× Wiele podstawowych informacji o egzaminie na Maklera Papierów Wartościowych, znajdziesz tutaj: www.maklers.pl/mpw/darmowe/informacje-o-egzaminie .
Na tym wątku znajdziesz wszelkie informacje bieżące dotyczące tego egzaminu.

Egzamin MPW 10.2019

Więcej
1 miesiąc 3 tygodni temu #9597 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW 10.2019

szymonpiotrkaras napisał: Czy ktokolwiek orientuje się czy spośród części prawnej zbliżają się jakieś nowelizacje ustaw do miesiąca przed egzaminem? Innymi słowy, czy wszelkie dokumenty zawarte w części wysyłkowej oraz informacje z kursu video - 8 edycji są i będą aktualne na dzień egzaminu?

Panie Szymonie,

Kurs wideo jest aktualny, aczkolwiek przepisy prawa są aktualizowane non-stop. Na chwilę obecną ostatnia aktualizacja ustawy o ofercie publicznej jest datowana na 10.04.2019: prawo.sejm.gov.pl/isap.nsf/download.xsp/...39/U/D20051539Lj.pdf . Do czasu egzaminu ustawa ta powinna być zakutalizowana o nowsze zapisy. Najlepiej sprawdzić ustawę zmieniającą ustawę i co dokładnie się zmieni. Jeśli zmian będzie dużo, warto wydruokować nowszą i uczyć się z nowszej ustawy, ale na tą chwilę nie jest ona jeszcze dostępna w ISAP. Sądzę, że warto to sprawdzić w okolicach połowy sierpnia.

Pozdrawiam,

Admin

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Więcej
1 miesiąc 1 dzień temu - 1 miesiąc 1 dzień temu #9601 przez Harni91
Replied by Harni91 on topic Egzamin MPW 10.2019
Witam wszystkich,

27.10.2019 podchodzę do egzamin po raz pierwszy.

Czytałem dość dużo na forum ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na następujące pytanie:

chciałbym się dowiedzieć, czy po złożeniu odwołania w sprawie np. pytania 1 i 2 (bo uznam, że te jestem w stanie uargumentować, że są niepoprawne) oraz jeżeli ktoś inny złoży odwołanie w sprawie innego pytania np. 3 (również ze względu na jego wadliwość), to po uwzględnieniu przez komisję odwołań oraz anulowaniu tych 3 zadań, to ja również dostaję 2 pkt "gratis" za to 3 zadanie? Czy może powinienem składać odwołanie potem odnośnie tego właśnie zadania?
Ostatnia1 miesiąc 1 dzień temu edycja: Harni91 od.

Więcej
1 tydzień 6 dni temu #9609 przez admin
Replied by admin on topic Egzamin MPW 10.2019

Harni91 napisał: Witam wszystkich,

27.10.2019 podchodzę do egzamin po raz pierwszy.

Czytałem dość dużo na forum ale nie znalazłem konkretnej odpowiedzi na następujące pytanie:

chciałbym się dowiedzieć, czy po złożeniu odwołania w sprawie np. pytania 1 i 2 (bo uznam, że te jestem w stanie uargumentować, że są niepoprawne) oraz jeżeli ktoś inny złoży odwołanie w sprawie innego pytania np. 3 (również ze względu na jego wadliwość), to po uwzględnieniu przez komisję odwołań oraz anulowaniu tych 3 zadań, to ja również dostaję 2 pkt "gratis" za to 3 zadanie? Czy może powinienem składać odwołanie potem odnośnie tego właśnie zadania?

Harni,

Skoncentruj się na tym by zdać od razu bez potrzeby odwołań. Z tymi odwołaniami jest naprawdę różnie. W ostatnich egzaminach było trochę błędów (głównie w technikach notowań), ale przez dłuższy czas żadnych egzaminy były ułożone całkiem dobrze i praktycznie żadne odwołania nie przechodziły.

Jeśli pojawią się błędy na egzaminie to je naturalną koleją rzeczy atakujemy - z różnym skutkiem. Z reguły obalone pytanie powoduje, iż wszyscy otrzymują +2 punkty za to zadanie (niezależnie od tego czy otrzymali pierwotnie -1, 0 czy +2), wtedy dochodzi im odpowiednio (+3, +2 lub 0) do punktacji. Czasem bywa, iż tylko osoby, które napisały poprawną argumentację mają uznane odwołanie, a całej reszcie osób punktacja się nie zmienia.

Czas generowania strony: 0.221 s.

LAUREACI:

Pomogliśmy zdobyć:

- min. 413 licencji MPW

- min. 91 licencji DI

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce.