MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

zadanie 108. 26.10.2014

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #5327 przez motin
zadanie 108. 26.10.2014 was created by motin
Witam.
Mam problem z uzasadnieniem odp C do zadania 108. Prosiłbym o komentarz dlaczego to nie jest odp A
Z góry dziękuje za pomoc

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #5328 przez erbi
Replied by erbi on topic zadanie 108. 26.10.2014
Po cenie 100 oraz w przedziale 100,05+ realizacja wynosi 100 szt.
Przy cenie 100 zostaje 50 szt niezrealizowane, a po wyższej cenie realizuje się całość (minimalizacja różnicy między liczbą instrumentów finansowych w zleceniach sprzedaży i zleceniach kupna możliwych do zrealizowania po określonym kursie)

pzdr
Za tę wiadomość podziękował(a): motin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #5329 przez motin
Replied by motin on topic zadanie 108. 26.10.2014
Dziękuje za fatygę, ale ze względu na moją małą wiedzę w tym temacie prosiłbym o bardziej wnikliwą analizę tego zadania np. dlaczego odpowiedzią prawidłową jest kurs, który nie jest nawet zasugerowany w arkuszu zleceń? Tak jak już wspomniałem jestem żółtodziobem w tym temacie i stawiam dopiero pierwsze kroki dlatego bardzo prosiłbym o rozłożenie tego zadania na części pierwsze, bardzo by mi to ułatwiło życie.
Pozdrawiam

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 3 miesiąc temu #5333 przez Siwy1111
Replied by Siwy1111 on topic zadanie 108. 26.10.2014
Podstawa w tych zadaniach: rozpisanie na kartce, chodzi mi właśnie o to jak stwierdzasz "....odpowiedzią prawidłową jest kurs, który nie jest nawet zasugerowany w arkuszu zleceń..." Szukasz kursu otwarcia więc jak najbardziej kursem otwarcia może być coś co nie jest bezpośrednio zasugerowane. Wracając, rozlipsujesz sobie na kartce i tak pomiędzy PKC a 100 jest nieskończona ilość kursów, z przedziałem <100,5; nieskończoność), później 100,00, 99,99 przedział <99.98;99,96> itd.... dopisujesz do tego wolumeny, później robisz skumulowane wolumeny do każdego kursu i wybierasz taki który minimalizuje różnice, maksymalizuje obrót i jest najbliższy kursowi odniesienia. Tego typu aspekty są opisane w SZoGu, polecam wnikliwe przeczytanie, rozumiem że uczysz się sam więc tym bardziej wnikliwe, a nawet super wnikliwe :)
Poza tym poszukaj w wątku z poprzedniego egzaminu (MPW 10.2014) tam tego typu zadania były rozkładane wielokrotnie przez wielu użytkowników i gwarantuje, że znajdziesz coś dla siebie :) Jak już to zrobisz to w 100% będziesz w stanie zrozumieć co Kolega erbi napisał :)

pozdrawiam
Za tę wiadomość podziękował(a): motin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.133 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.