MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW - 30.03.2014r.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #4274 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 30.03.2014r.
Teoretycznie można jeszcze sprawę wytoczyć KNFowi w Sądzie Administracyjnym...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 2 tygodni temu #4275 przez Meen
Replied by Meen on topic Egzamin MPW - 30.03.2014r.
chyba nikt się tego nie podejmie.

Boli 159 pkt. ale trzeba podejść ponownie na jesień.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 tydzień temu #4310 przez PawełLewandowski
Replied by PawełLewandowski on topic Egzamin MPW - 30.03.2014r.
Nie martw się Meen,
miałem bardzo podobną sytuację w październiku - 158 pkt i, jak wiecie, wszystkie odwołania również rozpatrzono negatywnie.
Tym razem jednak nie miałem zbyt wiele czasu na naukę i w sumie poświęciłem tylko około 3 tygodnie na dokładniejszą powtórkę przed marcowym egzaminem. Z wcześniejszego nauczyłem się jak ważne są szczegóły i na nich się skoncentrowałem. (Do poprzedniego egzaminu czytałem w oryginale m.in. reilly'ego browna- znacznie bardziej kształcące niż polska, starsza wersja, ale ze względu na egzamin była to zupełnie błędna decyzja!SIC!) Skrupulatniej też przerobiłem testy na maklers.arslege.pl, co całkiem sprawnie odświeżało/utrwalało wiedzę i punktowało braki.

Nie był to wielki trud w porównaniu do wcześniejszego, a okazał się wystarczający.

Wszyscy, którzy mieliście wyniki z przedziału 150-159 - patrząc przez mój pryzmat, trzymajcie formę a październik, bez wątpienia, jest Wasz!
Za tę wiadomość podziękował(a): admin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 tydzień temu #4311 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 30.03.2014r.
Widziałem uzasadnienie Komisji odrzucenia kilku zadań w odwołaniu. Pożal się... W tłumaczeniu przy jednym zadaniu (ryzyko), Komisja zarzuca brak zrozumienia tematu. Moim zdaniem Komisja powinna zarzucić brak zrozumienia tematu głównie sobie!

W zadaniu z łączenia funduszy, Komisja sprytnie nawet nie wspomina o istnieniu załącznika z przepisami prawnymi i argumentuje, że ma prawo zapytać właściwie o wszystko co uzna za stosowne...

Moja opinia na podstawie wcześniejszych doświadczeń. Za dużo ludzi zdało przed odwołaniami (ponad 20%). Stąd Komisja nie chciała już podbijać odsetka tych co zdali. Prawdopodobnie, gdyby zdawalność przed odwołaniami wynosiła 15%, 1 lub 2 zadania byłyby uznane...

Słyszałem o 1 osobie, która chce walczyć z Komisją w Sądzie Administracyjnym, ale to z egzaminu MGT. Wróżę jej duże szanse! Tak samo może być z MPW, gdyż dobre zrozumienie tematu, podaważa sens logiczny zadanych pytań przez Komisję i podążanie na skróty za cytatami z Jajugi. Tylko pytanie. Kto chce się ciągać z KNF po sądach???

Moje obserwacje osób, które znalazły się tuż pod progiem i nie dały rady przejść przez fazę odwołań, są takie, że jak te osoby cisną i nie poddają się to bez problemu zdają kolejny egzamin. Często są to genialne wyniki typu 1 miejsce lub 2 miejsce i wynik powyżej 190-200 pkt...

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 tydzień temu #4315 przez Roubini
Replied by Roubini on topic Egzamin MPW - 30.03.2014r.
Zgadzam się z tym co pisze Paweł.

Trzeba przeanalizować ostatni test i wyciągnąć wnioski. Sprawdzić co nie zagrało, tak jak powinno, co umieliśmy dobrze, a co słabo. Następni zrobić mocną powtórkę i skupić się na tych słabszych obszarach i kolejny termin jest Wasz.

Nie ma też sensu w mojej opinii wojować z KNFem. Sprawa w sądzie administracyjnym potrwa, a raptem za kilka miesięcy kolejny egzamin, więc lepiej ten czas przeznaczyć na efektywną naukę ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 tydzień temu #4317 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 30.03.2014r.
Pierwsi nowi maklerzy, już wpisani na listę MPW!

www.knf.gov.pl/Images/Lista_MPW_06052014_tcm75-6289.pdf

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 1 tydzień temu - 10 lata 1 tydzień temu #4318 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 30.03.2014r.
Najnowszy test MPW, już dostępny na stronie internetowej:

KNF: www.knf.gov.pl/Images/Test_MPW_30032014_tcm75-37888.pdf
Maklers: maklers.pl/mpw/darmowe/testy-z-lat-ubieglych

Rozwiązania zadań z ostatniego testu MPW, są już dostępne w ofercie Maklers.pl (z naszymi produktami). W przyszłym tygodniu, rozwiązania zadań z najnowszego testu, zostaną też udostępnione w systemie www.Maklers.Arslege.pl
Ostatnia10 lata 1 tydzień temu edycja: admin od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 6 dni temu #4326 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW - 30.03.2014r.
Testy www.maklers.arselge.pl, zaktualizowane już o najnowszy test MPW (30.03.2014)!

Cena do końca 2014 -> bez zmian!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4382 przez dawszr
Replied by dawszr on topic Egzamin MPW - 30.03.2014r.
Czy to postępowanie administracyjne związane z przyznawaniem licencji zawsze tyle trwa ? Zaczynam się stresować, że coś poszło nie tak ( list zaginął ? ).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
9 lata 11 miesiąc temu #4383 przez Roubini
Replied by Roubini on topic Egzamin MPW - 30.03.2014r.
Dzisiaj dostałem pisemną decyzję o wpisie na liste i nawet uaktualniono ją dzisiaj o kilka nazwisk, w tym moje :-)

Jeśli nie masz żadnego kontaktu ze strony KNFu, skontaktuj się z p. Iwoną o której mowa na tej informacji, którą dostałeś wraz z zaświadczeniem o zdanym egzaminie.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.181 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.