MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI-1 21.10.2018

Więcej
6 lata 1 tydzień temu #9060 przez admin
Egzamin DI-1 21.10.2018 was created by admin
Zachęcam do dyskusji wszystkich podchodzących do egzaminu DI-1, który odbędzie się prawdopodobnie w październiku 2018r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu - 5 lata 11 miesiąc temu #9090 przez Malwina
Replied by Malwina on topic Egzamin DI-1 21.10.2018
Witam, poważnie myślę nad przystąpieniem do egzaminu na DI. Jednak zastanawia mnie to jak powinnam dokładnie rozłożyć naukę. Czy ucząc się do pierwszego etapu powinnam tez przygotowywać się (oczywiście w mniejszym stopniu) do drugiego? W końcu na drugi etap mamy bardzo mało czasu, a jest on w zasadzie najcięższy.
Ostatnia5 lata 11 miesiąc temu edycja: Malwina od.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #9091 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 21.10.2018

Witam, poważnie myślę nad przystąpieniem do egzaminu na DI. Jednak zastanawia mnie to jak powinnam dokładnie rozłożyć naukę. Czy ucząc się do pierwszego etapu powinnam tez przygotowywać się (oczywiście w mniejszym stopniu) do drugiego? W końcu na drugi etap mamy bardzo mało czasu, a jest on w zasadzie najcięższy.


Malwino,

Tak naprawdę wiele zależy od tego czy chcesz się zmierzyć samodzielnie z tematem, czy np. ze wsparciem firmy szkoleniowej.

Samodzielna walka może być dość czasochłonna, aczkolwiek masz możliwość z bardzo szczegółowym wgryzaniem się w temat. Moim zdaniem może jednak pochłonąć ona mnóstwo czasu - być może 3 razy więcej niż z gotowcem w postaci pakietu czy kursu wideo, które prowadzą za rączkę.

Z gotowcem musisz liczyć po MPW:
- ok. 300h na DI-1
- min. 200h na DI-2 + konieczne jest szczęście! Tak - szczęście, gdyż mimo wpakowanych godzin nauki i sporej dawki wiedzy jaką zdobędziesz przy okazji nauki, prace egzaminacyjne są oceniane w sposób bardzo subiektywny. 200h to absolutne minimum i to z gotowcem w postaci pakietu - czasem ludzie mają po prostu szczęście ucząc się pobieżnie (nie sposób dokładnie przerobić całej tematyki w tak krótkim czasie) i zdając egzamin - i tu jest właśnie ten obszar, gdzie bezpośrednio po DI-1 nie mając czasu, idziesz na DI-2 pobieżnie przygotowana i zdajesz...
- min. 100h na DI-3 i obecnie znowu ten sam case co na DI-2

W przypadku tradycyjnej ścieżki zdobywania licencji DI (zdawania egzaminów), trzeba przygotować się na drogę przez mękę. Bywa, że ludzie walczą z tym papierkiem po kilka lat (rekordzista, o którym wiem - 8 lat). Szczęściarzem jest ten, który zamyka cały proces w ciągu 1 roku.

Pozdrawiam,

Admin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #9092 przez Malwina
Replied by Malwina on topic Egzamin DI-1 21.10.2018
Jeśli się tego podejmę to z pewnością będę skorzystam z kursu maklers, to nie podlega wątpliwości.
Dziękuję za odpowiedź :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #9093 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 21.10.2018

Jeśli się tego podejmę to z pewnością będę skorzystam z kursu maklers, to nie podlega wątpliwości.
Dziękuję za odpowiedź :)


Gorąco zachęcam :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 11 miesiąc temu #9094 przez matoch
Replied by matoch on topic Egzamin DI-1 21.10.2018
Jeżeli masz taką możliwość to ucz się do DI2 wcześniej, już na etapie przygotowań do DI1. Ja tak niestety nie zrobiłem i potem tego czasu mi bardzo brakowało (4 tygodnie jakie zostaje po zdaniu DI1 to po prostu za mało).

I koniecznie zaopatrz się w Superpakiet od Maklers - czasu jest mało, a dostając tak rozbudowane narzędzie można dużo czasu zaoszczędzić!
Za tę wiadomość podziękował(a): admin, Malwina

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu #9159 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 21.10.2018
Jest już znany termin najbliższego egzaminu DI-1.

Egzamin ten odbędzie się 21.10.2018r.

Link: dziennikurzedowy.knf.gov.pl/DU_KNF/2018/11/akt.pdf

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu #9165 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-1 21.10.2018
Nowy komunikat: dziennikurzedowy.knf.gov.pl/DU_KNF/2018/12/akt.pdf

Doszły punkty:
1.5.12. Zasady działania podmiotów zarządzających alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi mających siedzibę na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej oraz zasady prowadzenia na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej działalności przez podmioty zarządzające alternatywnymi funduszami inwestycyjnymi mające siedzibę w państwie członkowskim albo w państwie trzecim.
1.5.13. Tajemnica zawodowa.
1.5.14. Inne organy funduszy inwestycyjnych (rada inwestorów, zgromadzenie inwestorów, zgromadzenie uczestników).

I nic więcej! :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu #9170 przez konrad1
Replied by konrad1 on topic Egzamin DI-1 21.10.2018
Polecam zakup zbiorki zadań DI2+DI3 co kosztuje niecałe 300zł, a pomaga bardzo dużo. Ja sam po średnio zdanej DI1 - ok 145pkt, zdałem DI2 po raptem 4-5tygodniach nauki (normalnie pracując na cały etat itd.), i uważam, że byłem wystarczająco przygotowany.



Jeżeli masz taką możliwość to ucz się do DI2 wcześniej, już na etapie przygotowań do DI1. Ja tak niestety nie zrobiłem i potem tego czasu mi bardzo brakowało (4 tygodnie jakie zostaje po zdaniu DI1 to po prostu za mało).

I koniecznie zaopatrz się w Superpakiet od Maklers - czasu jest mało, a dostając tak rozbudowane narzędzie można dużo czasu zaoszczędzić!

Za tę wiadomość podziękował(a): admin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
5 lata 8 miesiąc temu #9183 przez stoqq
Replied by stoqq on topic Egzamin DI-1 21.10.2018
Hej!

Mam pytanie odnośnie książki - A. Chłopecki, M. Dyl, M. Michalski, L. Sobolewski, A. Szumański, I. Weiss – „System Prawa Prywatnego. Prawo papierów wartościowych. Tom 19”. C.H. Beck 2006 - czy warto ją kupować? Książka za prawie 300 zł z 2006 roku... i zastanawiam się czy ktoś z Was może z niej korzystał i powie czy warto? :)

Pozdrawiam!

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.118 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.