MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW - 30.03.2014r.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #3950 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 30.03.2014r.
Zestaw 3 już dostępny:

maklers.pl/321-egzamin-mpw-2014-03-30-rozwiazania

Zestaw 2 jednak nie dotarł...

Brakuje zestawów 2 i 4.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #3951 przez gekko
Replied by gekko on topic Egzamin MPW - 30.03.2014r.
Wysłałem jeszcze raz na maila zestaw 2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #3952 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 30.03.2014r.
Ok,

Zestaw 2 już mam śliczny.

Brakuje zestawu 4.

I jak ktoś ma bardzo dobrą jakość to będę wdzięczny za zestaw 1, bo mi się oczy mocno zmęczyły, rozwiązując to co otrzymałem, a bardzo dobra jakość przyda się nam bardzo...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #3953 przez Przemysla_Czernecki
Replied by Przemysla_Czernecki on topic Egzamin MPW - 30.03.2014r.

Dzięki za odpowiedzi.

Według Twojego klucza 174 pkt więc jest okej, w tym 3 pytania, na które nie wiem czemu źle odpowiedziałem i byłby pewniejszy wynik. Mam nadzieję, że rozwiązania się pokryją, jak było w historii? :)

Mam dwie uwagi/pytania:

Pytanie 48.

KSH art 208 -
jakbyś mógł zerknąć, albo dał odnosik do swojej odpowiedzi bo nie mogę znaleźć....

Pytanie 4.

To przypadkiem nie przyda się co niżej?

Ustawa o obrocie art. 106 -
1a. W przypadku pośredniego nabycia lub objęcia akcji domu maklerskiego, zawiadomienia, o którym mowa w ust. 1, dokonuje podmiot dominujący w grupie kapitałowej oraz podmiot zamierzający dokonać czynności prawnej, której skutkiem będzie bezpośrednie lub pośrednie nabycie lub objęcie akcji domu maklerskiego.


art 371 ksh

"Uchwały zarządu zapadają bezwzględną większością głosów, chyba że statut stanowi inaczej. Statut może przewidywać, że w przypadku równości głosów decyduje głos prezesa zarządu, jak również przyznawać mu określone upraw-nienia w zakresie kierowania pracami zarządu."

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #3954 przez krystian.lemanski
Replied by krystian.lemanski on topic Egzamin MPW - 30.03.2014r.
Zestaw 1 pytanie 114 (dotyczące obligacji C i D)
Jajuga s. 137

Napewno C ?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #3955 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 30.03.2014r.

Dzięki za odpowiedzi.

Według Twojego klucza 174 pkt więc jest okej, w tym 3 pytania, na które nie wiem czemu źle odpowiedziałem i byłby pewniejszy wynik. Mam nadzieję, że rozwiązania się pokryją, jak było w historii? :)

Mam dwie uwagi/pytania:

Pytanie 48.

KSH art 208 -
jakbyś mógł zerknąć, albo dał odnosik do swojej odpowiedzi bo nie mogę znaleźć....

Pytanie 4.

To przypadkiem nie przyda się co niżej?

Ustawa o obrocie art. 106 -
1a. W przypadku pośredniego nabycia lub objęcia akcji domu maklerskiego, zawiadomienia, o którym mowa w ust. 1, dokonuje podmiot dominujący w grupie kapitałowej oraz podmiot zamierzający dokonać czynności prawnej, której skutkiem będzie bezpośrednie lub pośrednie nabycie lub objęcie akcji domu maklerskiego.


art 371 ksh

"Uchwały zarządu zapadają bezwzględną większością głosów, chyba że statut stanowi inaczej. Statut może przewidywać, że w przypadku równości głosów decyduje głos prezesa zarządu, jak również przyznawać mu określone upraw-nienia w zakresie kierowania pracami zarządu."


Pytanie 48.

Czemu sięgasz do KSH?

W treści zadania jest wyraźnie napisane: "Zgodnie z ustawą o nadzorze nad rynkiem finansowym..."

UoRF - art.11, pkt.2

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #3956 przez Przemysla_Czernecki
Replied by Przemysla_Czernecki on topic Egzamin MPW - 30.03.2014r.
wg mnie C jest OK

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #3958 przez Przemysla_Czernecki
Replied by Przemysla_Czernecki on topic Egzamin MPW - 30.03.2014r.

Dzięki za odpowiedzi.

Według Twojego klucza 174 pkt więc jest okej, w tym 3 pytania, na które nie wiem czemu źle odpowiedziałem i byłby pewniejszy wynik. Mam nadzieję, że rozwiązania się pokryją, jak było w historii? :)

Mam dwie uwagi/pytania:

Pytanie 48.

KSH art 208 -
jakbyś mógł zerknąć, albo dał odnosik do swojej odpowiedzi bo nie mogę znaleźć....

Pytanie 4.

To przypadkiem nie przyda się co niżej?

Ustawa o obrocie art. 106 -
1a. W przypadku pośredniego nabycia lub objęcia akcji domu maklerskiego, zawiadomienia, o którym mowa w ust. 1, dokonuje podmiot dominujący w grupie kapitałowej oraz podmiot zamierzający dokonać czynności prawnej, której skutkiem będzie bezpośrednie lub pośrednie nabycie lub objęcie akcji domu maklerskiego.


art 371 ksh

"Uchwały zarządu zapadają bezwzględną większością głosów, chyba że statut stanowi inaczej. Statut może przewidywać, że w przypadku równości głosów decyduje głos prezesa zarządu, jak również przyznawać mu określone upraw-nienia w zakresie kierowania pracami zarządu."


Pytanie 48.

Czemu sięgasz do KSH?

W treści zadania jest wyraźnie napisane: "Zgodnie z ustawą o nadzorze nad rynkiem finansowym..."

UoRF - art.11, pkt.2


masz rację

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #3959 przez krystian.lemanski
Replied by krystian.lemanski on topic Egzamin MPW - 30.03.2014r.
Im wyższe oprocentowanie obligacji tym wyższa wypukłość (przy tej samej stopie dochodu i tym samym duration) - Późno jest i nawet jak czytam to nie jestem pewien.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 miesiąc temu #3960 przez gekko
Replied by gekko on topic Egzamin MPW - 30.03.2014r.
Jeszcze dosłałem jeden plik, zauważyłem że zabrakło kilka pytań

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.207 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.