MAKLERS.ARSLEGE.PL      DI.ARSLEGE.PL

Maklers.pl jest firmą szkoleniową (a nie inwestycyjną)

× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Doradcę Inwestycyjnego, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/di/darmowe/informacje-o-egzaminie.
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

DI - pożądana znajomość jakich działek prawa?

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #3324 przez lobuz
W jakich działkach prawa dobrze wyspecjalizować się doradcy inwestycyjnemu?
Moje pierwsze, bystre spostrzeżenie to prawo rynków kapitałowych.

Jakie jeszcze działki prawa są lub mogą być sprzężone z zawodem DI?
Rzucamy nazwę działki prawa, po czym krótko uzasadniamy dlaczego.

Pozdrawiam.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • SebastianOlchawa
  • SebastianOlchawa Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Yupi Łipi Łipi Łipi - Kaiser Wilhelm
Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #3327 przez SebastianOlchawa
Replied by SebastianOlchawa on topic DI - pożądana znajomość jakich działek prawa?
Rachunkowość przede wszystkim. Testy mówią dużo o akcentach na poszczególne ustawy. Nimi powinieneś się kierować.

Tak z kapelusza: Ustawa o rachunkwości perfect, następnie wszystkie MSR-y i MSSF-y
Następnie ustawa o obrocie, funduszach, ofercie etc. Nie są to trudne zagadnienia na DI, naprawde pytania są dość ogólne (nie to, co na maklera :) ).
Bardzo ważne są również rozporządzenia, często pomijane a mogą przeważyć wynik Di-1 na Twoją korzyść

To tak na szybko, zresztą chyba latał tutaj podobny temat.

Sprzedam Opla

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #3330 przez Roubini
Tak jak Sebastian już nadmienił prawo na DI jest dużo prostsze w porównaniu do MPW, jednak czasem potrafią zaskoczyć pytaniem z ustawy, której byś nigdy się nie spodziewał. Przykład? Ostatni DI1 i pytanie z ustawy o biegłych rewidendach ;-)

Najważniejsze to:
- o obrocie
- o ofercie
- KSH
- o nadzorze nad rynkiem fin. i kap.
- regulamin giełdy

+ etyka na blachę i wspomniana już wyżej rachunkowość.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • SebastianOlchawa
  • SebastianOlchawa Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Yupi Łipi Łipi Łipi - Kaiser Wilhelm
Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #3331 przez SebastianOlchawa
Replied by SebastianOlchawa on topic DI - pożądana znajomość jakich działek prawa?
A no właśnie - etyka. :)

Sprzedam Opla

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #3332 przez jezzu1
z etyki warto przerobić stare pytania, większość się dość regularnie powtarza. Btw, chyba są jakieś zmiany w etyce tak wynika ze strony ZMiD.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #3333 przez lobuz
Dziękuję za odpowiedzi, niemniej nie chodzi mi do końca o to.
Precyzuję:
Studiuję prawo, jestem na I roku. Będę podchodzić do egzaminu DI, chciałbym mieć licencję do końca studiów. Chcąc wykorzystać moje studia pod kątem DI - będę starać się, by wyspecjalizować się w jakiejś działce prawa, która będzie korzystnie skorelowana z licencją DI.

Na dzień obecny - prawo rynków kapitałowych.
Można też pomyśleć nad prawem bankowym, elementami prawa inwestycyjnego (niemniej tutaj przede wszystkim jest prawo budowlane, nieruchomości, stąd raczej to odpadnie), prawem energetycznym, wekslowym i czekowym, ogólnie gospodarczym i handlowym.

Co doradzacie? Chyba bezsprzecznie -> PRAWO RYNKU KAPITAŁOWEGO.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

  • SebastianOlchawa
  • SebastianOlchawa Avatar
  • Wylogowany
  • Platinum Member
  • Platinum Member
  • Yupi Łipi Łipi Łipi - Kaiser Wilhelm
Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #3334 przez SebastianOlchawa
Replied by SebastianOlchawa on topic DI - pożądana znajomość jakich działek prawa?
Wiesz co, chyba sam będziesz wiedział lepiej niz tu obecni; dlatego że np. prawo na maklera jest wpraedze bardzo rozbudowane, za to nic z niego nie wynika - natomiast na DI jest jego po porstu mało.
Ponieważ jestem biedny i nie mam pieniędzy więc szukam pracy na rynku kapitałowym - czytaj przeglądam internet. I w owym amerykańsko-brytyjskim wynalazku znalazłem kilka ofert pracy ewidentnie nie na moje nogi (progi). Były to oferty dla prawników zajmujących sie rynkami kapitałowymi. Moze to jest dobry trop?

www.pracuj.pl/praca/specjalista-ds-emisj...szawa,oferta,3233878
to tylko przykład, ale serio, widziałem już takie behemoty, że Matka Boska by się za głowę chwyciła (oczywiście o ile by Jezusa nie trzymała na rekach).

Sprzedam Opla

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #3335 przez lobuz

to tylko przykład, ale serio, widziałem już takie behemoty, że Matka Boska by się za głowę chwyciła (oczywiście o ile by Jezusa nie trzymała na rekach).


:lol:

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
10 lata 3 miesiąc temu #3336 przez Roubini
Zmiany są od pewnego czasu, ale nie są jeszcze wprowadzone w życie - przynajmniej tak obiło mi się o uszy ;-)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Czas generowania strony: 0.233 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- ponad 500 licencji MPW

- ponad 100 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.