i nie koniecznie z zakresu pośrednictwa w zawieraniu transakcji na GPW, ale np. z oferty FIZ czy TFI?

Będę wdzięczny za odpowiedź.


AFI jest takim pół-przedsiębiorcą. Jako AFI możesz prowadzić działalność na swój rachunek, ale tylko na rzecz firmy inwestycyjnej. Wraz z firmą inwestycyjną odpowiadasz solidarnie za zobowiązania wobec klienta.

MPW nie jest zawodem wolnym. Aby móc wykonywać czynności maklerskie, nie wystarczy sama licencja MPW, lecz również musisz być zatrudnionym w firmie inwestycyjnej. Jednocześnie MPW (a także DI) ma wbudowaną w sobie licencję AFI (tj. mając licencję MPW lub DI), możesz na życzenie Twoje we współpracy z firmą inwestycyjną być też AFI (nie musisz zdawać egzaminu AFI).

Posiadając MPW lub DI możesz teoretycznie pracować w kilku firmach inwestycyjnych jednocześnie (jeśli nie jesteś członkiem ZMiD). Pytanie tylko co na to powiedzą Twoi potencjalni pracodawcy, gdyż może pojawić się wtedy konflikt interesów...
Za tę wiadomość podziękował(a): Quantum

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.116 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.