MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin DI-2 21.05.2017

Więcej
7 lata 2 miesiąc temu #7849 przez admin
Egzamin DI-2 21.05.2017 was created by admin
Zapraszam do dyskusji na temat egzaminu DI-2, który odbędzie się prawdopodobnie w maju 2017r.

Termin egzaminu powinien być znany w kwietniu 2017r.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #8119 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-2 21.05.2017
Podbijam wątek.

Egzamin musi się odbyć najpóźniej 8 tygodni po egzaminie DI-1, czyli najpóźniej 21.05.2017.

Kto podchodzi do egzaminu? :)

Oczywiście polecam nasz Superpakiet DI2+3 Maklers.pl służący jako świetna pomoc w procesie nauki: maklers.pl/di/di2-3-superpakiet

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu - 6 lata 11 miesiąc temu #8140 przez Kijaszek
Replied by Kijaszek on topic Egzamin DI-2 21.05.2017
A tak inaczej: czesc mam na imie Maciek, jestem mpw, to jest moje drugie podejscie - do I nie podchodzilem. Mam problem z obligacjami, msr jeszcze nie probowalem. Przybylem do maklers.pl by zdobyc licencje DI ;)
Ostatnia6 lata 11 miesiąc temu edycja: Kijaszek od. Powód: Charakter

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #8167 przez TLK
Replied by TLK on topic Egzamin DI-2 21.05.2017
Dzien dobry,

Chcialbym zapytac o sklad komisji na DI2. Zauwazyjem ze zostala zmieniona na MPW czy tak samo będzie na egzaminach na doradcę?

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #8184 przez ludybek
Replied by ludybek on topic Egzamin DI-2 21.05.2017
ja podchodzę, zdałem DI-1 w październiku 2016, w grudniu do DI-2 nie podszedłem, teraz chyba spróbuję. Dopiero przerobiłem Hulla, robię zadania z pochodnych i w zasadzie mam po tygodniu na pozostałe bloki, trochę słabo z czasem..:/ Jak Wam idzie, jak nastawienie?:)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #8185 przez Bartłomiej Bąk
Replied by Bartłomiej Bąk on topic Egzamin DI-2 21.05.2017
Nastawienie całkiem dobre, zdałem DI1 wtedy co Ty, ale w październiku podchodziłem i niewiele brakowało żeby zdać (nie znałem jednego wzoru). :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #8186 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-2 21.05.2017
Dziś i jutro odbędą się ostatnie webinaria organizowane w ramach 6 urodzin Maklers.pl.

Zapraszamy na Warsztaty DI2+3 Maklers.pl na 2017 rok. Całość będzie nagrywana, ale nagranie zostanie udostępnione na życzenie jedynie Naszym Klientom, którzy kupili lub kupią Superpakiet DI2+3 Maklers.pl.

Start dziś o godz. 19:00.

Link do rejestracji: maklerspl.clickmeeting.pl/zdaj-egzamin-di2-oraz-di3/register

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #8187 przez Bartłomiej Bąk
Replied by Bartłomiej Bąk on topic Egzamin DI-2 21.05.2017
Szybkie pytanie o stopę cost of carry - w rozwiązaniu zadania 3 z listopada 2015 jest informacja, że stopa użyteczności nie wlicza się do stopy cost of carry, natomiast na tablicy wzorów już tak. Szczególnie chodzi mi o punkt II w którym podana jest wartość stopy użyteczności. Co mi umyka?

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #8188 przez Kijaszek
Replied by Kijaszek on topic Egzamin DI-2 21.05.2017
Ja mam cost of carry iż = (r+u)*T / faktycznie bez stopy użyteczności
gótówkowa to S*Q(ilość na jaki opiewa kontrakt)*(r+u)*T

Może to chodzi również o dobro konsumpcyjne a inwestycyjne. W przypadku drugiego nie ma stopy użyteczności.

Kolejne pytanie - definicje msr i mssf - brać bezpośrednio z nich czy z skryptów kpmg i deloitte ?
Skąd wziąć aktualne msr i mssf ? - Proszę o link

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
6 lata 11 miesiąc temu #8190 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin DI-2 21.05.2017

Szybkie pytanie o stopę cost of carry - w rozwiązaniu zadania 3 z listopada 2015 jest informacja, że stopa użyteczności nie wlicza się do stopy cost of carry, natomiast na tablicy wzorów już tak. Szczególnie chodzi mi o punkt II w którym podana jest wartość stopy użyteczności. Co mi umyka?


Spójrz najlepiej do Hulla - strony 75-79. Wzór ogólny lepiej zawsze zapamiętać ze stopą użyteczności, którą w razie potrzeby można wyzerować. Stopa użyteczności to korzyść wynikająca z fizycznego posiadania towaru (np. fizycznego posiadania pszenicy czy złota).

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.168 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.