MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI-2 10.12.2017

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #8694 przez Bartłomiej Bąk
Replied by Bartłomiej Bąk on topic Egzamin DI-2 10.12.2017
W pierwszym ambra, w drugim beta aktywów, wacc i sprawdzenie opłacalności projektu inwestycyjnego, w trzecim opcje na futures i granice, w czwartym obligacja zamienna z opcją przymusowej konwersji a w piątym truskawka na torcie - analiza portfeli wskaźnikami Sharpea, Treynora, metodą dyferencjalną i dwa bonusy po 30 punktów od Famy (dywersyfikacja i selektywność netto, oba po 30 punktów).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #8695 przez michalk
Replied by michalk on topic Egzamin DI-2 10.12.2017
Generalnie do zdania czy nie?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #8696 przez Kubeczeq
Replied by Kubeczeq on topic Egzamin DI-2 10.12.2017
Przez cały egzamin szło się dosyc przyjemnie. Kilka rzeczy dały do zastanowienia (jak np. przymusowa konwersja), ale generalnie po chwili namysłu szło coś wykombinować. Nastawienie całkiem pozytywne do momentu ujrzenia dwóch ostatnich podpunktow ostatniego zadania - dywersyfikacja i selektywność netto. Podobno pojawiło się na egzaminie w jednym bodajże 2004 roku. Razem dało to 60 punktów. W moim przypadku chyba niestety przekreśli egzamin.

Po opiniach po egzaminie mogę stwierdzić, ze nie jestem jedyny w takiej sytuacji.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #8697 przez Bartłomiej Bąk
Replied by Bartłomiej Bąk on topic Egzamin DI-2 10.12.2017
Było dwa lata wcześniej. Odczucia mam podobne.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #8698 przez Sylwio
Replied by Sylwio on topic Egzamin DI-2 10.12.2017
U mnie tak samo zad. 5 mnie zaskoczyło. Coś tam popisałem, ale na pewno nie to o co komisji chodziło także do zobaczenia za 6 mc. :(

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #8699 przez konrad1
Replied by konrad1 on topic Egzamin DI-2 10.12.2017
to samo, wszystko szło jak w bajce, już witałem się z gąską, a tu jakiś babol za 60 pkt w zadaniu 5. Masakra.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #8700 przez Sylwio
Replied by Sylwio on topic Egzamin DI-2 10.12.2017
w 2002 roku było to testowane ostatni podpunkt zadania z zarządzania portfelem.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #8701 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-2 10.12.2017
Głowa do góry! Ktoś zda. Część zda też tradycyjnie w odwołaniach. :)

Na razie trzeba poczekać na oficjalne wyniki. Tradycyjnie jak tylko otrzymacie skany w pdf, zachęcamy do ich przesłania na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., abyśmy mogli opracować modelowe rozwiązania.

Trzymam kciuki za Wszystkich, a szczególnie mocno za Klientów Maklers! :)

Co do liczebności na egzaminie DI-2, to tego należy się spodziewać, wraz z postępującą deregulacją licencji DI, zainteresowanie licencją DI, jest coraz niższe. Na ostatnim egzaminie DI-1 też było rekordowo mało kandydatów.

Moim zdaniem, jak jesteście już mocno zaangażowani w proces zdobycia licencji DI, należy ją zdobyć jak najszybciej.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #8702 przez michalk
Replied by michalk on topic Egzamin DI-2 10.12.2017

Co do liczebności na egzaminie DI-2, to tego należy się spodziewać, wraz z postępującą deregulacją licencji DI, zainteresowanie licencją DI, jest coraz niższe. Na ostatnim egzaminie DI-1 też było rekordowo mało kandydatów.


Co do deregulacji to mam nadzieję, że dla osób np. zajmujących się rekrutacją w TFI bardziej "wartościowymi" kandydatami będą posiadacze licencji DI, którzy zdawali egzaminy w KNF, a nie ukończyły jakieś tam " akredytowane" studia w Krakowie ...

Widzimy się w maju ;) !

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 4 miesiąc temu #8703 przez Bernard Madoff
Replied by Bernard Madoff on topic Egzamin DI-2 10.12.2017
Obecnie pracuję w jednym z biur maklerskich i powiem Ci, że jak opowiadałem o zmianach w nadawaniu licencji DI, to myśleli, że żartuję ;) Także świadomość zmian nie jest duża.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.208 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.