MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW - 29.03.2015

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #5646 przez Comb
Replied by Comb on topic Egzamin MPW - 29.03.2015
Zaproponuje w 51 odpowiedz D. Moze sie mylę ale w obrocie piszą co do instrumentów Skarbu o rejestrze papierow wartosciowych. Moze sie mylę jak inwestor ale pochodne wydaje mi sie tez sa rejestrowane na rachunku.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #5647 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 29.03.2015

W jeszcze 1 bardzo silne miejsce dałem to do weryfikacji. Zapis w SZOG nie jest do końca jednoznaczny.

Rozważane jako dobre odpowiedzi wciąż pozostają A i B.


Jednak prawdopodobnie A:

Kluczowy jest ten fragment SZOG: "Zlecenie to po ujawnieniu w arkuszu zleceń otrzymuje priorytet czasu przyjęcia według czasu przyjęcia na giełdę."

Porównajcie to z zapisem SZOG dotyczącym STOP: "O kolejności aktywacji zleceń STOP decyduje limit aktywacji zlecenia, a w przypadku zleceń z tym samym limitem aktywacji czas przyjęcia zlecenia na giełdę."

Czyli zapis "czas przyjęcia na giełdę" oznacza moment składania zlecenia WNZ/STOP, a nie moment pokazania się zlecenia w arkuszu...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #5648 przez jotuzet
Replied by jotuzet on topic Egzamin MPW - 29.03.2015

Mam pytanie propo zadania 50. Czy pierwsze zlecenie nie uaktywni się w arkuszu po rozpoczęciu zamknięcia, przez co spadnie pod zlecenie czwarte.

Wtedy realizacja była by następująca:

6 Sprzedaż - 4 Kupno, 50 szt.
6 Sprzedaż - 1 Kupno, 50 szt.

Odpowiedź: B

Jak myślicie?


Sądzę, że masz rację. Zad. 50 robiłem ok. północy... ech.

Po dokładnej analizie zmieniam odpowiedź na B.


"Zlecenie z oznaczeniem WNZ jest ważne do zakończenia fazy zamknięcia, w dniu w którym zostało złożone na giełdę.

Zlecenie to po ujawnieniu w arkuszu zleceń otrzymuje priorytet czasu przyjęcia według czasu przyjęcia na giełdę."

Czy to nie oznacza, że WNZ przyjęte jako pierwsze pojawi się przed zleceniem nr 4?


Potwierdzam powyższe, tak też potwierdziłem w swoim źródle.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #5649 przez zimek92
Replied by zimek92 on topic Egzamin MPW - 29.03.2015
Mam pewne wątpliwości odnośnie 31. Nie powinno być C ? Z moich obliczeń wyszedł wynik 0,086747 także wydaje mi się iż po zaokrągleniu powinno być 9%.
Za tę wiadomość podziękował(a): Vukoo

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #5650 przez damian marcin
Replied by damian marcin on topic Egzamin MPW - 29.03.2015
a sprawdzałeś rozwiązanie w drugą stronę? podstawiając do wzoru. tylko jeśli podstawisz 8% to Ci wyjdzie ROE 13%

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #5651 przez Vukoo
Replied by Vukoo on topic Egzamin MPW - 29.03.2015

Mam pewne wątpliwości odnośnie 31. Nie powinno być C ? Z moich obliczeń wyszedł wynik 0,086747 także wydaje mi się iż po zaokrągleniu powinno być 9%.



B jest dobrze :)

13% = 6% +5x(6% - 5%x(1-T))
7%= 30% -25% +25%t
2%= 25%t
T= 8%

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #5652 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 29.03.2015

Mam pewne wątpliwości odnośnie 31. Nie powinno być C ? Z moich obliczeń wyszedł wynik 0,086747 także wydaje mi się iż po zaokrągleniu powinno być 9%.


Pokaż schemat obliczeń, który doprowadził Ciebie do tego wyniku. Mi wychodzi 8%.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #5653 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 29.03.2015

Zaproponuje w 51 odpowiedz D. Moze sie mylę ale w obrocie piszą co do instrumentów Skarbu o rejestrze papierow wartosciowych. Moze sie mylę jak inwestor ale pochodne wydaje mi sie tez sa rejestrowane na rachunku.


Podaj proszę podstawę prawną z ustawy o obrocie, potwierdzającą Twoją odpowiedź D...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #5654 przez zimek92
Replied by zimek92 on topic Egzamin MPW - 29.03.2015
Podstawiłem 8 i 9 % do wzoru i wyniki były 0,05986 dla 9 % i 0,06028 dla 8 % z czego bliżej do 0,06 jest temu wynikowi z podstawionym 9%.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 1 miesiąc temu #5655 przez zimek92
Replied by zimek92 on topic Egzamin MPW - 29.03.2015
Najpierw obliczyłem wagi dla kapitału obcego i własnego wyszło odpowiednio po 0,83 i 0,17 następnie: 0,06=0,83*0,05*(1-T)+0,17*0,13 Obliczyłem i wyszedł mi właśnie wynik T=0,086747

Czy może popełniłem jakiś błąd ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.191 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.